Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A pani w gminie aby nie mówiła, kiedy ma zapaść decyzja? Nie boicie się również tego, że po decyzji gminy co do zmniejszenia minimalnej powierzchni pod budowę, cena tej działki pójdzie do góry? No bo wtedy będzie ona pełnowartościowa, a obecnie jakby była budowlana, ale właściwie nic tam wybudować nie można. Czy nie ma możliwości dokupienia z sąsiedniej działki tych brakujących 5 arów, gdyby zaszła taka potrzeba?

W każdym razie życzę Wam szybkiej i pozytywnej finalizacji sprawy i znalezienia swojego miejsca na Ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A pani w gminie aby nie mówiła, kiedy ma zapaść decyzja? Nie boicie się również tego, że po decyzji gminy co do zmniejszenia minimalnej powierzchni pod budowę, cena tej działki pójdzie do góry? No bo wtedy będzie ona pełnowartościowa, a obecnie jakby była budowlana, ale właściwie nic tam wybudować nie można. Czy nie ma możliwości dokupienia z sąsiedniej działki tych brakujących 5 arów, gdyby zaszła taka potrzeba?

W każdym razie życzę Wam szybkiej i pozytywnej finalizacji sprawy i znalezienia swojego miejsca na Ziemi.

ehh, jakos po przemysleniach to sie podlamalam...Jest dzialka obok ale tez 10 arów albo 12 moze...no w kazdym razie tam skolei jest prąd przez srodek dzialka..nad dzialka dokladnie, wiec na tamtej się tez nic nie wybuduje. No a całosc, oni to wlasnie dzielili na dwie mniejsze a kurcze wyglada że po scaleniu byłoby ok, bo domek w tej drugiej czesci byłby a ogród pod pradem;) wielkosc bylaby wtedy ok..ale jak dla nas za drogo no i czekanie na scalanie..itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie najgorsze to jest chyhba to, że tamta dzialjka była stosunkowo tania, mniej niz ta nasza gorna granica...a poniewaz pojawila sie oszczednosc...znalazłam superprojekcik, wiekszy cioutke niz na poczatku. Ale z drozsza dzialka to szans chyba nie ma... No i jakos tio mnei chyba dobija.

 

Wiem zze się uda..musi, ale nie wiem czy to bedzie takieidealne jak chcialam...Ba, myslalam ze bediemy juz jakos niedlugo ogradzac teren i na grile jeadzic;) A ty co , znowu szukanie. Musimy to i tak jeszcze przemyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 1300 zł (netto) za tzw. Rbetkę - czyli rozdzielnik budowlany (materiał + robocizna) to przypadkiem nie za dużo????? :o

 

Pan który wygrał przetarg w Enionie na doprowadzenie mi prądu do działki (opłata w ramach umowy z Enion) tyle zaśpiewał za wykonanie tej skrzynki do prądu budowlanego ( bo za to już Enion mu nie płaci).

 

Mnie się wydaje b.dużo. Czy ktoś może kupował sam tę skrzynkę, a potem montował "kimś" z upawnieniami do elektryki?

 

Wiem, wiem takie pytania u stałych bywalców wywołują drrrrrrreszcze... :wink:

Mimo to nieśmiało pytam, czy da się zaoszczędzić parę zeta na tym czymś?

 

Dodam, że na właściwych wątkach wielkie rozbieżności cenowe w zależności od regionu, a i praktyki ZE przeróżne.

POzdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majak nie ejst tania jak barsz, jest tyle samo za ar co ta druga... Oni uwqazaja, ze wystarczy wkopac te druty i bedzie ok. Dwie to już duzo dla nas..moze ogólnie do przeskoczenia ale dla nas nie. No i dodatkowo oni mjielin duża a zrobili podział na mniejsze...A teraz scalanie spowrotem?, Hmm

 

coraz bardziej jestm za odppuszczeniem...Wczoraj bylam zalamala ale mialam nie za ciekawt sen..i sobie uswiadomilam że sa powazniejsze problemy niż rozpoczeciue poszukiwan dzialki kolejny raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli linia elektryczna jest niskiego napięcia to stosunkowo niewielki problem, choć może być nieco kosztowny. Jeżeli wysokiego napięcia to problem większy. Kiedyś znaleźliśmy piękną, dużą i tanią działkę. Jej jedyą wadą była właśnie linia wysokiego napięcia, przechodząca przez róg działki. Nawet pięknie brzęczała o zachodzie słońca, ale jednak nie zdecydowaliśmy się, aby ją kupić.

Pewno, że są bardziej nieprzyjemne rzeczy niż szukanie następnej działki. A na senne koszmary mamy piękne powiedzenie: "Sen mara, Bóg wiara.

Tak jak i Majka nie potrafię się wypowidzieć na temat kosztów skrzynki, bo było to już jakiś czas temu. Lakk ma jednak rację. Ja też odnoszę wrażenie, że ludzie, którzy naprawdę teraz budują, rzadko odwiedzają grupę krakowską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli grupa krakowska to Ci co się juz dawno wybudowali?

 

Musze si epakowac jade dzis do bielska ,, mala sie wybiega, czeka na nia nowa piaskownica i tata ma rozłozycd basen;) Wiec spoko....do dzialek wrócimy po weekendzie...Ale jakbyscie o czyms fajnym do 50 000 z mediami blisko słysaeli to dajcie znac prosze>>:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc rzucam hasło: "Budujący z Krakowa i okolic łączcie się" :D Wymieniajcie się lokalnymi informacjami o ekipach, miejscach, gdzie można kupić materiał i wyposażenie za rozsądną cenę, a przy okazji nie lękajcie się trochę poplotkować nawet o wiadomej części ciała przysłowiowej Maryny. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy i mam wielka prośbę do wszystkich - moze i to bylo wczesniej ale "Grupa krakowska" ma ogromna ilosc postow, zamierzam rozpoczac budowe domku jeszcze w tym roku - obecnie czekam na pozwolenie, i rozpaczliwie szukam dobrej, solidnej ekipy z okolic Krakowa.

 

Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tak przegiąłem

 

 

Przegiąłeś. :D

 

Ale nie bardziej niż wszyscy inni autorzy ogłoszeń typu:

 

Szukam DOBREJ i TANIEJ ! :o i NIEZAJĘTEJ :o :o :o ekipy/wykonawcy/ . Budowanie samodzielne w Polsce wymaga ponadprzeciętnego poczucia realizmu :D. Nie czytasz forum, nie czytasz gazet, nie oglądasz TV ? Więcej realizmu. Czy naprawdę oczekujesz, że dobry budowlaniec, któremu w dodatku ktoś z nas może wystawić referencje - tylko czeka na telefon od Ciebie ???

 

Jean_Luc - nic do Ciebie osobiście nie mam, ale Twój post był zwyczajnie

tą kroplą, która przepełniła kielich. Życzę Ci - mimo wszystko - powodzenia.

 

 

 

Koresponduję przez priva z tzw. początkującymi, i doszliśmy do wniosku, że na forum krakowskim trudno już o wymianę doświadczeń budowlanych... Myśleliśmy już o założeniu jakiegoś forum typu: Grupa Krakowska dla początkujących, żeby nie denerwować "doświadczonych" forumowiczów swoją indolecją, pytaniami j.w., tylko jakoś się wspierać.

 

Ja buduję głównie w oparciu o informacje z forum, bo nie mam wokół znajomych budujących a rodzina daleko ... :evil:

 

Staram się szukać w wątkach tematycznych, ale czasami chciałoby się czegoś dowiedzieć "regionalnie". Niestety, łatwiej znaleźć tu informacje o aktualnej pogodzie niż o budowaniu.

 

Oczywiście, nie mam nic przeciw pogodzie, szczególnie gdy jest ładna! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha. wyglada na to, że nie potrzebnie sie odzywamy. No i właściwie to pewnie ja rozpierniczyłam zgraną grupę krakowską. :roll:

 

Myśleliśmy już o założeniu jakiegoś forum typu: Grupa Krakowska dla początkujących, żeby nie denerwować "doświadczonych" forumowiczów swoją indolecją, pytaniami j.w., tylko jakoś się wspierać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...