Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

rencia - to jest sierpniowy LEW, znaczy skonczy 3 lata a na imie ma Macius i jest pierwszy - dziecko jak z bajki

 

ravik3 - trzymam kciuki, napewno dopniesz swego - systematycznie i pomalutku zwiedzaj podkrakowskie wioski a trafisz w koncu na to "swoje miejsce na ziemi" mysmy nawet nie wiedzieli gdzie leza Tomaszowice jak umowilismy sie na pierwsza wizyte (kontakt mielismy od kolegi z banku ktory udzielil pozyczki na geodete by wydzielic dzialki mniejsze z pola rolniczego) i po minucie od wyjscia z auta widzac usmiech zony i czujac szybsze bicie serca tam na polu (przy tych brzozach) szepnolem zonie - "kupimy ja za kazde pieniadze-tu bedziemy sie starzec" - babka chciala koniecznie czekac do przekwalifikowania ale po roku wymiekla

PS. a dodam jeszcze ze zona wtedy pracowala jako posrednik w obrocie nieruchomosciami w duzej firmie i obejzelismy naprawde setki dzialek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki Tomisko!

z opowiadań większości którzy kupili już działki wynika że własna działkę rozpoznaje się po szybszym biciu serca :lol: czyli nie musze się martwić ze jej nie rozpoznam :lol: Ale wiesz tak sobie pomyslalam ze moze ja też zaczne szukać niekoniecznie dzialki budowlanej ale też rolnej z możliwością przekwalifikowania (oczwiscie aktualny plan zagospodarwoania jest niezbedny tak?) No i zastanawiam się czy to długotrwała procedura takie przekwalifikowanie?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rencia? a ten twoj blondyn to chyba rowiesnik co?

 

 

To jest blondynka trzy latka stuknie jej na początku listopada więc z Twoim blondaskiem mogą sobie dać cześć .

Pomimo że to ona i ma na imię Wiktoria może robić za Wiktora.

Ma tak niesamowite świrki w tyłku że czasem nienadążam za nią.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Krakusów

Jestem, można powiedzieć z serca Krakusem (studia na PK i trochę mieszkałem w Myślenicach) i strasznie Wam zazdroszczę tych okolic :cry: :cry: :cry:

Ja niestety musiałem wyemigrować do centralnej Polski i tam teraz buduję swój pierwszy dom, mam nadzieję że następny kiedyś będzie w okolicach krakowa :D :D :D .

Ale do rzeczy - dostałem zadanie znalezienia kierownikia budowy - niekoniecznie figuranta :wink: do budowy w Gaju - Mogilanach. Tak się składa że miałem się tam kiedys budować,a teraz w związku z wyjazdem, buduje się teść i pomagałem mu załatwiać papiery a teraz szukam dla niego kierownika. Poszukiwany niezadrogi :wink: , znający się na budowaniu na pochyłych działkach i najlepiej dojeżdrzającego swoim samochodem.

Ziomale, pomożecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

 

czy orientujecie się może kiedy wykonuje sie badania geotechniczne?

Ja mialam to zrobione przy projekcie indywidualnym i jest to zalacznikiem do mojej calej dokumentacji, a potencjalny kierownik budowy mowi mi, ze on zawsze sam sobie to odbieral i takie tam.

Sprawa rozbija sie o to, ze ja w projekcie mam fundamenty na 2,2m bo badania geotechniczne wykazaly ze grunty na glebokosci 1,2 m sa "grzeskie" (nazwijmy to). Zatem musza byc na 2,2m.

 

A moje pytanie jest takie. Skoro badania geotechniczne nie wykonanoby przed projketem, to skad wiadomo by bylo, czy fundamenty na 1,2 czy 2,2 m

 

Dzieki za rozwiazanie zagadki.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rencia - dzieki, no wiec mnie tez sie tak wydaje, zaczynam sie zastanawiac nad tym kierownikiem budowy.

 

Ale pytam Was o zdanie, bo macie spore doswiadczenie. Moj projektant powiedzial mi kiedys, ze projekt jest bardzo wazny, ale warto sluchac praktyków, bo oni stykaja sie z tym na codzien. Zastanwaim sie czy praktycy moga cos zmieniac z fundamentami skoro badania geologiczne wykazaly ze grunty sa nieco "grzaskie" jak to juz nazwalam.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

 

A moje pytanie jest takie. Skoro badania geotechniczne nie wykonanoby przed projketem, to skad wiadomo by bylo, czy fundamenty na 1,2 czy 2,2 m

 

Dzieki za rozwiazanie zagadki.

Pozdrawiam!

 

wtedy zaprojektowano by ci fundamenty dla idealnych warunków jak w projekcie typowym. Badania robi się przed projektowaniem fundamentów i w projekcie indywidualnym od razu je uwzglednia. można też badania uwzglenić po projekcie (jak przy adaptacji projektu typowego), ale to podwójna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zero doświadczenia jak narazie (poza geodezją).

Ale na chłopski rozum na pewno badania geotechniczne wykonuje się przed projektem.

Zgadzam się jedynie z tym że owszem czasem należy słuchać praktyków np. mój szwagier zakłada klimy i mówi że czasem jest tak: " projekt sobie a założenie całej klimatyzacji to zupełnie inna historia - i potem jest niezgodne z projektem - najważniejsze że działa i nie koliduje z innymi urządzeniami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heath - taaak tylko kto by to projektowal?

 

 

Moj projektant wykonał swoją działkę, teraz wykonawca ma to wykonać. Dla mnie to proste, ale może się mylę? Może wykonawca jest od myślenia (jak sama nazwa wskazuje?). Może chcą dla mnie dobrze, bo nie chcą mi fundować wysokich kosztów fundamentów? Jak mam to rozumieć?

 

Poradźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, najlepszym wyjściem byłoby konsultować się na etapie projektowania z kierbudem, ale teraz to po ptokach.

Z praktyką wiadomo jest różnie - u mnie majster znalazł kilka drobnych błędów w projekcie typowym i je poprawił - oczywiście po konsultacji z KB.

Zawsze możesz kazać trzynmać się projektu - jeżeli coś będzie niezgodne w projekcie ze sztuka budowlaną, KB powinien wtedy zwrócić na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...