Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i właśnie - wszyscy wyjeżdżają na zachód - jeszcze trochę i zostaniemy w Polsce bez speców.

 

Co gorsze, myślałem, że to dotyczy tych młodszych, którzy dopiero chcą się dorobić, ale właśnie się dowiedziałem, że mój fachwiec od rurek maści wszelakiej, który 10 lat pracował w Niemczech, potem wrócił, założył firmę w Polsce, zbudował dom i był obłożony zamówieniami z rocznym wyprzedzeniem - naprawdę super fachowiec - rzucił tu wszystko i razem ze swoją ekipą pojechał znów do Niemiec. :(

Jeśli takim fachowcom też się nie opłaca w Polsce pracować, to komu się opłaca ? :o NIe przebijemy Niemców czy Austriaków płacących też po umowne 100 za dniówkę, tylko że Euro a nie PLN .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ja też kiedyś myślałam o wielkiej ucieczce na zachód - sprzedać dobytek , spakować manatki i spadać - tylko że potem pojawił się tuptuś mały i owszem sprzedałam i teraz będę się budować - gdzie w Polsce.

Najgorsze jest to że tu nawet będąc specjalistą człowiek i tak ma świadomość że jest g..... wart. :cry:

Dość wywodów..............

Może będzie lepiej :roll: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan developerski to wg osoby która ma nam robić kosztorys to: instalacja gazowa, elektryczna, w tym ogrzewanie podłogowe, wylewki, zrobienie ścian pod malowanie- bez kaloryferów, pieca itp.

Ja sie zupełnie na tym nie znam i narazie wstępnie powiedział, ze koszt to +- 50000-60000zł.

Znajomy który skończył budowę kazał sie dowiedzieć co dokładnie w to wchodzi jakie materiały itp bo podobno cena dosc wysoka.

Czekam na dokładny kosztorys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

właśnie zaczełam remont generalny mieszkania/domu i bywam na forum ostatnio coraz częsciej. A że zmieszkanie w Krakowie chcialam dołaczyc małoposkiej grupy budującej.

jestesmy jak na razie na etape myslenia:) robienia kosztorysów i kalkulacji i wyboru fachowców. Oj krucho z tym... szczególnie z elekrykami. Może macie jakiegoś sprawdzonego na podorędziu?

Głowa mi juz od tego wszystkiego puchnie i z lekka przerazeni mnie ogarnia. Chociaz jak ruszylismy z miejsca to jest ciut lepiej. Aktualnie wybieram kociol c.o.

pozdrawiam grupe :)

Weronka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja nie jestem nowa , ale w tej Grupie 1 raz.

Chcialabym zapytac Was o miejscowosc Stryszow , czy ktos zna ?

Czy okolica jest zabudowana?Czy jeszcze rzadko domy stoja?

To od Wadowic 9km a od Suchej Besk 8km?

Jak sie tam mieszka ?

Z tego co wyczytalam to jakas zapora ma byc tam budowana.Czy to sa zagrozone powodzia tereny?

Dziekuje z gory za jakies porady :D

Bo ja szukam miejsca dla siebie na tym swiecie :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rrmi samego Stryszowa nie znam ale tamte okolice (Ponikiew, Świnna Poręba) tak, bardzo tam dużo domkow letniskowych mieszkańców Śląska, a i niektóre stare chałupy wykupione, mam kilku znajomych, szczęsliwych posiadaczy tych obiektów.

Na zaporę nie licz, jest budowana już chyba 40 lat i pewnie tyle jeszcze będzie to trwać, a to i tak zbiornik wody pitnej, więc nie wiadomo, czy jakakolwiek rekreacja będzie dozwolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowa i okropnie zazdroszczę tym, co budowę już mają za sobą... My jesteśmy na wczesnym etapie papierologii ale jeśli to mężnie przetrwamy to nasz domek stanie w Zielonkach!!

Czy są tu moi potencjalni Sąsiedzi?

 

 

Wtamy- witamy - ja też jestem na wczesnych etapach - jest tu kilku twoich przyszłych sąsiadów - poszukaj we wcześniejszych postach mapy GK to wszystko będziesz wiedzieć .

 

Pozdrowionka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...