Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale wiosennie....kiedy ona do nas przyjdzie?

Dla naszych panów łasuchów...

 

Dzień doberek po południu..

 

Agacka.

tak jak obiecałem - wreszcie się spręzylem i Uruchomiłem dziennik budowy - na razie w nim mało, ale za to ile miejsca do wpisywania !

MAm nadzieje ze wykaze wlasciwe samozaparcie do jego regularnego uzupelniania

 

Pozdrówka dla wszystkich.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Krakowską,

 

czytam Wasze posty od kilku tygodni i wreszcie wypada żebym przestał tylko "podsłuchiwać" i poprosił o pomoc.

 

Właśnie złożyłem papiery do pozwolenia na budowę, ale czytając forum nie jestem przekonany czy nie porywam się z motyką na słońce:

mówią że facet powinien zbudować dom, spłodzić syna i zasadzić drzewo.

 

Ale wygląda na to, że budowa domu chyba jest jednak trudniejsza niż spłodzenie syna (przynajmniej dla faceta). Nie mówiąc już o posadzeniu drzewa

 

Pytań mam setki, ale pewnie na większość znajdę odpowiedź w starych postach, więc nie będę zawracał głowy.

 

Więc teraz tylko jedno- ale wieloczęściowe:

 

mój dom ma powstać w północnej części Modlniczki, czyli pn-zach część Krakowa. Czy możecie polecić jakąś sensowną hurtownię budowlaną w tamtej okolicy ? W tym roku planuję tylko stan surowy (dom niepodpiwniczony, ściany z pustaka LEIER, pokrycie dachu - dachówka ceramiczna, lub betonowa).

Czy możecie polecić jakiegoś dostawcę więźby dachowej (impregnacja)

Ceny - ile udawało Wam się wytargować przy zakupie w/w materiałów ?

 

pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darek wśród nas, dasz radę jak przebrniesz papierologię, to później już poleci. Nic nie doradzę w sprawie hurtowni, nie ten rejon, a i ceny pewnie nie takie, jak kilka lat temu. Ja przy grubszych zakupach najpierw ceny konkretnego materiału prześledziłem w internecie i tak przygotowany odwiedzałem kilka hurtowni. Przeważnie jeszcze udałało się coś z ceny urwać.

Ale niektóre materiały przywoziłem nawet ze Śląska.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój dom ma powstać w północnej części Modlniczki, czyli pn-zach część Krakowa. Czy możecie polecić jakąś sensowną hurtownię budowlaną w tamtej okolicy ? W tym roku planuję tylko stan surowy (dom niepodpiwniczony, ściany z pustaka LEIER, pokrycie dachu - dachówka ceramiczna, lub betonowa).

Czy możecie polecić jakiegoś dostawcę więźby dachowej (impregnacja)

 

Witaj :)

 

buduję niedaleko, pomiędzy Ujazdem a Wielką Wsią. Startuję za półtora miesiąca, więc jestem na razie po wstępnym zwiadzie tylko. Mój wykonawca poleca Luskar http://www.luskar.com.pl/ jeśli chodzi o ogólnobudowlane tematy poza stalą - ta podobno jest najtańsza gdzieś koło Huty (logiczne, nie ;) ) ale namiarów jeszcze nie mam. Luskar wygląda na pierwszy rzut oka nieźle, dostałem ofertę, mam zamiar się targować :) Ważna uwaga - trzeba rozmawiać z Michałowicami. Jeśli chodzi o dach, najlepsze ceny i fachowców ma podobno (ale to słyszałem już z różnych źródeł) http://www.dach-styl.com.pl/. Ofertę zrobili mi niezłą.

Co do więźby - pogadaj najpierw z wykonawcą, może się okazać, że zaoszczędzisz sobie czasu i pieniędzy.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luskar - czasem dobry czasem nie. W ubiegłym roku mieli tani cement. Nie ma sensu brać wszystkiego z jednej hurtowni. Trzeba sprawdzić cenę w kilku naraz i potargować. Kilka dni temu szukałem bloczków betonowych ceny były od 2,91 do 3.60 Sądzę, że znajdę za 2.7 (z dowozem i rozładunkiem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...