Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

z pewną taką :roll: nieśmiałością witam, bo tu wszyscy tacy doświadczeni budujący a ja ... Hm. właśnie gotują mi w Skawinie pozwolenie na budowę. Buduję w okolicy Świątnik Górnych. Buduję - chyba się rozpędziłam. Na działce łąka. Lato się kończy a ja myślę sobie - zaczynać czy byle do wiosny. Pewnym utrudnieniem jest również zupełny brak pomysłu na to kto mi ten dom zbuduje?

I ja właśnie w tej sprawie... Czy jest w zwyczaju tego forum polecanie wykonawców? Bo gdyby ktoś miał przypadkiem namiar do solidnego, taniego wykonawcy domów murowanych do stanu surowego choćby? Wraz z konieczną dziurą na fundament i fundamentem ma się rozumieć. Baaardzo proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nikt się nie przejął moim apelem, poniżej przytoczę wymianę zdań pomiędzy mną a moim mężem, która właśnie się odbyła. Zrozumiecie w jak tragicznej sytuacji może znaleźć się budująca - a raczej usiłująca budować żona ...

Mąż wraca do domu. Ja przed komputerem. Pytam (aby zagaić):

- Poczytać Ci o humusie?

- A KTO to był ten humus? - odpowiada mąż. Widząc przerażenie na mojej twarzy dodaje:

- Jakiś węgierski laureat Nobla może?

W związku z tym zapytuję - czy znacie jakiegoś :D miłego, sympatycznego akurat wolnego (zawodowo ma się rozumieć) fachowca, który z rozkoszą pogada ze mną o humusie i innych?

 

Pozdrawiam na wszelki wypadek jakby ktoś to jednak przeczytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej, w sumie nie tak długo mnie nie było (aż nikt nie zauważył ;)), a nie wiem kiedy wszystko doczytam :o, gaduły jedne http://www.fancysplace.com/smileys/flowerblush.gif

 

Ale miło wrócić!

 

I pochwalić się jak rosną mi iglaczki. Wszystkie się przyjęły!

 

http://img382.imageshack.us/img382/825/iglaczki5hu.jpg http://www.fancysplace.com/smileys/wowspring.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Gekonku, oglądałam i łykałam ślinkę, co u mnie jest oznaką wielkiego wzruszenia :oops:

Twój dom ma niesamowity klimat i duszę, i takie ciepło bije z fotek, że aż strach ;)

 

Kto zaprojektował Ci tak klimatyczne wnętrza?

Gdzie kupowałaś dechy na podłogę w pokoju syna?

 

Też bym tak chciała kiedyś mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka, domek jaki był, taki jest: http://img376.imageshack.us/img376/1953/domek3fe.jpg.

Mamy nadzieję zacząć rozbudowę w przyszłym roku.

 

Domek będzie przedłużony w prawą stronę o wejście z sienią i dwa garaże.

Podniesiemy dach, by zaadaptować strych i nad garażami też będzie mieszkanko :)

 

Na razie sprzed okien zniknęły chaszcze: http://img376.imageshack.us/img376/8011/skalniaczek13os.jpg.

Było "trochę" pracy ;)

 

A że rośnie? Do wiśni nie gadałam i marne były :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ada24,

 

dzięki, dzięki raz jeszcze za przypomnienie mi o swoim malarzu :D .

 

Ma zacząć we wtorek lub środę :D ,

już się nie mogę doczekać!!!

 

Wiem, bo mi mówił. Napewno będziesz zadowolona, sama zobaczysz. To jest chyba jedyna ekipa, jaką mogę z czystym sumieniem polecić.

 

A u mnie: kuchnia umeblowana, łazienka dolna czeka jeszcze na małe wykończenie, barierki na balkonach i tarasach robią się, czekamy na resztę drzwi wewnętrznych (na parter na razie), ale wogóle to mieszka się suuuuuper. Dużo nam jeszcze brakuje (głównie mebli), a mój ogród :oops: :x :( , no cóż ... słów mi brak, ale napeno coś się da z tym zrobić...

Od paru dni mamy więcej niż jeden program tv, czekamy na telefon. No i ... pojawił się nowy członek rodziny, a raczej bardziej nasz stróż i obrońca - młody mastif tybetański. :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam wszystkich budujących, kończących i wykończonych 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Gekonku, oglądałam i łykałam ślinkę, co u mnie jest oznaką wielkiego wzruszenia :oops:

Twój dom ma niesamowity klimat i duszę, i takie ciepło bije z fotek, że aż strach ;)

 

Kto zaprojektował Ci tak klimatyczne wnętrza?

Gdzie kupowałaś dechy na podłogę w pokoju syna?

 

Też bym tak chciała kiedyś mieć...

 

:oops: :oops: :oops:

Tyle ciepłych słów...to własnie stąd biorę siłę i pomysły na mój ciepły domek :lol:

Wnętrza wymyśliłam sobie sama...

A dechy kupiłam w tartaku za przyzwoitą cenę 30 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...