Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak wysoko montowaliscie okna dachowe? Mam okna fakro z klamka na dole, kolankowa mam na 2,5 pustaka. Majster proponuje mi okna jak najbizej sciany.

 

Ja mam ROTO wysokosiowe i zwykłe tez. Scianka : 1 pustak wiecej.

Dekarze przed montażem wezwali nas na konsultacje i wyszło że optymalnie będzie zamontować je nizej niz w projekcie (srednia wzrostu u nas to ok 170 cm)

To był dobry ruch, bo jest moim zdaniem wygodnie.

 

Dodatkowo aby doswietlić pokoj obok łazienki przesunelismy okno z korytarzyka do tego pokoju. Tak wiec w 2 pokojach mamy po 1 balkonowym i 1 dachowym, a w trzecim pokoju 2 dachowe.

Korytarzyka nie ma bo powiekszylismy łazienkę - fajnie teraz w płytkach ona wygląda - bardzo przestronna i wygodna - no moze poza wanną, która ma troche za blisko skos - nie da sie w wannie wygodnie stanąć.

 

\Scianki działowe mamy wszystkie z porothermu - cała chata z wienerbergera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prośba ... zresztą wczesniej zainicjowana przez innego użytkownika

 

Ile stali idzie na strop Teriwa schody i wieniec ?

 

Trochę zaniepokoiłem sie obliczeniami mojego kiero :

 

fi 16 - 127 mb

fi 12 - 1156 mb

fi 10 - 131 mb

fi 8 - 175 mb

fi 6 - 1124 mb

fi 4,5 - 108 mb

drut wiązałkowy - 10 kg

 

hurtowni wyliczyła warość na prawie 6 000 zł ...

 

może się pomylił ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu "gadu-gadu" a ja pierwszą noc w Oliwce mam za sobą :lol:

Pewnie jeszcze z miesiąc mi zejdzie, żeby doprowadzić do jakiegoś ładu ale odwrotu już nie ma :o

 

Gratuluję (kolejnej osobie), jakieś wrażenie?? i przede wszystkim zdjęcia zamieszkanej Oliwki proszę!!! A co się śniło pierwszej nocy (ponoć się spełnia)...

Pozdrawiam

Ada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja, jeszcze ja! Mac Iek gratulacje, życzę aby w Waszym domu było zawsze ciepło, przytulnie i radośnie...

 

Nie odzywałam sie dawno, ale u mnie spore postępy, wszystko tak szybko się dzieje... Od wczoraj w mojej oliwce działa cieśla, aktualnych fotek w dzienniku brak, ale przy wolnej chwili :-? wrzucę i się pochwalę (codziennie mówię sobie, że "dzisiaj to zrobię").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu "gadu-gadu" a ja pierwszą noc w Oliwce mam za sobą :lol:

Pewnie jeszcze z miesiąc mi zejdzie, żeby doprowadzić do jakiegoś ładu ale odwrotu już nie ma :o

 

Gratuluję (kolejnej osobie), jakieś wrażenie?? i przede wszystkim zdjęcia zamieszkanej Oliwki proszę!!! A co się śniło pierwszej nocy (ponoć się spełnia)...

Pozdrawiam

Ada

Dzięki za gratulacje. Co do wrażeń to na razie mieszkam "na pół gwizdka" i to dosłownie :lol: Od miesiąca miałem zaplanowaną przeprowadzkę na ten dzień a tu fachowcy zawalili ..... kończą mi dopiero schody ... i góra jest odcięta :roll: Dzisiaj dopiero będę mógł część rzeczy poprzenosić na poddasze. Dlatego na zdjęcia nie liczcie bo salon wygląda jak magazyn :-?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

MAC IEK , dom skończony to pewnie bedzie potomek w nowy gniazdku,a tak serio to gratulacje że ukończyłes dom i życzę zadowolenia z użytkowania

pozdrawiam

Dzięki, dzięki ... o potomku się pomyśli. Dom niestety nie skończony, byłem trochę zmuszony do przeprowadzki do niewykończonej Oliwki. Wprawdzie niewiele zostało ale trochę roboty jeszcze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu "gadu-gadu" a ja pierwszą noc w Oliwce mam za sobą :lol:

Pewnie jeszcze z miesiąc mi zejdzie, żeby doprowadzić do jakiegoś ładu ale odwrotu już nie ma :o

 

Maciek

Gratuluję zamieszkania w Oliwce :D :D Musi to być niezła satysfakcja, że po wielu trudach w końcu się mieszka w wymarzonym domku. :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was ale u mnie ostatnio zaczęło lać jak z cebra co wstrzymuje mi prace nad pokryciem dachu a w środku domu jak w basenie, na ścianach spore zacieki od deszczu. Najgorzej jak pogoda nie sprzyja :cry: A człowiek myślał, że się wyrobi przed deszczami.

 

pozdrawiam

 

U nas w nocy lało i wiało mocno, myślałem że cieśle dzisiaj nie przyjadą, ale są i robią, tyle że dachówka miała być w tym tygodniu a będzie po 27.10 i murarz po cieśli też dopiero wejdzie po 27-ym, więc mam doła jesiennego, myślałem że uda się na początek listopada zadaszyć :(

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A my mamy juz dach na gotowo , okna wstawione , kominy obrobione. Teraz czekamy na dzialowki- bo jeszcze sie nie wyroblili.

Dziś zainstalowalem prosty alarm. Zabezpieczajacy poddasze przed amatorami na skrzydła Fakro.

Tomek nie martw sie, zmoknie to i wyschnie. Moje suporeksy byly przelane na maxa, kupowalem w styczniu bo niby mialy podrożec. Staniały. Nie wspomne o tonach ktore przeżucilem po to aby stracić.

ale dzis juz o tym nie mysle-mam dach.

 

pozdrawiam, zdjecia dolacze przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam- mieszkam już z rodzinką w oliwce :D. Zainteresownym mogę wysłać kilka zdjęć z przeróbek jak i aranżacji wnętrz- jesteśmy w trakcie wykańczania :D. Nasz dom ma zlikiwodowany balkon na piętrze a pod nim zrobiliśmy taras z zadaszeniem. Szkoda tylko że tak późno weszłam na forum bo zaintrygowało mnie wejście bezpośrednie do pokoju nad garażem- jak ktoś ma jakieś zdjęcia z tej przeróbki to prosiłabym kilka fotek na emaila. Nadto wejście do garderoby zrobiliśmy z naszej sypilani czyli mamy w sypialni troje drzwi- wejściowe, nad garaż i do garderoby. Acha stan surowy zamknięty w 2007r. z oknami (roletami zewnętrznymi w kasetach jak i bramą garażową)kosztował nas 150 tyś. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy wejście bezpośrednio do pokoju nad garażem, ale nam dopiero wylali ławę fundamentową, więć nie ma co na razie pokazywać Ta zmiana pociągnęła za sobą dość duże zmiany z więźbą dachową. Trzeba było zlikwidować jeden słup, a przez to zastosować tzw. heby (stalowe belki). Na razie o tym nie myślimy. Oczywiście prosimy o zdjęcia Oliwki.

Te 150 tys. zł, to pewnie duży wkład własnej pracy, bo my za SSO płacimy 69 tys. zł (robocizna), przy czym oprócz materiałów nie interesuje na nic. Materiały wyceniam na jakieś 120 tys. zł.

Chociaż póki co nie jest najgorzej. Za stal na fundamenty zapłaciłam 1.800 zł, beton 18 m3 - 5100 zł (235 zł netto), cement 9,50 zł za worek. Czekam na wycenę bloczków fundamentowych, bo te zdaje mi się że zdrożały w porównaniu do cen z przełomu sierpnia i września br.

Mieliśmy trochę falstart z rozpoczęciem prac, bo okazało się (po wykopaniu fundamentów), że jeszcze potrzebny jest świtek od archeologa (nasza działka leży w III strefie ochrony konerwatorsko - archeologicznej). Całe szczęście, że nic nie znalazł. Przez blisko tydzień świeciło słońce, a my staliśmy....

W miarę postępu prac będę wklejała fotki.

POzdrawiam wszystkich Oliwkowiczów.

Nasza Oliwka powstaje pod Szczecinem. I to kolejna już Oliwka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy wejście bezpośrednio do pokoju nad garażem, ale nam dopiero wylali ławę fundamentową, więć nie ma co na razie pokazywać Ta zmiana pociągnęła za sobą dość duże zmiany z więźbą dachową. Trzeba było zlikwidować jeden słup, a przez to zastosować tzw. heby (stalowe belki). Na razie o tym nie myślimy. Oczywiście prosimy o zdjęcia Oliwki.

Te 150 tys. zł, to pewnie duży wkład własnej pracy, bo my za SSO płacimy 69 tys. zł (robocizna), przy czym oprócz materiałów nie interesuje na nic. Materiały wyceniam na jakieś 120 tys. zł.

Chociaż póki co nie jest najgorzej. Za stal na fundamenty zapłaciłam 1.800 zł, beton 18 m3 - 5100 zł (235 zł netto), cement 9,50 zł za worek. Czekam na wycenę bloczków fundamentowych, bo te zdaje mi się że zdrożały w porównaniu do cen z przełomu sierpnia i września br.

Mieliśmy trochę falstart z rozpoczęciem prac, bo okazało się (po wykopaniu fundamentów), że jeszcze potrzebny jest świtek od archeologa (nasza działka leży w III strefie ochrony konerwatorsko - archeologicznej). Całe szczęście, że nic nie znalazł. Przez blisko tydzień świeciło słońce, a my staliśmy....

W miarę postępu prac będę wklejała fotki.

POzdrawiam wszystkich Oliwkowiczów.

Nasza Oliwka powstaje pod Szczecinem. I to kolejna już Oliwka.

 

 

U mnie w ławy weszło 29 m3 betonu. Aż tyle z powodu zmian, które wprowadziłem.

 

W związku z gruntem gliniastym i wodą gruntowa na poziomie 1 m, ławy zostały powiększone:

1. Grubość ław zwiększona na całym domu z 30cm do 50 cm.

2. Szerokość ław na całym domu i garażu zwiększona z 45 cm do 60 cm.

3. 2 ławy w środku domu, tzw. kominowe, zostały przedłużone i łączą się z ławami z przodu i tyłu domu.

4. Rezygnacja z chudego betonu.

5. Garaż poszerzony o 2 metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...