Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ged serio? :( Miałam wyskoczyc tam po pracy w sobotę :( A w Białce jest gdzie sie rozpędzić? :oops:

Ged, które łąki w Białce są najlepsze?

 

Serio. Sprawdzić można, masz blisko, ale przygotuj się, że nawet nart nie założysz. Moim zdaniem górka nie nadaje się nawet dla początkujących. Pierwsze 100m jest ok, ale potem do końca jest trawers. Każdy skręt w prawo to utrata wysokości, dwa takie skręty i jesteś w dolince ... robi się płasko i trzeba maszerować co dla bezkijkowców jest tragiczne.

 

Kotelnica W Białce to górka rodzinna. Robimy bazę w knajpie na Bani. Jadąc od Krakowa z głównej drogi skręca się przed kościołem w prawo i jedzie cały czas prosto. Jeśli nigdzie nie skręcisz wyjedziesz na parking przy knajpie. Ochroniarze sprawnie ustawiają samochody. Z okien knajpy mamy widok na wszystkie łączki. Z lewej jest Pysio dla Ewy (3 latka), ogrodzony z różnymi śniegowymi zabawkami, wyciąg taśmowy dziecięcy, opony, igloo. Dalej ośla łączka (bez nazwy). Środkowa górka to Bania dla Rafała (7 lat) powiedzmy ciemno-niebieska, chyba 700 m (talerzyk) Z prawej Kotelnica dla Kasi (...lat) 1200m oceniam na jasno-niebieską, a w środkowej części jasnozieloną. Wyciągi dwa: kanapa 6os. (4,5-5 min. jazdy) i 4 os. (10-14min.) Jest szeroko idealnie do carvingu. Na szczycie te kanapki się prawie łączą i na dodatek pojawiają się następne wyciągi trasy czerwonej (w środkowej części) bo początek i koniec to niebiesko. Czerwona często zmuldzona, ale po lewej stronie przy orczyku przygotowana do jazdy na kreskę. Czasami mierzą prędkość. Można wyciągnąć ponad 100. Polecam wyjazd rodzinny, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jedzonko na Bani jest słabe. Trochę leprze przy starym krzesełku. Czasem na obiad jedziemy na koniec Białki w kierunku Bukowiny na łączkę o nazwie Kaniówka. W knajpie U Dziubasów jest jak w domu. Często gra góralska kapela. Górka przy knajpie reklamowana jako niebieska, ale fragment środkowy dość ciekawy. Obok ośla łączka

Na: http://www.bialkatatrzanska.pl ceny i inne info. Opłaca się kupować czasówkę.

 

 

http://www.murbeton.h.win.pl/murator/bania.jpg

 

Z lewej u góry ośla łączka, za młądym mężczyzną bawialnia dla maluchów, w głąbi pośrodku Bania, z prawej Końcówka Kotelnicy.

 

 

http://www.murbeton.h.win.pl/murator/kotelnica.jpg

 

Kotelnica widoczek z góry. Z lewej niewidoczne krzesełko, talerzyk i orczyk czerwonej trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Krakowską!

Postanowiłam się przedstawić (za namową Agacki jakieś czas temu :lol: ). Mieszkamy w Myślenicach, a nasz domek budujemy w Osieczanach. Obecnie jesteśmy na etapie instalacji. Od grudnia intensywnie zgłębiam Forum Muratora - mam dużo czasu :p ................... z powodu skomplikowanego złamania nogi :evil:. Wasz dzisiejszy temat (narty) czytam z łezką w oku :cry: Mój faworyt na wypady narciarskie - Małe Ciche!! Hmmmm ja na jakiś czas muszę o nartach zapomnieć :cry:

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów.

PS. a okna mamy ze Skrzydlnej firma Wójcik i Górski :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety złamanie nastapiło na prostej drodze tzn. mokrej płytce .... - UWAżAJCIE PROSZę! Dla mnie skończyło się operacją i prawdopodobnie 4,5 miesięcznym wyłączeniem z życia :cry:

Już upłynęło 2,5 .....

co do nart nie wiem kiedy będę mogła, może nie w nastepnym sezonie, ale w kolejnym kto wie? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałujcie, że nie pojechaliście na forumowe spotkanie do Warszawy było wspaniale nawet ktoś początkujący na tym forum tak jak ja mógł się dobrze bawić i porozmawiać z wieloma osobami znanymi z forum.

Z okolic Krakowa byłam ja i Agacka - to nasze dwie chorągiewki są na mapie.

Mam już kubek muratora i "coś" na przyszłe śniadanko na tarasie i najważniejsze dużo siły , żeby dalej zmagać się z tematem BUDOWA. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy przed chwilą z Białki. Z soboty na niedzielę posypało trochę. Śnieg nie był zmrożony, wręcz idealny. Kolejki jak zwykle, ale znośne. Natomiast o 16.00 przez bramkę przechodziłem sam :D W sobotę w południe była spora kolejka 6-10 min, ale potem nie przekraczała 1-5

Dla zainteresowanych karnet czasowy 13-18 40 zł, 16-22 35 zł, cały dzionek 9-22 70 zł, dwa dni 135zł. Noclegi 25 zł. Knajpy są drogie. Gdyby nie to płaskie w środku stoku górka byłaby idealna, ale - zawsze można ćwiczyć jazdę na kreskę w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...