Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moj dom to 109m parteru, uzytkowe poddasze i piwnica. :)

Jeżeli to projekt typowy i działka płaska to drogo. Bardzo drogo, ale to pewnie wycena dużej firmy, w każdym większym mieście znajdziesz taką.

Trezba szukać albo wśród mniejszych firm ,albo małych ekip - ale przy ekipach "noname" cena będzie dużo niższa a ryzyko że coś spartolą dużo wyższe. Szukaj budowlańców tańszych, ale z polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Jestem na tym forum nowy, ale będę tu zaglądał raczej często, jako, że decyzja o budowie już zapadła...

Mam nadzieje uzyskać tu wiele interesujących informacji, bo juz wiem, że o budowaniu to ja nic nie wiem :oops: a trzeba się podszkolić chocby po to, żeby sprawdzić co mi budowlańcy proponują :wink:

Jeśli chodzi o wentylację mechaniczną to mogę z czystym sumieniem polecić jedną firmę, która ma duże doświadczenie w tej branży - ewentualni zainteresowani - proszę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktos powiedziec czy 34tys za robocizne stanu surowego z dachem i obrobkami blacharskimi, rynnami, pokryciem dachu,.. itp.. to duzo czy malo?

109m2 parter, 90m2 poddasze uzytkowe, piwnica pod caloscia 109m.

 

Cena jest OK, jeżeli faktycznie masz dobrą ekipę i nie zaczną "zarabiać" na materiale :)

 

pozdro

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moze ktos potwierdzic ze badania gruntu nie sa konieczne? gleba na dzialce gdzie zamierzam budowac jest gliniasta wiec raczej nie bedzie potrzeby powiekszania fundamentow czy zbrojenia lawy fundamentowej?

 

Koniecznie zrób. Kumpel miał badania geologiczne sąsiedniej działki, więc w ramach oszczędności nie robił u siebie. Projekt był liczony dla warunków takich jak na tej sąsiedniej działce. No i po zrobieniu wykopu się zdziwił: pod 1/3 fundamentu był zupełnie inny grunt i do tego nienośny.

Najpierw próbowali wejść ciut głębiej z posadowieniem, ale grunt był ten sam, więc przeprojektowali fundamenty, poszerzyli wykop i ma dużo szersze ławy. Trochę go to kosztowało, no i poślizg w budowie.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

mam chwilę przerwy w budowaniu (wylana płyta stropowa i polewamy ją od 10 dni :), bo wysycha jak opętana przy tych temperaturach).

Za dwa tygodnie ruszamy dalej (ściany poddasza i dach).

Teraz przymierzam się do następnych etapów, czyli instalacje.

I tu prośba, a raczej trzy prośby :

 

1. czy możecie polecić jakiegoś speca od zaprojektowania instalacji CO/CW i dobrania pieca.

 

2. odkurzacz centralny - jakieś doświadczenia - warci polecenia fachowcy ?

 

3. Instalacja odgromowa - przed zasypaniem fundamentów zrobiłem opaskę stalową wokół domu do późniejszego wykorzystania jako uziom. Słyszałem że można ukryć przewody odgromowe idące do opaski, pod tynkiem ścian - macie jakieś doświadczenia ?

 

pozdrawiam

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img320.imageshack.us/img320/2652/obraz5371bk.jpg

 

witam ponownie

mam chwilke to wklejam obiecane zdjecie z aktualnym stanem budowy

sasiad ma juz dach a mnie krew zalewa ze upaly wielkie i ekipa budowlana ledwie sie rusza albo leje deszcz (jak dzisiaj) i nie ma ich wcale....

 

co do wykopów to nie mialem robionego wczesniej badania gruntów-po odslonieciu ziemi przyjechal geolog i kazal zwiekszyc o 10 cm grubosc ław fundamentowych - wszedzie mam jednolita gline bardzo plastyczna jak dostanie wody i koniecznie mam zrobic drenaz opaskowy (stad te duze ilosci ziemi z wykopu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomisko, budujesz dom z piwnicą?

 

Myśmy chcieli robić drenaż, ale architekt powiedział, że nie ma takiej potrzeby, jeśli nasz dom nie będzie podpiwniczony, że sama izolacja wystarczy. Prawdę godoł? ;)

 

Nie wiem :)

Ale u mnie dom też niepodpiwniczony. Grunt glina pylasta nieprzepuszczalna.

Jak kierbud zobaczył grunt w wykopie, to polecił zrobić drenaż. No i mam drenaż, bo koszt minimalny, jak i tak wykopy były robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buduje z pełnym podpiwniczeniem

pierwsza wersja zakładała niepełne podpiwniczenie bo nie mamy strychu a graty, opony zimowe, rowerki dziecka i narty gdzies trzeba trzymac

po konsultacjach z wykonawca doszedlem do wniosku ze podpiwniczenie pełne to zaden koszt w stosunku do całosci

przy niepełnym podpiwniczeniu i tak trzeba zasypywac gotowe pomieszczenia, robic fundamenty schodkowe i na dodatek istnieje prawdopodobienstwo ze dom bedzie nierowno "siadał"

 

aktualnie z tych 100 m2 piwnic jest wydzielony garaz, kotlownia, pralnia z szuszarnia i prasowalnia, jedno pomieszczenie na warsztacik i 30m2 pod salonem w ktorym bedzie silownia

 

co do drenazu to zakladam ze jak mam miec piwnice to musza byc cieple, bez grzyba i wilgoci i jasne!!!! w kazdym pomieszczeniu jest małe okienko i w wiekszosci wentylacja, wysokosc 2,3m i duze drzwi 100 cm (z garazu do innych pomieszczen) by swobodnie wprowadzac tam WSK 125, traktorek do trawy itd

 

piwnice to spory wydatek ale na działkach z duzym nachyleniem sa nieuniknione - i tak trzeba wybierac ponad 2 m ziemi z wykopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cwiczymy wodę w piwnicy.

Dom w pięknej podkrakowskiej glinie i na skarpie posadowiony, po deszczach ściany w piwnicy płaczą, ostatnio jakby bardziej.

To raczej nie gruntówka, tylko woda opadowa, która hula po niezniwelowanym terenie podlewając fundamenty.

 

Krok 1

Kanał dla wody spływającej ze skarpy (zrobiony)

Krok 2

Odkrywka drenażu i sprawdzanie drożności

Krok 3

Odwiert w piwnicy, celem sprawdzenia ile tej wody jest

Krok 4

Podkopanie się pod fundamenty i wizja lokalna

 

Chciałbym się zatrzymać na kroku 1, ostatnio sprawdzając drożność rur znalazłem flaszkę po wódce (0,7 l), mam nadzieję, że jedyną i że druga nie tkwi, gdzieś na głębokości 2 m.

 

Bardzo nie lubimy tych kroków w tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bełatka!! w projekcie miałem ławy 40 cm szerokie i 50 grube + ściany wylewane z betonu 25 cm ale po wizycie geologa zrobiliśmy 50 cm na 60 cm (tak na oko bo czesc ławy nie jest deskowana tylko lana do gruntu) + dodatkowo wiecej drutów w zbrojeniu a sciany robie z pustakow fundamentowych do zalewania betonem o grubosci 30 cm + steropian 10 cm + te wszyzstkie folie i smarowidla

dzisiaj wlasnie panowie zaczeli robic wieniec i deskuja plyte - jutro schody a pod koniec tygodnia pochwale sie stanem zerowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakowiacy, potrzebuję kostkę granitową. Jak wiadomo jest ona u nas dośc droga. Na pewno nie trzeba mi więcej niż 6-8 ton. Czy jest ktoś, kto w naszym regionie gdzieś kupował granit? Proszę o namiar na w miarę ekonomicznego dostawcę.

 

Pozdrawiam

Pafnucy

 

Zajrzyj na allegro - sporo ofert lub poszukaj w Strzgomiu wsrod tamtejszych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...