Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witajcie, ja tak na szybko bo mnie brat pucil do kompa, mialampilna robote, a teraz tata czeka w kolejce;) Jestem w bielsku zostalam z mała bo pogoda super...

 

krzywaczke i kolice znam bo przejezdzamy zawsze;) Super, tylko my jakos zaczynalismy poszukiwania w ciut blizszych rejonach bo latwiej z mala objezdzac;) ale pewneitam tez się znajdziemy:) Co do swiatnikow to pewnie zawitamy u lakka, jak bedie adal aktualne poogladac, bozreszta teraz kolej na swiatniki jest:)

 

 

a Narame znam, pracowalam kiedys w szkole wlasnie w okolicach ale my szukamy na poludnie żeby bylo blizej do moich rodziców, skoro i tak mamy dojezdzac lepiej mniej... No ale jednak odleglosc od Kraka podstawowa. Jesli nie znajdziemy to kto wie...

 

Pozdrawiam GK :)

 

A co do wielkosci to faktycznie trzeba sie najpierw podowiadywa co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zbyszekp ja tez chce na mapke!!!;-) buduje w Tomaszowicach to troche w prawo od ZbysioRa - da sie załatwić? Mam juz połowe piwnic. Dom z Archonu - "Dom w różach" (z małymi modyfikacjami)

 

aida77 - widze ze sie nie poddajesz (i zdjecie zmieniłas) - trzymam kciuki

aaaaaa i szukaj działki wytrwale - okazje sie trafiaja - tydzien temu podpisalem umowe na 15 arów budowlanej z woda na działce, prad i gaz na miedzy drogi dojazdowej 6 m od granicy za 31 tys. (tez w Tomaszowicach)-jedyny problem ze trzeba nasypac ja troche, wyrównac, zrobic przepust przez rów i porzadny utwardzony wjazd na nia z drogi głównej.

 

Innych informuje ze wczoraj 19 czerwca w gminie Wielka Wies wyłożono do wglądu nowe studium zagospodarowania przestrzennego - kto chce kupowac rolnicza i przekwalifikowywac na budowlana moze sie dowiedziec

jakie "rejony" maja szanse i leciec do rolnikow negocjowac (nowy plan obiecuja zatwierdzic w przyszlym roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Wszystkim!

 

Powrót do papierologii :evil: - zaczynam starać się o kredyt! Czy na odpis (wypis?) z ksiąg wieczystych w sądzie w Wieliczce to długo się czeka?

 

Lakk!

rozbawiła mnie Twoja propozycja samodzielnej budowy domu - ta, w moim wykonaniu, mogłaby się ograniczyć do postawienia szałasu, a i to zakończyło by się bez watpienia katastrofą budowlaną! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Wszystkim!

 

Powrót do papierologii :evil: - zaczynam starać się o kredyt! Czy na odpis (wypis?) z ksiąg wieczystych w sądzie w Wieliczce to długo się czeka?

 

Lakk!

rozbawiła mnie Twoja propozycja samodzielnej budowy domu - ta, w moim wykonaniu, mogłaby się ograniczyć do postawienia szałasu, a i to zakończyło by się bez watpienia katastrofą budowlaną! :D

 

Wydają od ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Was ponowie:) Zaglądam na forum od czasu do czasu, dzięki temu znalazłam ekipę, która zbuduje nasz domek!

Działeczka w Biskupicach, 18a, pozwolenie na budowę-prawdopodobnie na dniach... zaczynamy jednak dopiero w sierpniu- do tego czasu musimy ogrodzić działkę i zrobić zjazd z drogi.

Nie mogę się doczekać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aida: czy daleko to sprawa dyskusyjna - jak juz pisalem teraz zeby sie przebic autem przez miasto z alei 29 listopada na borek musze sie meczyc 35-40 minut. Natomiast z dziali jade rowno 25 minut a odleglosc niby 2 razy dalsza. 20km od krakowa to nic innego jak 15 minut samochodem - problem zaczyna sie dopiero w krakowie. Wiec wazne jest by wjazd do miasta byl ok a nie jakas waska uliczka - ja osobiscie wspolczuje ludziom muszaym dostac sie do miasta od strony warszawy (krajowa 7) - co najmniej pol godziny stania zeby dojechac do opolskiej... No i te tzw "dalsze" lokalizacje maja inna wazna zalete - duzy wybor i normalne ceny:)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, odnosnie odległosci Garbusku to miałam na mysli takie dorazne szukanie..zanim sie przebujemy przez kraków i blizsze tereny trzeba wracac bo mala marudzi bo juz nie wytrzymuje;) Wiem że kawal dalej to raptem tylko ciut dłuzej. Jarek>>mąz>> ma swoje argumenty, zekazdy kilometr ksztuje tyle a tyle co robi takie a takie koszty na miesiac rok itd, w tej chwili nei pamieam co mu wyszło;) Ale jesli tylko troche taniej a dalej to niby sie nei oplaca finansowo. Inna spawa to poczuc że to jest to miejsce ;)

 

Na to isę na mapke bede chciala wpisac jak bede juzwiedziec gdzie..ehh troche mnie martwi ze to tyle trwa liczylam że na wiosne bedzie po zakupach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 kwietnia (tego roku) odbyła się LVI Sesja Rady Gminy. (Wielka Wieś)

 

Najważniejszymi punktami sesji było udzielenie Wójtowi Gminy Absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy za rok 2005, oraz przystąpienie naszej Gminy do Międzygminnego Związku zajmującego się m.in finansowaniem kolektorów do pozyskiwania energii słonecznej.

 

Przystąpienie do Związku umożliwia naszym mieszkańcom starania o dofinansowanie taniego ogrzewania wody użytkowej w naszych domach.

 

Projekt będzie współfinansowany przez Fundusz Spójności Unii Europejskiej. Całkowity koszt zakupu i instalacji kolektor słonecznego wyniesie ok. 8500 zł, z czego zainteresowany zakupem poniesie ok. 2700 zł , tj. ok 30% kosztu całkowitego. Płatność za zakup i instalację kolektora odbędzie się poprzez uiszczenie I raty obowiązkowej w wysokości 500 zł, pozostała kwota może być płacona ratalnie, co miesiąc przez okres 36 miesięcyw ratach po ok. 80 zł, lub też może zostać wpłacona w całości.

 

Zestaw obejmuje:

 

- dwa kolektory próżniowe

- izolowany zbiornik wody ciepłej 300 litrów

- automatykę i montaż

 

Przykładowy zestaw można zobaczyć po adresem http://www.sedziszow.pl/pl/modules/Kolektor_sloneczny/kolektor.html

 

Z doświadczeń dotychczasowych użytkowników wynika, że dwa kolektory pozwalają na zapewnienie ciepłej wody dla przecietnej rodziny w okresie prawie dziewięciu miesięcy w roku, a jeżeli są skojarzone np. z kominkiem z płaszczem wodnym to okres obejmuje cały rok. Takie rozwiązanie pozwala średnio oszczędzać ok. 100 zł miesięcznie.

 

Warunkiem udziału pojekcie jest wypełnieni ankiety, która dostępna jest tutaj lub u Sołtysów i Radnych. Wypełnione ankiety prosimy składac u Słotysów, Radnych lub w Urzędzie Gminy Wielka Wieś w nieprzekraczalnym terminie do 28 kwietnia 2006 roku.

 

Mieszkańcy na tym etapie nie ponoszą żadnych kosztów - Gmina musi uiścić pewną kwotę jako wpisowe do Związku.

 

i co wy na to? Wasze gminy też sa w tym zwiazku?

zapisałem sie ale to jest zbyt piekne by mi dali cały zestaw w cenie samego zasobnika 300l - ma ktos z was kolektory? jakies doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowity koszt zakupu i instalacji kolektor słonecznego wyniesie ok. 8500 zł, z czego zainteresowany zakupem poniesie ok. 2700 zł , tj. ok 30% kosztu całkowitego. Płatność za zakup i instalację kolektora odbędzie się poprzez uiszczenie I raty obowiązkowej w wysokości 500 zł, pozostała kwota może być płacona ratalnie, co miesiąc przez okres 36 miesięcyw ratach po ok. 80 zł, lub też może zostać wpłacona w całości.

 

Takie rozwiązanie pozwala średnio oszczędzać ok. 100 zł miesięcznie.

 

Ciekawa propozycja.

Policzmy: 2700 PLN to okres zwrotu 27 miesiący (w wariancie kredytowym: 34 miesiące) . Ciekawe, na jaki okres udzielana jest gwarancja na urządzenia wchodzące w skład zestawu ? No i jaki jest koszt eksploatacji (przeglądy okresowe, obowiązkowa wymiana elementów, itd. ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, odnosnie odległosci Garbusku to miałam na mysli takie dorazne szukanie..zanim sie przebujemy przez kraków i blizsze tereny trzeba wracac bo mala marudzi bo juz nie wytrzymuje;) Wiem że kawal dalej to raptem tylko ciut dłuzej. Jarek>>mąz>> ma swoje argumenty, zekazdy kilometr ksztuje tyle a tyle co robi takie a takie koszty na miesiac rok itd, w tej chwili nei pamieam co mu wyszło;) Ale jesli tylko troche taniej a dalej to niby sie nei oplaca finansowo. Inna spawa to poczuc że to jest to miejsce ;)

 

Na to isę na mapke bede chciala wpisac jak bede juzwiedziec gdzie..ehh troche mnie martwi ze to tyle trwa liczylam że na wiosne bedzie po zakupach...

 

 

Mieszkam na wsi od 8 lat. Do GRANICY Krakowa mam 4 km, do centrum ok 17-20 km. Moje doświadczenia z odległościami:

- odległość do pracy jest ważna, ale zdarza się, że "praca" się zmienia albo przenosi i kalkulacje biorą w łeb

- ważne jest jak daleko do najbliższej cywilizacji typu - bankomat, apteka, przychodnia zdrowia, usługi, większe sklepy - w takich sprawach trudno pchać się do Krakowa- najlepiej mieć blisko (2-3 km) jakieś małe mistasteczko (np. Wieliczka, Mogilany itp.) i tam załatwiać sprawy "bytowe"

- najwięcej kłopotów jest z dorastającą latoroślą - gdzie będzie chodzić do szkoły? jeśli w krakowie należy przygotować się na nieustanne wożenie - do i od kolegów, oraz odwożenie kolegów,

- jeśli dziecko zechce brać udział w zajęciach dodatkowych (taniec, sport, rzeźba :D) to gdzie można je na takowe zapisać? bo do Krakowa np. 30 km (w jedną stronę) dwa razy w tygodniu po pracy, hm, średnia przyjemność

- koszt taksówek - ja z centrum do siebie płacę nocą w wolne dni (imprezowe :wink: ) w okolicach 50 - 60 zł, w normalne dni ok 35 -40 zł. Koszt baaaardzo rośnie w strefie po za miastem (od granicy Krakowa)

- niezmotoryzowani znajomi, jeśli nie chcesz ich stracić, to ich wozisz

- ważna jest ilość autobusów i busów, dokąd dowożą, u nas tylko do Borku i do Matecznego - dalej trzeba się przesiadać,

 

Generalnie należy się przygotować na spędzanie sporej ilości czasu w samochodzie - im więcej dzieci, tym ten czas rośnie.

Bez dwóch samochodów można przeżyć, ale ten jeden szybciej się zużyje.

 

Tyle na szybko.

 

Ale i tak buduję się na wsi!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

 

Szukając działki, założyłam sobie tylko odległość nie większą niż ok. 20 km od centrum Krakowa. I zrezygnowałam z wielu pięknych i tanich działek. Ale kazdy ma swoje priorytety.

 

Pozdro.

 

 

Zbyszek

 

dzięki za miejsce na mapce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

 

Popieram ja docentrum od siebie będę mieć jakieś 17 km samochodem 20min - do pracy o ile będę pracować tu gdzie pracuję będę mieć 30km - przedszkole dla małego zbója po drodze do pracy na osiedlu u moich rodziców (wiadomo dziadzio albo babcia zawsze mogą odebrać).

 

pOZDROWIONKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związk Międzygminny d.s. Gazyfikacji, Rozwoju Terenów Wiejskich i Ochrony Środowiska w Proszowicach.

 

a naleza 23 gminy:

gm. Bejsce (*), gm. Charsznica (*), gm. Czarnocin, m. i gm. Działoszyce (*), m. i gm. Kazimierza Wielka (*), gm. Koszyce, gm. Kozłów, gm. Opatowiec (*), gm. Pałecznica, gm. Racławice, m. i gm. Sędziszów (*), m. i gm. Skalbmierz (*), gm. Słaboszów, gm. Słupia Jędrzejowska (*), gm. Złota (*), gm. Koniusza, gm. Nowe Brzesko, gm. i m. Proszowice, gm. Radziemice, m. i gm. Słomniki, gm. Książ Wielki, gm. i m. Miechów, gm. Wodzisław (*)

(*) – gminy z woj. świętorzyskiego

nie 23 tylko 24 bo Wielka Wieś tez dołaczyła

 

a co do samego zestawu kolektorow to nie jest on wiazacy-koszty podane sa szacunkowo - i jak znam zycie ulegna zmianie (na gorsze) ale nawet jak by polowe dali to bedzie niezle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich - ale macie fajnie z tymi kolektorami - jak by to bylo u mnie to bym sie nawet 10 minut nie zastanawial.... ale w Mogilanach nic...

Właśnie dziś dostałem nieuprawomocnione kochane pozwolenie na budowe. :lol: - teraz intensywnie szukam ekip budowlanych z kilkoma juz rozmawialem zobaczymy... jesli cos macie to podeslijcie. Inwestycje chce zaczac za jakis miesiac dwa... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...