Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dom pasywny i pompa ciepla to raczej nie pasuje do siebie bo "normalna" cena pompy jest wielka a i tak sie nie zwroci prawie nigdy ale jak to sie dobrze zaplanuje nie wybuduje komina, nie przylaczy gazu no bo i po co nie ma kominiarzy itp to juz inaczej wyglada a czasmi to jest taniej.

 

Ja sie troszke na tym znam i znalazlem faceta od hydrauliki ktory mi to zrobi za 1/3 ceny wiec sie chyba skusze....

Ale to tylko dlatego ze moja 2-ga polowa powiedziala, ze cos musi byc co grzeje i co sie steruje "ze sciany".....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to architekt ktory umie takie cos zaprojektowac - a to nie jest proste musi sie na tym znac ja szukalem takiego jakies 3 miesiace

 

No i solidny wykonawca ktory dobrze wybuduje tak jak w projekcie - wrecz perfekcyjnie.

A diabel jak zawsze tkwi w.....

 

Mam juz jedna firme budowlana ktora w Krakowie wybudowala dom pasywny tylko niestety powiedzieli mi, ze przed zima to tylko fundamenty - dlatego napisalem., ze poszukuje solidnej ekipy..

 

Znam inwestora tez z krakowa ktory tez bedzie budowal prawie identyczny dom jak moj - tez pasywny.

Ale juz wybudowanie domu 3 litrowego to nie sa wieksze naklady a zuski tylko troszke mniejsze

Te domy buduje sie standardowo tylko trzeba je dobrze zaprojektowac tam niema nic innego niz w "zwyklych" domach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom pasywny i pompa ciepla to raczej nie pasuje do siebie bo "normalna" cena pompy jest wielka a i tak sie nie zwroci prawie nigdy ale jak to sie dobrze zaplanuje nie wybuduje komina, nie przylaczy gazu no bo i po co nie ma kominiarzy itp to juz inaczej wyglada a czasmi to jest taniej.

 

Ja sie troszke na tym znam i znalazlem faceta od hydrauliki ktory mi to zrobi za 1/3 ceny wiec sie chyba skusze....

Ale to tylko dlatego ze moja 2-ga polowa powiedziala, ze cos musi byc co grzeje i co sie steruje "ze sciany".....

 

zawsze jakieś pokrętlo mozna zamontować 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff w końcu udało mi się do was powrócić. Nie było mnie tutaj ponad miesiąc więc miałem sporo do czytania.

Ale najważniejsze że zdrowo urodziła mi się druga latorośl.

 

A na mojej działce na razie nic się nie dzieje a włąściwie rośnie trawa. Obok budują się już 3 domy a ja zarabiam, inwestuję planuje itd.

 

pozdrowienia dla całem GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako rasowy "świeżak" nie będę zadawał widomego pytania o ekipe:) szukanie działki i "zabawy" notarialno kredytowe na szczeście juz za sobą... wybrany kawałek świata w gm. sułkowice (aktualny plan zagospodarowania) i miejscowosc krzywaczka - super miejsce z pieknymi widokami i tu rozumiem wiele wypowiedzi typu "po prostu tam staniesz i bedziesz wiedzial ze to wlasnie tu":) wnioski o warunki przylacza pradu i gazu zlozone, warunki przylacza wody juz mam. Mapka w kali 1:500 do odbioru za dwa tygodnie (600pln). Co zostaje - z tego co sie orientuje to kupic projekt i dac projektantowi do dopasowania a nastepnie wystapic o pozwolenie na budowe - zapewne kilka niespodzianek jeszcze czeka ale poczatek budowy jeszcze rok

Szukajacym dzialki polecam wlasnie te okolice - dojazd zakopianka 15min i jest sie na borku fałeckim a do tego plan zagopodarowania jest, co wiecej projektant powiedzial ze starostwo powiatowe w myslenicach bardzo liberalnie podchodzi do wydawania pozwolen na budowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z minimalną wielkością działek w Świątnikach chyba nie do końca jest tak, jak pisze jk69 (ale sprawdzę), bo parę lat temu dzieliłem 29a na trzy działki, dwie po 8,5a i jedna 11,5a.

 

Dlatego "odesłałam" Aidę do naszego UGiM po dane z pierwszej ręki.

 

Facet, od którego kupowałam działki, dzielił jeszcze obok ziemię, i tam (z powodu zamian z sąsiadką ) wyszły mu 4 działki po ok. 7 arów - musiał je łączyć po dwie (13, 14 arów) bo kupujący nie mogli postawić domu na mniejszej działce niż 11 arów - taka była wtedy informacja z UGiM. On oczywiście wolałby sprzedać 4, a nie dwie działki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida , wieś Narama i okolice , trochę daleko ale ładnie. Kup po tej stronie miasta gdzie bedziesz pracować , bo najgożej się przez miasto przedzierać prawie codziennie.

 

Garbus2 w Krzywaczce jest taki zjazd z Górki a na dole mandacik.

 

dojazd zakopianka 15min i jest sie na borku fałeckim

ale w zimie uważaj , bo Zakopianka ma złą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bełatka: dzięki za ostrzeżenie - jak nie zakopianką to zawsze można przez Skawinę się dostać. Poza tym nie mam już cięzkiej nogi i nigdzie mi się nie spieszy a co do przebijania się przez miasto popieram. Z krzywaczki normalnym tempem jestem na ruczaju po 25 minutach, a jak chce się dostać na ruczaj zbiałego prądnika to przebicie się przez aleje zajmuje 45 minut....

wiec spiesz sie powoli i mandaciki nie straszne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Krakuski i Krakusów!!

 

mam do Was ogromną prośbę- potrzebuję namiary na dobrego elektryka i instalatora (hydraulika); sprawa na razie nie jest bardzo pilna ale będę wdzięczny za wszelkie namiary;

 

wiem, że jako "dorywczy" forumowicz mam u Was nieco "pod górę" ale liczę że nie spuścicie mnie po brzytwie;

 

swoje przejścia budowlane opowiem w przyszłości (jeśli będzieci chcieli), dość, że powiem, że obecnie mam dom w stanie surowym z dachem w okolicach Pasternika i dużo więcej siwych włosów :( ,

obecnie intensywnie poszukuję sprawdzonych ekip do wykończenia domu (a nie mnie);

 

z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi z Waszej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...