Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Doskonale Cie rozumiem . Ja lubie jak jeszcze robi tak cudownie .... biiip, biiiip :lol:

Co do biip, biip to mam dosyć ambiwalentne (ależ jestem elokwentny :p ) uczucia. Osobiscie bardzo nie lubię regularnych dźwięków. Np. jak do kogoś jadę i w pokoju, gdzie mam spać są jakieś tykające zegary, to zanim zasnę muszę je porozłączać. :-?

 

Czy na przesunięcie takiej studzienki trzeba mieć jakieś zezwolenia? Nasza też sterczy, a mamy dla niej wybrane takie fajne miejsce... ;)

Formalnie jest to zmiana warunków zabudowy i zagospodarowania terenu więc pewno trzeba. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w stopce masz jakis stary link 8)

 

Zbyszku,

 

zdecydowanie uaktualnij , zwłaszcza wnętrza.

Widze u Ciebie podobne wneki w kolumnie koło schodów jak u mnie w kuchni.(pomysł żony???) Jakie tam dasz oswietlenie, halogeny i schowane (jarzeniowka, zwykłe w obudowie) ?? Widzieliśmy ostatnio L.Marlyin nadajace sie do takich wnek oprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! :D nie powiem, że gorąco, bo mogłoby to zostać uznane za przejaw maso-sadyzmu :wink:

Tu w bloku w tym upale jest nie do wytrzymania, ale jutro jadę na budowę, tylko nie wiem, czy będzie znośniej, bo zaplanowałem izolację poddasza :evil:

 

Zbyszku z tą klimatyzacją dałeś mi trochę do myślenia, chociaż brałem już pod uwagę coś w tej materii.

Ja mam czerpnię powietrza do kominka i kotłowni kilka metrów od domu i rura idzie przez ok 3m pod ziemią (1,5 m). Rozważę teraz, czy DGP z kominka nie dałoby się wykorzystać do poprowadzenia powietrza "naturalnie" schłodzonego, lub zastosować jakąś schładzarkę. Muszę nad tym jeszcze pomyśleć, bo jeżeli klimat będzie nam się zmieniał w takim tempie, to bez klimatyzacji się nie da żyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, ja poza energią atomową rozważałem wszystkie znane mi źródła ciepła, ale większość odpadła ze względu na moje ograniczone możliwości finansowe. :evil:

Zostałem przy kotle węglowym, alternatywnie gaz lub prąd (w zależności od cen) i kominek (od święta ) z DGP.

A na czym się skończy, to jeszcze pewien nie jestem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

i nieśmiało pytam czy można was podczytywać? :wink:

 

Ludzie ale zdjecia ....ZbyszkaP...

 

my narazie borykamy sie z decyzją...tzn chcemy budawać, ale jak? nie mamy oszczędności, ani działki, ale wielkie marzenie o własnym domu!!!

Chyba zaczniemy od kupna działki am potem kredyt na budowe.....

 

Gdzie polecacie ładnie okolice , ale nie najdroższe? chcemy między10- 15 arów , nawet więcej ale żeby tak do 30 tys! max! Czy to jets mozliwe? I mozliwie nie najdalej od Krakowa....bo do pracki trzeba dojeżdżać!

Pozdrawiam b. serdecznie!

przeczytać 280 stronek....uff nie wiem czy sie uda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...