Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co sądzicie o przesunięciu ścianki, na której są drzwi do pokoi blizniaczych - 30 cm w stronę pokoi (pomniejszając je minimalnie, a tym samym poszerzyc korytarz)?

Mam tu na względzie bezpieczeństwo dzieciaków. Trochę nie daje mi to spokoju, że drzwi są prawie na wprost schodów i wydaje się tam być mało przestrzeni (przejscia). Boję się, ze może to być niebezpieczne, szczególnie w nocy ( scenariusz :) w drodze do toalety na siusiu synuś zaspany, postawi nogę troszkę za daleko i poleci ze schodów )

 

Oliwkowicze, którzy już mieszkacie - co sądzicie? Jak wygląda to w praktyce?

My mieszkamy jeszcze tylko na dole, ale mimo, że młóodszy syn ma już 4 lata, to miałam w głowie ten sam scenariusz - że dzieciak zamiast w nocy do łazienki to trafia głową w dół po schodach, więc od razu zrobilismy schody barierki i w komplecie bramkę. A miejsca do przechodzenia jest w sam raz, nawet z jakimiś gratami.

 

Arras, bardzo ładny domek!

Edytowane przez buczynkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Albo zmiana w stropie (żeby schody nie wbijały się w górny korytarzyk) - jak u Was Ida i Jacek, albo jak ktoś to przegapił ( np.ja :) to cofnięcie ścianki. Tak to widzę.

 

Aras , co moge Tobie pomóc w obrazowaniu , słup zostanie wieć jest to przestrzeń niewykorzystana , na obrazakach masz różnice w 3D i na planie jak to wygląda , wiec musisz pogadać z budowlańcami , ale ja sobie przesunne a słup wykorzystam jako element ozdobny.

 

Już teraz wiem , że obrazowanie przed wybudowaniem dużo mi daje . Pisz , jak coś będziesz potrzebował.

 

http://images37.fotosik.pl/1284/fe7ce754287151dem.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/1284/8d440f36c86d98a1m.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/1323/1717c9e4621034d8m.jpg

 

Pozdrawiam:)

Edytowane przez acer11
dodanie fotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesia teraz powinno być ok, coś się rozjechało wcześniej :(

Miło, że możemy być dla kogoś inspiracją :)

 

A skoro już zostałam wezwana do tablicy to mogę się wypowiedzieć nt szerokości korytarza na górze.

Ja osobiście uważam, że jest wystarczający, ale mamy zmieniony strop i schody nie wchodzą nam tak bardzo w korytarz.

Mieszkamy ponad 2,5. Jak się przeprowadziliśmy córka miała 3 lata i nigdy nie było problemu chociaż miałam bardzo podobne obawyi wizje jak ty arrass

Jak to wygląda widać na zdjęciach w albumie z podpisu (mam nadzieję, że działa)

 

Trochę się wzoruję na układzie Waszego Domu , super ,że macie jeszcze zdjęcia , mogę porównać i ukraść parę pomysłów >::)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Oliwkowiczów , chciałbym uzyskać odpowiedź na temat jakie macie okna na poddasze , ja wybrałem okna Fakro 78x140 FTP-V U3 lub U5 , mam 4 sztuki.

Lecz zacząłem się zastanawiać nad Roto R7 , większy koszt na oknach ok. 1500 złoty z systemem WD cos tam cieplejszego.

 

Jakieś opinie na temat Fakro , oraz Roto ?? , szukałem na forum ale jest mało albo ja nie potrafię znaleźć . Proszę o odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do buczynkaa

Bardzo ładny domek . Mam pytanko odnośnie woodentica . Tez chcemy kłaść na całym parterze brown . Jaki to wymiar jaką fugę dawaliście i jak się spisuje w utrzymaniu ? Naczytaliśmy się wiele negatywnych opinii na temat krzywizny tych kafli mimo to bardzo mi się podobają . Będę wdzięczna za waszą opinie . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, ile płaciliscie na tynki wewnętrzne w oliwce, a ile za wylanie posadzek? Baaaardzo proszę....:rolleyes: o odp

 

My tynki i posadzki robiliśmy prawie rok temu na wiosnę tynki (520m2) wyszło 13000zł po 25zł za m2+posadzki 5240zł (1200 piach+1720 cement+ 2420 robota posadzek chyba 12zł za m2) ale mieszkamy na Dolnym Śląsku gdzie budowa jest droga obecnie ceny poszły do góry, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie maja być tynki wewn, cementowo - wapienne?

 

jak chcesz gładkie idealnie to chyba gipsowe ( ponoć jest odmiana o niezłej nawet twardosci ) u nas sa cementowo-wapienne po pierwsze z powodu trójki naszych diabląt , po drugie dom jeszcze będzie pracował i pewnie wszystko speka więc po kilku latach można myśleć o głądziach.... niektórzy nawet mawiają że mniej chłoną wilgoci niż te gipsowe - to dopiero sie okaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dalismy cementowo-wapienne a teraz dajemy gladzie. Annaop dawałas cem-wap bez pozniejszych gladzi?Nie wydaja sie wam za tempe,malo gladkie?My od razu zdecydowalismy ze dajemy cem-wap. gdyz znajomi dali dwa lata temu gipsowe i niestety małe dzieci + wilgoc daly sie we znaki. Z dziecmi moze nie jest tak zle ale niestety zaczely im puchnac od wilgoci glownie w lazienkach, w garazu i kotlowni tez maja niezle pobijane sciany. Na gipsowych bardziej widac, sa o wiele delikatniejsze moim zdaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dalismy cementowo-wapienne a teraz dajemy gladzie. Annaop dawałas cem-wap bez pozniejszych gladzi?Nie wydaja sie wam za tempe,malo gladkie?My od razu zdecydowalismy ze dajemy cem-wap. gdyz znajomi dali dwa lata temu gipsowe i niestety małe dzieci + wilgoc daly sie we znaki. Z dziecmi moze nie jest tak zle ale niestety zaczely im puchnac od wilgoci glownie w lazienkach, w garazu i kotlowni tez maja niezle pobijane sciany. Na gipsowych bardziej widac, sa o wiele delikatniejsze moim zdaniem.

 

o na pewno nie są idealnie gładkie ale właśnie o to nam chodziło taki bardzo delikatny baranek. po zagruntowaniu i pomalowaniu wyglądają dla nas super ale miio to nie są to gładzie :) o gładziach pomyślimy za ok. 4-5 lat przy konieczności pierwszych poprawek po ułożeniu się całego domu i drobnych demolkach jakie z pewnością zafundują nam nasze pociechy :) tynków mieliśmy ok. 800m2 cena 18zł/m2 , wylewki 250m2 za cenę 28zł/m2 Pozdrawiamy!!

Edytowane przez annaop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Oliwkowiczów , chciałbym uzyskać odpowiedź na temat jakie macie okna na poddasze , ja wybrałem okna Fakro 78x140 FTP-V U3 lub U5 , mam 4 sztuki.

Lecz zacząłem się zastanawiać nad Roto R7 , większy koszt na oknach ok. 1500 złoty z systemem WD cos tam cieplejszego.

 

Jakieś opinie na temat Fakro , oraz Roto ?? , szukałem na forum ale jest mało albo ja nie potrafię znaleźć . Proszę o odpowiedź .

 

Pomoże mi ktoś w tej materii.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOcioł mamy 24KW na ekogroszek z dodatkowym rusztem, palimy od listopada sprawdza sie na razie dobrze .

 

Co do tynków płacilismy za robocizne 14 zł od metra a za wylewki z materiałem 28 zł od metra .

 

Jakie macie pomysły na zabudowanie schodów od strony wiatrołapu , nie wiem czy zostawić ta wnęke otwartą czy czyms "zakleic" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...