Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Majka - ciekawe spostrzezenie, wlasnie mi za oknem anieli a ja dzisiaj naiwnie w polbutach ... :lol:

Jaro- madrosc luda mieszkancow pogorza wielickiego jest niezglebiona :roll: 8)

 

Lud pogórza jest wszak uczniem zaledwie mędrców podpuszczy niepołomickiej. :D

Za moim oknem anieli się jak diabli :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kredyty, pustaki, dachówki itd.itp

 

(...)

Pustaki - zastanawiam sie nad wyborem pustaków z których chcę wybudować ściany nośne. Myślałem o zwykłym MAXie Leiera + styropian.

Potem o Thermoporze Leiera, ale kilku znajomych budowlańców stwierdziło że jak się chcę pchać w tę technologię, to Leier jest słaby i trzeba iść w oryginał, czyli Porotherm Wienerbergera.

No i teraz jestem cały głupi. Nie śpię na pieniądzach więc cena ma swoją wagę, z drugiej strony nie chciałbym już na początku budowy popełnić błędu. Macie jakąś opinię na ten temat ?

 

Dachówka cermiczna - ile byliście w stanie ubić cenę w stosunku do ceny producenta, jeżeli to nie tajemnica ? (jestem na etapie 18%)

 

A co do wiosny i lata, bo widzę że wszyscy już na nie czekają - długoterminowa prognoza - krótka wiosna po świętach Wielkanocnych. Potem od maja bardzo suche i upalne lato.

Ciekawe skąd oni to wiedzą... :)

 

pozdrawiam

Darek

 

Co do pustaków:

My też w projekcie mieliśmy Maxa, ale przekonał nas do Porothermu nasz majster. Koszt 1 m2 zbliżony (jak się dobrze utarguje, to nawet Porothermem taniej), brak spoin pionowych - szybciej schnie, itd.

Nasze ceny za Porotherm 30 P+W kl. 15, to 2,95 zł/brutto z transportem i wyładunkiem. I jeszcze jedno, faktycznie mnie majster odradzał Leiera, mówiąc, że jest niedokładny (chiba chodziło mu o to, że wymiary pustaków bardzo się od siebie różniły), nierównomiernie wypalany (lubi się kruszyć), więc cosik w tym jest. A co do różnicy w cenie między Leierem a Porothermem - skoro są wątpliwości co do wyrobów Leiera, a cena w sumie jest zbliżona, doszliśmy z żonką do wniosku - po co ryzykować ?! :)

 

Co do ceramiki na dach:

Wybraliśmy karpiówkę angobowaną Creatona :) i po dobrych targach nasz rabat wygląda mniej więcej tak:

15% od producenta + od tej kwoty 15% dodatkowo od przedstawiciela :)

Z tym, że cały dach musimy u nich kupić (tzn. rynny, blachy, folię, itp.), co nie robi nam różnicy, bo i tak u nich kupujemy wszystko na budowę, bo są najtańsi i chyba najelastyczniejsi !!!

 

Gdzie ta wiosna?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Już zamówilismy materiały (pustaki, dach, okna-wstępnie), a tu wiosny nima :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...