Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oo, to już jest nas trzech, bo i stuk też jakoś w okolicy :D

Oczywiście zapraszam serdecznie, również na herbatę albo kawę, bo ja mieszkam tam gdzie buduję - kupiłem działkę z domem, który chciałem wyremontować, ale jak zobaczyłem kosztorysy remontu... Dość powiedzieć, że kosztowało mnie to 6 tys. (projekt, inwentaryzacja, instalacje), żeby się dowiedzieć, że w tej samej cenie postawię nowy.

Gracz

Z kawki skorzystam . dziekuje. Zaproszenie przyjete.

Ja za to co prawda od początku byłem zdecydowany na postawienie nowego, za to przeróbki projektu i wszystkie pozwolenia wyszły mnie około 16 tys. zł.

Jeden urzędnik z OPN się uparł no i trzeba było przerabiac projekt (2 razy !!!), żeby dostać pozytywną opinię.

 

Tak że po pierwszej selekcji solidności mam potencjalnego 1 wykonawcę z 7. No włos się jeży :)

pozdr.

Gracz

Na razie mam 2 potencjalnych. Targuje się z nimi. A włos się jeży jak muszę wykonawcom tłumaczyć dlaczego w projekcie jest tak dużo czerwonego i zielonego koloru i dlaczego 2 kolory poprawek i która jest właściwa. Choć im się troche nie dziwie, bo w pewnym momencie sam się zacząłem gubić. Zresztą zobaczcie sami. Tak wygląda jedna przykładowa strona z projektu:

 

http://www.qes.pl/prywatne/projekt1_przyklad.jpg

a każda jest praktycznie taka. Nawet projekt konstrukcyjny.

Może to dla projektantów standard, ale dla mnie to był szok. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepek,

witaj w klanie Archonu. Ja mam "Zawilce", ale do starannosci ich projektów mam poważne zastrzeżenia. Przypilnuj teraz wszystkich zmian, ich czytelności i itp., bo potem to bedziesz miał sajgon na budowie. A kierownik budowy lub inspektor nadzoru niech projekt jeszcze raz dokładnie sprawdza. (leca okna - pływajace, z dachem jest róznie, itp. chece ) duze te koszty 16 tys. ja jak zaczynałem 3-4 lata temu to tyle nie płaciłem choc czekałem 7 mies -słynna afera w Krakowie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepek,

witaj w klanie Archonu. ...

duze te koszty 16 tys. ja jak zaczynałem 3-4 lata temu to tyle nie płaciłem choc czekałem 7 mies -słynna afera w Krakowie!!!

 

WIem ,że to dużo, ale w tych 16 tys. był jeszcze projekt 300 m wodociągu i 250 m sieci energetycznej, no i jeszcze mapy geodezyjne a geodeci od metrów liczyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Noworocznie Wszystkich :)

 

Jeden urzędnik z OPN się uparł no i trzeba było przerabiac projekt (2 razy !!!), żeby dostać pozytywną opinię.

Ahh, znam to. Kiedyś poszedłem tam z mapą działki, żeby porozmawiać o lokalizacji domu (nie było jeszcze planu, więc ich opinia była kluczowa do WZ). I pokazuję jeden róg działki, a facet "Panie, to rezerwat, tam to i za 20 lat nie można będzie budować. Może pan tutaj..." i pokazuje drugi. Krakowskim targiem stanęło gdzieś pośrodku :D A teraz w nowym planie bedę miał bez proszenia się połowę działki budowlaną, na drugą połowę poczekam może z 5 lat, ale nie 20. A nie sugerowali Ci przypadkiem, że gdybyś wziął projekt z takiego zaprzyjaźnionego biura, to one wszystkie są w 100% zgodne i bez problemu akceptują? Bo ja się spotkałem z taką delikatną sugestią....

 

Zresztą zobaczcie sami. Tak wygląda jedna przykładowa strona z projektu:

No nie, to oni co - komputerów nie mają?! poprawiają na papierze?! :o

 

ale w tych 16 tys. był jeszcze projekt 300 m wodociągu i 250 m sieci energetycznej, no i jeszcze mapy geodezyjne a geodeci od metrów liczyli...

Nieźle, ładny kawałek - elektrownia się nie krzywiła? Ja mam wszystkie media na działce, ale i tak najdłuższe przyłącze (woda) będzie miało prawie 100 m :roll:

 

ja jak zaczynałem 3-4 lata temu to tyle nie płaciłem choc czekałem 7 mies -słynna afera w Krakowie!!!

Czyli ze swoimi 4 miesiącami powinienem czuć się szczęśliwcem? Mam projekt gotowy z dużej krakowskiej firmy, i jak zakonczę z nimi kontakty, mam zamiar opisać ku przestrodze innym swoje przejścia - gwarantuję, niezły cyrk :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Noworocznie Wszystkich :)

 

Ahh, znam to. Kiedyś poszedłem tam z mapą działki, żeby porozmawiać o lokalizacji domu (nie było jeszcze planu, więc ich opinia była kluczowa do WZ). I pokazuję jeden róg działki, a facet "Panie, to rezerwat, tam to i za 20 lat nie można będzie budować. Może pan tutaj..." i pokazuje drugi. Krakowskim targiem stanęło gdzieś pośrodku :D A teraz w nowym planie bedę miał bez proszenia się połowę działki budowlaną, na drugą połowę poczekam może z 5 lat, ale nie 20. A nie sugerowali Ci przypadkiem, że gdybyś wziął projekt z takiego zaprzyjaźnionego biura, to one wszystkie są w 100% zgodne i bez problemu akceptują? Bo ja się spotkałem z taką delikatną sugestią....

 

Praktycznie to samo przerabiałem. Ponieważ działka leży w Pakru Krajobrazowym, a była rolna, wiec opinia OPN była kluczowa.

Stąd tyle zabawy. A jak uzyskałem WZiZT to KLEPNĘLI plan zagospodarowania (działka stała się budowlaną - jedna z KILKUSET !) i moja WZiZT była już niepotrzebna, ale kasa już poszła.

ech... POLSKA !.

U mnie sugestia polegała na tym, że mam niewłaściwy projekt i będzie dużo przeróbek (jak widać), wiec powinienem się zastanowić czy chcę TEN projekt :evil:

No cóż, jak ktoś chce mieszkać w parku krajobrazowym, to musi cierpieć, żeby mieć co chce... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również witam wszystkich w nowym roku.

 

Niestety zaraz na początku rok przyniósł mi rozczarowanie. Okazało się że na działce którą się interesuję w Bibicach nie można budować domów których szerokośc przekracza 9,5m. Nie wiem jeszcze jak to dokładnie zostanie opisane bo jeszcze plan nie wszedł w zycie ale już jest uchwalony ale to budowę Emanueli II i innych tym podobnych domów niestety wyklucza.

 

pozdrw

rozczarowany ali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...