Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cudnie Xoron że wiesz co sie dzieje na Stokach ale tak dla aktualizacji: zgody na podłączenie do lok wodociągu nie dostałem z dwoch przyczyn wzajemnie z siebie wynikających:

1. o takową zgodę nie wnioskowalem

2. nie bardzo widziałbym sens we wnioskowaniu o podłączenie do wodociągu gdyż na Stokach wodociągu nie ma :))))

Taki detal.....:)

niemniej jednak będę wdzięczny za każdą informację o tej wioseczce i lokalnych realiach

 

Pozdrawiam

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez wodociag rozumiem lokalna pompe i rurociag z rozejsciem na domy ;-) - fakt wodociag to zbyt dzwieczna nazwa :lol:

w ktorym miejscu dokladnie masz dzialeczke??

co do realiow bardzo ladnie polozone sa stoki, spory problem jest w zimie ze wzgledu na spore opady i zasypywanie gorki za zakretem 90 stopni - rodzinka ma tam miejscowke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xoron

przy wjezdzie do wioski, przed zabudowaniami po lewej stronie. we wrzesniu/październiku powinienem wpuscic tam koparke wiec zobaczysz :)

Czemu nie budujesz na Stokach?, ostatnio obserwuje tam lekki ruch budowlany. Co osobiście mnie ogromnie raduje - zawsze to "kupą raźniej" :)

A co do wody, raczej nie powinienem mieć problemu, zawsze tam w pewnym miejscu jest dość mokro wiec podskorna na pewno jest. Ale nie mowie coby nie zapeszyc...

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie!

Byłem wczoraj w gminie Kocmyrzów - interesująca mnie działka została przemianowana ostatnim planem zagospodarowania z działki rolnej na budowlaną - zabudowa willowa :D

Zanim rozpoczne na niej jakiekolwiej ruchy :lol: potrzebuje kupić działke typowo rolną - i tu prośba o pomoc - większość z Was już mieszka lub przynajmniej często bywa poza miastem - gdyby ktoś coś słyszał o takiej działce do sprzedaży - prześlijcie mi proszę jakąś wiadomość. Interesuje mnie działka typowo rolna, może być nie przy drodze, bez szans na przekształcenie na budowlaną i bez szans na media - ROLNA!! Podkreślam to bo ci których pytam, przez jakiś czas jakby mnie nie rozumieli :lol: . Najchętniej w gminie Kocmyrzów.

 

PS.

Mam nadzieję postawić dom w Łuczycach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sail - najlepszym wyjściem w Twojej sytuacji jest przepytać SOŁTYSA DANEJ WSI - oni zazwyczaj wiedzą jakie działki i kto chce sprzedać.

Inną możliwością jest rozwieszenie przy kościłach, wiejskich sklepach informacji " KUPIĘ DZIAŁKĘ.....".

Ja tak szukałam swojej działki i znalazłam..... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie z dziedziny - Enion a rozbudowa sieci. Otoz dostalem juz warunki przylaczenia (jak wspomniano powyzej jest konieczna rozbudowa sieci o 3 sekcje - slupy). Wiem ze sa dwie drogi do wyboru co do dalszego postepowania: po otrzymaniu pozwolenia na budowe zlecic im wykonanie calej dokumentacji (i tu czekanie max 18miesiecy) lub samemu zalatwic cala dokumentacje (i czekac max 6 miesiecy). Poprzez cala dokumentacje rozumiem jak wyczytalem w jednym z watkow:

1. warunki rozbudowy (decyzja o lokalizacji inwestycji) - skad to wziasc czy moze jest to to samo co warunki przylaczenia do sieci

2. mapa do celów projektowych - powiedzmy ze mam

3. projekt - zrobi uprawniony projektant elektryk

4. ZUD - zalatwi projektant

5. pozwolenie - skad sie dostaje takowe?

Projekt przylaczenia sieci energetycznej na podstawie warunkow przylaczenia i tak musze zrobic by dostac pozwolenie na budowe.

Kolejne pytanie to co z oplatami za te wszystkie projekty rozbudowy sieci - gdzies czytalem ze ZE zwraca je plus udziela 10% rabatu na oplacie przylaczeniowej. Do tego mozna sie jeszcze poklocic o to by nie placic za skrzynke zgodnie z ostatnia iterpretacja URE. Bede wdzieczny za wasze uwagi na ten temat bo jak zapewne zauwazyliscie nie widze tego zbyt jasno.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze sa dwie drogi do wyboru co do dalszego postepowania: po otrzymaniu pozwolenia na budowe zlecic im wykonanie calej dokumentacji (i tu czekanie max 18miesiecy) lub samemu zalatwic cala dokumentacje (i czekac max 6 miesiecy). :

quote]

 

:) Myślę że, będzie szybciej jak zlecisz to do zrobienia projektantowi z Twojego ZE, no i uzgodnienia masz jak w banku :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mamy inne wyjście ?

Żyjemy ...

W pracy mam na szczęście klimę, ale w blokowisku ni hu, hu ...

 

Uwazajcie na komputery ... Mówię poważnie.

W tych temperaturach zaczynają by kłopoty z chłodzeniem, szczególnie gdy macie komputery gdzieś pod biurkiem, gdzie jest utrudniona cyrkulacja powietrza. Straciłem kilka dni temu dobrą kartę graficzną, a u kilku znajomych płyty główne odeszły do krainy wiecznych łowów.

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas elektrownia remontuje linię... Chwała im za to, bo w zimie nie powinno być awarii w dostawach prądu, ale męczymy się okrutnie bez niego. Jest wyłączany od 8 do 13-tej. Lodówki nie otwieram, rybkom dolewam zimnej wody i patrzę tęsknie w wentylator ;)

 

Rybki do lodówki :)

 

A na poważnie: mokre prześcieradła zamiast zamiast zasłon w oknach - ciepło parowania jest dośc duże i jest dużo chłodniej w mieszkaniu - wiem bo się sam męczę w blokowisku ...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakiegoś dobrego elektryka lub firmę parającą się tą profesją ?

 

Potrzebuję zaprojektować i wykonać sensowną instalację kabelkową w budowanym domu, obejmującą:

- elektrykę

- instalację pod alarm (kable docelowe lub przynajmniej peszle do założenia instalacji)

- dodatkowe instalacje kablowe - antenówka, rozprowadzenie peszli lub kabli telekomunikacyjnych i inne "ekstrawagancje"

 

Nie chodzi o projekt do dokumentacji budowlanej (bo ten mam typowy), tylko o sensowne pomysły i ich dobrą realizację.

 

Szczytem moich oczekiwań byłoby gdyby poza dobrą znajomością elektryki, projektant/wykonawca potrafił też doradzić, co warto jeszcze zrobić a o czym nie pomyślałem, a użycie szafki krosowniczej w domu nie będzie uważał za kompletną bzdurę :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...