Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

heja

pisze z pracy - mam dniowke do 19

wlasciwie to jeszcze mi ich 11 zostalo

jestem 600 km od krakowa a budowa pozostawiona w rekach budowlancow i sasiada...........

tak tak - wlasnie o 10 rano wylali mi plyte nad piwnica (bo gruszki jezdza tylko do 11) i w tych najwiekszych upalach ekipa poprosila sasiada (za wynagrodzeniem) by co 2 godz. polewal ten beton woda

 

krew mnie zalewa ze nie moge tego samemu robic

mialem 18 dni wolnego - to N I E!! nie mogli sie wyrobic z szałunkiem (ktory im sie zsychał z dnia na dzien szpary w deskach na centymetr)

i zbrojeniem

a jak podleje za mało?

jak to speka? jak dluga trzeba to polewac - wiecie?

 

zonka ma mi porobic zdjecia i wyslac na maila

takie to budowanie "korespondencyjne"

hmmm..............powieddzcie mi ze leje w krakowie teraz i bedzie lac do konca tygodnia............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

heja

 

a jak podleje za mało?

jak to speka? jak dluga trzeba to polewac - wiecie?

 

Nie bedzie lać :(

 

Teoretycznie najwazniejsze dla betonu sa pierwsze 3 doby, ale przy takich upalach, zbyt szybkie wysychanie moze prowadzic nie tylko do tego ze zabraknie w masie betonu wody do związania - czyli beton nie osiągnie założonej wytrzymałości, ale również do nadmiernego skurczu betonu i powstania licznych rys skurczowych na calej powierzchni. W krytycznych sytuacjach górna powierzchnia betonu zacznie się bardzo odwarstwiać i złuszczać. Starzy fachowcy poradzili żebym zadbał o beton przez 2 tygodnie. No to zadbałem :)

Wylali mi plyte 3 tygodnie temu, jak juz byly te upaly. Po dwoch dniach polewania poddalem się i zamontowalem zraszacz (kupiony za grosze). I dwa tygodnie polewalem plyte od rana do wieczora (wieczorem wylączałem zraszacz). Pewnie nie bylo to zbyt oszczedne, ale kierbud przyjechal kilka dni temu i stwierdzil ze plyta jest wzorowa - jedno minimalne pęknięcie w nieistotnym miejscu. Zobaczymy :)

 

A więc służę zraszaczem , a raczej dwoma. Chętnie pożyczę, szczególnie że jesteśmy rzut kamieniem od siebie. Telefon do mnie już masz.

 

Co prawda potem dowiedziałęm się że można też przykryć płytę folią (wtedy tak szybko woda nie odparuje), ale nie wiem czy wrzątek który powstanie pod folią będzie służył betonowi :)

 

pozdrówka

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich?! :roll: :wink: :D ,

 

dawno mnie tu nie było :oops:

Widze ,że dużo nowych przybyło i dobrze. Świeża krew jest zawsze potrzebna.

 

Czy mozecie polecic kogos do balustrad metalowych zewnetrznych ( sama rama, bo wypełnienie bedzie drewniane, poziome) oraz do wykonania ogrodzenia (podmurówka+słupki ok. 20 m)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a też chętnie dołączę do Grupy Krakowskiej. Przez moment już się martwiłam, że w Krakowie nikt nie buduje... tak trudno na forum doprosić się o jakiś namiar na ekipę budowlaną.

Niestety na razie jestem na etapie papierologii, złożony wniosek o pozwolenie na budowę, dzwonię co kilka dni, a pani szanowna urzędniczka mówi mi, że jeszcze nie zdążyła się zapoznać, wniosek złożyłam pod koniec czerwca, a pani za kilka dni idzie na urlop i znowu kicha. Ludzie, jak Wy w tym mieście zdołaliście cokolwiek wybudować. Podziwiam wszystkich za determinację i nerwy :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...