Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Majeczko,

 

wpadniesz na GK, bo po innych forach widze ,ze skakasz 8) :D

 

Jak ci układali ten kamień na cokole na styropian? Styropian tylko na kleju i kołkach?? A do tego kamień tylko jak przmocowany do styropianu?? możesz mnie oświecic :wink:

 

jestem :D czytam i staram sie nie płoszyć nowoprzybyłych :roll:

 

klej, styropian, siatka, klej, kolki, klej kamień, fuga.

W takiej kolejności. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Ja również od jakiegoś już czasu czytuję forum ale nie miałam odwagi się ujawnić. Właśnie walczę z projektem wjazdu i resztą papierologii i chyba niedługo stracę nadzieję :( Plany były piękne, mieliśmy zacząć w lipcu ale dzięki pomocy architekta, chyba nie uda nam się w tym roku nawet zacząć. Szkoda gadać. Uff, chyba nie myślałam o tak pesymistycznym wstępie- sorry. Będziemy budowali w Krakowie- Skotnikach. Potrzebuję b.pilnie namiarów na solidnego, szybkiego i w rozsądnej cenie projektanta drogowego. Pozdrawiam gorąco .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu,

 

szukam fachowca od balustrady na balkonie i przy wejsciu (raczej szkieletu) bo wypełnienie bedzie drewniane jak ogrodzenie. Moja jak Sonika i Botanika obmyśla szkło na sciany do kuchnii ( od roku??!! :o ) Nie przeszkadzam 8)

 

I czekamy na urlop za tydzień wreszcie. Bo to było cięzkie półrocze.

 

Witam wszystkich i tych starych i tych nowych - dawno mnie tutaj nie było.

 

Piotruś - widzę, że mnie - jakby to powiedzieć :-? - podglądasz :wink: :D.

Jak znajdziesz fachowca od balustrad to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w ten chłodny wieczór.

 

Jak się nauczę będą cytować jak "doświadczona" forumowiczka .Teraz muszę zrobić to tak, jak umiem.

Do Słoneczka:

Imponujący i stylowy domek .Uwielbiam te klimaty.Drzewo ,kamień ,zapach żywicy i widok - najlepiej na piękny las .A gdzieś w oddali jeszcze szmer płynącego potoku .Może kiedyś zafunduję sobie taki domek jak Twój w wersji mini .Te podcienie są rewelacyjne !Tyle miejsca aby uciec i schronić się przed słońcem lub deszczem.Muszę pogadać z mężem ,może coś przeforsuję w tym temacie.

 

Do Zbyszka:

Ślicznie dziękuję ,ale z Ciebie Gentleman :oops: :wink:

 

Witaj Wieniu!

Cieszę się ,że i Ty zdobyłaś się na odwagę ,i ujawniłaś się na forum .Tylko my inwestorzy wiemy ile nerwów kosztuje przebrnięcie przez procedury administracyjne ,papiery ,urzędniczą "radosną twórczość ".Smutne to ,bo czas leci ,a zima bywa d ł ł ł ł ł u u u u ga.I słyszałam ,że niedługo nie będzie miał kto domów budować w Polsce ,gdyż większość fachowców buduje gdzieś w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merit, dzięki za dobre słowo http://www.tresornet.com/keebook/amour/contents/image4.gif

 

Projekt był niemożliwy do znalezienia jako gotowy, bo ma być na razie 3-mieszkaniowy, a kiedyś do symetrycznego podziału między dwoje naszych dzieci.

Już dopinają wszystko na ostatni guzik i zamówili dla nas wizualizację http://img131.imageshack.us/img131/5997/hot4rh.gif

 

Mało tego. Zgodziliśmy się, by biuro umieściło projekt w publicznej ofercie i dom będzie się nazywał... Słoneczko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku!

 

Bardzo podoba mi się miejsce ,w którym mnie umieściłeś.Tak jakby na honorowym miejscu :D

Swoszowice są właśnie gdzieś tam .A tak na marginesie- to będę miała przynajmniej niedaleko do uzdrowiska ,jak mnie na starość reumatyzm dopadnie ,oni tam leczą tego rodzaju schorzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do odsprzedazy komplet szalunkow do murkow wokol slupkow ogrodzeniowych wykonanych z blachy 1,5mm. Szalunki sprawdzily sie bardzo dobrze (180m plotu) Jezeli ktos przymierza sie do budowy plotu i bedzie wykorzystywal prefabrykowana podmurowke polecam. Plot mam juz skonczyny wiec ich nie bede wykorzystywal.

 

Dla zainteresowanych link do zdjec:

 

http://p-net.internetdsl.pl/plot/

 

 

W razie pytan prosze o kontakt: [email protected]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi kochani...

 

Chcialabym zrobic przylacze wodne na dzialke i mam kilka watpliwosci. Przede wszystkim - czy to sie tak da? Na dzialce nie ma nic, trzeba by jakas studzienke zrobic albo co...

Warunki przylaczenia wody juz mam, jest tam napisane ze mam "uzgodnic trase planowanego przylaczenia" w ZUD ale kolacze mi sie po glowie ze do tego trzeba projekt przylacza. Kto taki projekt robi? Architekt jakis? A moze firma ktora robi przylacze moze najpierw zajac sie projektem?

Napiszcie prosze jak to wyglada w praktyce :)

A moze moglibyscie polecic jakas firme ktora sie takimi sprawami zajmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Merit: Jutro uprawomocnia się pozwolenie na budowę!!!!! :p

Co oznacza, że po długim weekendzie ekipa zaczyna budowę.

Jeœli chodzi o projekt to robiliœmy indywidualnie - z zewnštrz moze wyglšda jak "stodołka" - typowy prostokšt przykryty dwuspadowym dachem, który przechodzi póżniej na dach garażu a z drugiej strony jest lekko wypuszczony na taras aby przykrywał częœć tarasu. Jak wrócę do domu to spróbuję wkleić obrazki.... Wyszliœmy z mężem z założenia, że najpierw projektujemy wnętrze a potem go przykrywamy.

 

Do M@g: Musisz mieć zrobionš mapę do celow projektowych tzn: skala 1:500 zrobionš przez architekta i na niej naniesiony dom i drogi przyłšczy. Takš mapę razem z wnioskiem i warunkami przyłšcza zanosisz do ZUDP na ul. Mostowš i czekasz na ich decyzję czy takš trasę zaakceptujš. Po wydaniu od nich decyzji robisz dopiero projekt i zlecasz wykonanie firmie. Najlepiej jechać do wodocišgów, Panowie "po godzinach" zajmujš się takimi rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Merit: Jutro uprawomocnia się pozwolenie na budowę!!!!! :p

Co oznacza, że po długim weekendzie ekipa zaczyna budowę.

Jeœli chodzi o projekt to robiliœmy indywidualnie - z zewnštrz moze wyglšda jak "stodołka" - typowy prostokšt przykryty dwuspadowym dachem, który przechodzi póżniej na dach garażu a z drugiej strony jest lekko wypuszczony na taras aby przykrywał częœć tarasu. Jak wrócę do domu to spróbuję wkleić obrazki.... Wyszliœmy z mężem z założenia, że najpierw projektujemy wnętrze a potem go przykrywamy.

 

Do M@g: Musisz mieć zrobionš mapę do celow projektowych tzn: skala 1:500 zrobionš przez architekta i na niej naniesiony dom i drogi przyłšczy. Takš mapę razem z wnioskiem i warunkami przyłšcza zanosisz do ZUDP na ul. Mostowš i czekasz na ich decyzję czy takš trasę zaakceptujš. Po wydaniu od nich decyzji robisz dopiero projekt i zlecasz wykonanie firmie. Najlepiej jechać do wodocišgów, Panowie "po godzinach" zajmujš się takimi rzeczami.

 

 

Mapę do celów projektowych robi geodeta.

 

 

To tylko moje 3 grosze.

 

Witam wszystkich w ponidziałkowy poranek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do M@g: Musisz mieć zrobionš mapę do celow projektowych tzn: skala 1:500 zrobionš przez architekta i na niej naniesiony dom i drogi przyłšczy. Takš mapę razem z wnioskiem i warunkami przyłšcza zanosisz do ZUDP na ul. Mostowš i czekasz na ich decyzję czy takš trasę zaakceptujš. Po wydaniu od nich decyzji robisz dopiero projekt i zlecasz wykonanie firmie. Najlepiej jechać do wodocišgów, Panowie "po godzinach" zajmujš się takimi rzeczami.

 

Dziekuje!! Rozjasnilas mi w glowie :) Dzisiaj lece do wodociagow ;)

A wiesz moze jak dlugo sie czeka na taka decyzje ZUDP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...