Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie, witajcie :D :D

 

Zbyszek,

piękny masz dom :D :D :D i pięknie wykończony.

Ja też bardzo lubię ściany z dziurami, ale miałam pozwolenie tylko na jedną, a i tak ciągle mi się ją "wypomina" :wink: :wink: :wink: .

 

Bardzo mi się wszystko podoba.

 

 

 

A o namiary na stolarza od drzwi też poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja w kwestii ilozoficznego pytania: "czym by się tu zająć ?". Wczoraj wzorem naszej niezastapionej Góry Olimp - Majki, uczestniczyłem (po raz pierwszy w życiu) w zebraniu wiejskim. W końcu trzeba się integrować ... :D Wrażenia niezapomniane :D . Dowiedziałem się np. że nasz mały wiejski mosteczek nad Wilgą, świeżo odnowiony otrzyma ... oficjalne imię ! :o

I można poznać dalszych sasiadów... Zaraz też nieostrożnych wciągają do przeróźnych komitetów - co to mają coś zrobić (telefon, drogę, oświetlenie, chodnik - itd...). Ale w sumie: na brak zajęć nie można narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak a propo to ten Twoj soltys niewiele umie ... :lol:

 

Nie widziałem, że kolega zajmuje się teraz lustracją sołytsów gminy Wieliczka :D. No nie poznaję kolegi :D. Trzeba to wziąć pod uwagę - bo za rok kończy mu się kadencja.

btw: To jest ocena jego kwalifikacji sołeckich czy kowalskich ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie: "w co się bawić ?" .

 

Wpadł mi w ręce dokument sprzed 115 lat w którym młode małżeństwo (moi pradzidkowie) otrzymują dom wraz z gospodarstwem- coś w rodzaju prezentu. Przytoczę jeden fragment, ciekawy ze względu na Forum M:

"... dom o izbie, sieni, komorze i stajence pod jednym dachem".

Zafrapowało mnie ileż dylematów budowalnych roztrząsanych po wielokroć na tym Forum rozwiązuje ten jednen dokument.

 

Bo jak widac w chatce był program super-minimum. Ale były: spiżarnia (komora), wiatrołap (sień) i pomieszczenie gospodarcze (stajenka) :D .

A ile razy było na Forum: "czy potrzebna w domu spiżarnia ?". Jak widać kuchni i łazienki nie mieli, ale spiżarnię mieli. :D

Przy okazji rozwiązali też dylemat : "razem czy osobno" - boć izba tylka jedna dla wszystkich.

Ściana jednowarstwowa :D z bloczków drewnianych na pióro i wpust :D . Wentylacja grawitacyjna naturalna, ogrzewanie kombinowane: humanoidalno - kominkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...