Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzień Dobry Wszystkim!

 

Jestem na etapie szukania wykonawców i ustalaniu cen. PO długim szperaniu na forum wyszło mi , że w KRAKOWIE I OKOLICY:

- cena za m2 robocizny "murarskiej" - tzn. wybudowany stan surowy z kominami, drenażami, robotami ziemnymi ale BEZ DACHU WYNOSI: ok.

100 ZŁ?

Dach trudno uśredniać, bo tu rozpiętości cen są duże w zależności od stopnia skomplikowania. Choć znalazłam cenę : 35zł / m2 dachu .

 

Czyli za dom 200 m2 - średnio cena robocizny wynosi u nas : 20 000 + DACH?

 

Czy to wyliczenie ma sens?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Aga tos szczęśliwa. Mnie będę kładli kostkę od 10 października. Przy czym podkład mam juz przygowowany, wiec kopania juz nie będzie. :p Będę miał kostkę Jadaru, który w ramach darmowych, dodatkowych usług dostarczył projekt jej ułożenia. Na papierze wygląda ciekawie. Zobaczymy jak będzie w rzeczywistosci. 8)

 

Chętnie się dopiszę do mapki.

Wysłać ci zdjęcie domu i miejsce? (na razie z projektu ale lepiej to niż nic)

 

Oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek...szczęśliwa będe jak skończą... :evil: bo już mieli to dawno zrobić...podobno dziś ten szczęśliwy dzień...może jutro będą zdjęcia... :lol:

 

Jk69 ta cena jest podejrzanie niska...mnie wycenili dom na jakieś 36 tysięcy, i to byłą najtańsza oferta...nie wiem co sądzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Agacka,

 

36tys. bez dachu?

Też mi się wydaje, że 100 zł/m2 to dość niska cena.Ale mam przykłady z forum cen na poziomie ok.90 zł. za metr domu bez dachu.

Nie wspominałam o technologii : ta akurat tradycyjna : max 29 i "normalna" cała reszta.

 

Pozdrawiam,

 

PS: jestem wierną czytelniczką Twojego dziennika - marzy mi się podobny termin realizacji budowy - od jesieni do jesieni choć czas zaczął mi teraz strasznie uciekać, a ja nie mogę zdecydować się na ekipę! AAAA.

W każdym razie dzięki za krzepiący przykład! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Wlasnie dolaczam do krakowskiej grupy budujacych :). Jestem juz na etapie przykrywania dachu i widze, ze najwieksza praca dopiero przedemna...

 

Mam pytanie do Was czy mozecie polecic jakis program do aranzacji wnetrz? Jak Wy sobie radziliscie z problemem wyboru wyposazenia oraz wystroju wnetrza - szczegolnie jesli chodzi o kuchnie i lazienki.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Wlasnie dolaczam do krakowskiej grupy budujacych :). Jestem juz na etapie przykrywania dachu i widze, ze najwieksza praca dopiero przedemna...

 

Mam pytanie do Was czy mozecie polecic jakis program do aranzacji wnetrz? Jak Wy sobie radziliscie z problemem wyboru wyposazenia oraz wystroju wnetrza - szczegolnie jesli chodzi o kuchnie i lazienki.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Witaj Tomku.

 

w sprawie Twojego pytania - boje sie architektów wnętrz, więc wolałam sama. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...