Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziś otrzymałem wycenę dachu. Roben MonzaPlus antracyt 235 m2 + akcesoria dachowe, okna dachowe Velux 6szt 140/78 (w tym jedno łazienkowe) + wyłaz, stalowy system rynnowy BUD MAT Flamingo w kolorze Silver metallic oraz membrana Delta Maxx Plus od Dörken 300m2 = 30500 zł ! Hmm... nogi mi się ugieły, ale.. to wszystko z 23% VAT'em, więc ostatecznie wyjdzie ok. 26 tysiaków. Cena wysoka, ale 30 LAT GWARANCJI PRODUCENTA - czy warto oszczędzać na tym elemencie, to ma służyć na lata ???

 

Alooooo!! Czy ktoś pochwali się swoją elewacją ??? Pozdrowionka :)

 

 

Co prawda troszku nie aktualne ale tak to mniej więcej u mnie wygląda

pozdrawiam

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a1ac0de46e2ceeb1.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/370a84369b96cd86.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fdbfb01025209032.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/17a67c8ee1339657.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea03ba05a5cdb6a0.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/31b89b2666561fd9.html

Edytowane przez TomekC73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No pięknie rosną wasze oliwki...

Ja póki co czekam na pozwolenie na budowę, szukam ekip, załatwiam kredyt...

 

No i znów po prośbie.

Ma ktoś w miarę świeże zestawienie materiałów do stanu SSO - surowego otwartego? Muszę przekalkulować ilość potrzebnej gotówki na ten etap i transze kredytu ustalić...

Zależało by mi na zgrubnym zestawieniu materiałowym, ewentualnie kosztach, jakie się z tym wiążą.

Wersja z podwójnym garażem, ścianka kolankowa podniesiona o 2 pustaki. Ale oczywiście za każdą wersję oliwki będę wdzięczny!

Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Oliwkowicze, może ktoś mi poradzi......

niedawno zakupiliśmy projekt i następnym krokiem będzie adaptacja, przy której zastanawiamy się nad pewnym zaproponowanym nam rozwiązaniem. Czy ktoś z Państwa zastanawiał się nad zmianą schodów na dwubiegowe kosztem części (w naszym przypadku) spiżarni i WC? Pomieszczenia te zmniejszyłyby się o ok. 80 cm na szerokości. Czy może jednak nie warto się za to zabierać? Opinie na temat obecnych schodów przeczytałam już różne.... Początkowo jak usłyszałam ten pomysł bardzo mi się spodobał ale teraz już sama nie wiem...

Kopia Oliwka_2G_parter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Oliwkowicze, może ktoś mi poradzi......

niedawno zakupiliśmy projekt i następnym krokiem będzie adaptacja, przy której zastanawiamy się nad pewnym zaproponowanym nam rozwiązaniem. Czy ktoś z Państwa zastanawiał się nad zmianą schodów na dwubiegowe kosztem części (w naszym przypadku) spiżarni i WC? Pomieszczenia te zmniejszyłyby się o ok. 80 cm na szerokości. Czy może jednak nie warto się za to zabierać? Opinie na temat obecnych schodów przeczytałam już różne.... Początkowo jak usłyszałam ten pomysł bardzo mi się spodobał ale teraz już sama nie wiem...

 

Co prawda nie mieszkam jeszcze, ale pomysl zabrania przestrzeni na schody z dwoch uzytecznych pomieszczen średnio mi sie podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Oliwkowicze, może ktoś mi poradzi......

niedawno zakupiliśmy projekt i następnym krokiem będzie adaptacja, przy której zastanawiamy się nad pewnym zaproponowanym nam rozwiązaniem. Czy ktoś z Państwa zastanawiał się nad zmianą schodów na dwubiegowe kosztem części (w naszym przypadku) spiżarni i WC? Pomieszczenia te zmniejszyłyby się o ok. 80 cm na szerokości. Czy może jednak nie warto się za to zabierać? Opinie na temat obecnych schodów przeczytałam już różne.... Początkowo jak usłyszałam ten pomysł bardzo mi się spodobał ale teraz już sama nie wiem...

Hej!! jezeli dobrze rozumie to zależy Wam na schodach prowadzacych do bezpośrednio do pomieszczenia nad garażem . W tej sytuacji patrzac na Wasz projekt cześciowo w dolnym wc i spiżarni będziecie mieli skos( wymusza to ułożenie schodów pozatym dolna łazienka/wc jest praktycznym ułatwieniem - górna łazienka będzie służyła do relaksu ;) )), który jednakże nie powinien być specjalnie uciążliwy zważywszy na zysk w postaci niezależnego wejscia nad garaz. oczywiście decyzje podejmiecie sami... no a jezeli chcecie sie przekonać jak to moze wygladać to zapraszamy do naszej galerii gdzie znajdziecie podobne rozwiązanie z rzutami projektu i oczywiscie w każdej chwili mozecie " na żywo" ocenić czy ten pomysł jest trafny przyjeżdzajac do nas. w naszym przypadku jest to strzałw 10 jeden z wielu jezeli chodzi o zmiany i rozplanowanie oliwki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Oliwkowicze, może ktoś mi poradzi......

niedawno zakupiliśmy projekt i następnym krokiem będzie adaptacja, przy której zastanawiamy się nad pewnym zaproponowanym nam rozwiązaniem. Czy ktoś z Państwa zastanawiał się nad zmianą schodów na dwubiegowe kosztem części (w naszym przypadku) spiżarni i WC? Pomieszczenia te zmniejszyłyby się o ok. 80 cm na szerokości. Czy może jednak nie warto się za to zabierać? Opinie na temat obecnych schodów przeczytałam już różne.... Początkowo jak usłyszałam ten pomysł bardzo mi się spodobał ale teraz już sama nie wiem...

 

Witaj moim zdaniem nie jest to dobry pomysł, ja zwiększyłam pom. gosp. o 50cm kosztem łazienki i podzieliłam je na dwie częsci. Mam kotłownię z piecem na opał stały i spiżarnię za kuchnią. Schody mam drewniane, a drzwi w kuchni mam przesunięte w stronę okna. Za jakieś dwa tyg. będę miała meble w kuchni to wtedy wstawię zdjęcia aktualne, a narazie stare.

Takie schody są naprawdę bezpieczne. POZDRAWIAM

IMAG0043.jpg

IMAG0057.jpg

014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek swietny domek! Piekne wykonczenia. Tomek podpowiedz jaki masz kominek i ile kosztowal Cie on-bez robocizny.Widze ze malowales na kolor, powiedz jak wyglada kwestia pekniec-czy pekaja sciany u Ciebie? Znajomy mowi nam by koloru nie dawac przez jaki czas bo beda pekniecia , ktore na kolorze ciezko zniwelowac:(. Ciekawe jak to jest w rzeczywistosci.My tez jestesmy na etapie doboru drzwi wewnetrznych i paneli. Powiedzcie jak u Was wygladała kwestia paneli, jaka grubosc dawaliscie? Edytowane przez zbyszek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Zbyszek, miloszk, Wiesia, INKA bardzo dziękuję za słowa uznania odnośnie naszego domku :-) Nawiasem mówiąc dodałem jeszcze trochę zdjęć na fotosiku nie zdając sobie sprawy że automatycznie będą widoczne w tych wcześ linkach :-) ale w sumie to dobrze.

 

Miloszk ścianka kolankowa była podniesiona, razem to dodatkowo wyjdzie gdzieś o 2 pustaki Phorotherm przy stropie żelbetonowym, dobra decyzja, taras narazie taki wypasiony z palet - chcę go zrobić przy okazji jak będę robił kostkę.

 

INKA drzwi zakupiłem w firmie Stolbud Włoszczowa a raczej u jej lokalnego przedstawiciela, z ościeżnicami, montażem kosztowały ok 1400zł/szt po rabacie, są w okleinie naturalnej ciemny orzech, bardzo dobre w utrzymaniu i chociaż wyglądają na delikatne to są solidnie, przekonałem się już kilka razy podczas przeciągu :-). Na początku w planach były podobne z firmy DRE ale wykonanie nie za bardzo odpowiadało.

 

Zbyszek wkład kominkowy jest firmy spartherm wersja mini, nie pamiętam dokładnie ale kosztował jakieś 6500zl bez kamienia i reszty materiału, robocizny tyle tylko że wkład kupowałem jeszcze pod koniec 2010r ale hajcuje się w nim ok.

ściany odpukać na razie nigdzie nie pękają, na całym dachu są deski i papa to dodatkowo usztywnia więźbę, na rygipsach jest ok, domek też jeden sezon swoje odstał pozabijany dechami to może trochę się uleżał. zobaczymy co będzie dalej. Panele mam tylko w małym gabinecie na dole i na całej górze opr łazienek grubość 8mm classena do tego pod nie płyty podkładowe 7mm, folia 0,2mm.

 

Wiesia schody są wylewane obłożone drzewem dębowym farbowanym na ciemny orzech tak jak okna i drzwi 8500zł mater+rob oprócz balustrad

 

pozdrawiam

 

http://www.fotosik.pl/u/domeknawoli/album/1157410

Edytowane przez TomekC73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Oliwkowiczów poświątecznie , 2 pytania

 

1. Ile kubików drewna zurzyliście .

2. Czy ktoś brał kredyt z dopłatą do kolektorów słonecznych i czy wszystko przebiegło ok.

 

 

Pozdrowionka.

 

Czećś.

Jesli chodzi odrewno to nie pamiętam, a jeśli chodzi o kolektory to brałam kredyt na kolektory z dopłatą i opłaca się, prawie 50%dopłaty otrzymaliśmy. Do 12600 dostaliśmy 6000 dopłaty. Polecam grupę SGB bo dopłacają do całości czyli solary + robocizna, jest kilka banków które nie dopłacają do całości tylko do samego sprzętu. Pozdrawiam.

A....jeszcze jedno. Teraz staramy się o dopłatę do przydomowej oczyszczalni i też w SGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solarów nie mam, bo mimo, że woda będzie grzana czystym prądem, mam excela i lubię go używać ;-)

 

Zaś co do drewna, to miałem więźbę uproszczoną (likwidacja daszków) i przeprojektowaną do lokalnych warunków pogodowych (Qk = 1,2 kPa i qk = 0,42 kPa) i wyszło razem 10.600 zł za komplet drewna na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czećś.

Jesli chodzi odrewno to nie pamiętam, a jeśli chodzi o kolektory to brałam kredyt na kolektory z dopłatą i opłaca się, prawie 50%dopłaty otrzymaliśmy. Do 12600 dostaliśmy 6000 dopłaty. Polecam grupę SGB bo dopłacają do całości czyli solary + robocizna, jest kilka banków które nie dopłacają do całości tylko do samego sprzętu. Pozdrawiam.

A....jeszcze jedno. Teraz staramy się o dopłatę do przydomowej oczyszczalni i też w SGB.

to dosyć ciekawie wygląd. Biegałem po bankach ale wszędzie miał być kredyt, nigdzie nie moglem tego zrobić za gotówkę. Kiedy przeliczyłem dokładnie wszystko to wyszło mi ok 30% zwrotów kosztu bo niestety nikt nie mówi, wlicza marzy banku, prowizji, podatku od dotacji...wiec się zniechęciłem. Przeliczyłem ze jeśli ma wyłożyć 8 tysięcy oni mi niecałe 4 dadzą to mam to gdzieś a te 8 tys zł przeznaczę na prąd do samej grzałki-kilka lat dobrych z głowy, bez konserwacji, przeglądów, wymieniania glikolu itp. W sąsiedniej gminie samorząd wszedł w program unijny i tam wszyscy co się zapiszą wykładają ok 2, 2 tys zł z swojego portfela a pozostałość płaci samo rzad i UE. Niestety w moje gminie samorządowcy nie inwestują w energie odnawialna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dosyć ciekawie wygląd. Biegałem po bankach ale wszędzie miał być kredyt, nigdzie nie moglem tego zrobić za gotówkę. Kiedy przeliczyłem dokładnie wszystko to wyszło mi ok 30% zwrotów kosztu bo niestety nikt nie mówi, wlicza marzy banku, prowizji, podatku od dotacji...wiec się zniechęciłem. Przeliczyłem ze jeśli ma wyłożyć 8 tysięcy oni mi niecałe 4 dadzą to mam to gdzieś a te 8 tys zł przeznaczę na prąd do samej grzałki-kilka lat dobrych z głowy, bez konserwacji, przeglądów, wymieniania glikolu itp. W sąsiedniej gminie samorząd wszedł w program unijny i tam wszyscy co się zapiszą wykładają ok 2, 2 tys zł z swojego portfela a pozostałość płaci samorzad i UE. Niestety w moje gminie samorządowcy nie inwestują w energie odnawialna...

 

My też już mieliśmy rezygnować bo te banki które mają dopłaty do solarów mają rózne przeliczniki i suma sumarum miało to być 35%, ale trafił nam się dobry gość i cały wstępny koszt z prowizją to było 350 zł, a i owszem jest to kredyt. Tylko ja mam duże doswiadczenie w tej materii i w umowie zawarte było kilka naszych warunków.

Na dotację czeka się od 1 m-ca do 3 m-cy, bank sam się ułożył z firmą od solarów nic nas nie obchodziło po za dokumentami i podpisem. W momencie wpłaty dotacji zostaliśmy powiadomieni i po 2 miesiącach został spłacony nasz kredycik. I w SGB są trochę inne warunki niż w BBS czy BOŚ.

A te dziwne dopłaty w gminach też są ograniczone i tak właśnie jest czy to rodzina 2 czy 8 osobowa to każdy dostanie tyle samo i tylko do materiału, a robociznę i róznicę musisz opłacić sobie sam. I myślę że te 2,2 tys zł to jest dotacja do każdej rodziny, która sie zapisze a resztą niech się martwią sami. Wiem coś o tym u nas też są te dziwne gminno-unijne dotacje i werz mi nie takie to piękne jak malują, dlatego wybraliśmy bank.

Ja korzystałam z dotacji unijnych w innych kwestiach...nie dotyczących domu i wiem z czym to się je....naprawdę warto, fakt kosztuje to troszkę zachodu bo kwity, kwity, kwity...ale czy 50% to nie brzmi fajnie.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...