Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam teraz zalany strop, podlewam sobie go codziennie i również zostanie mi sporo desek i właśnie się zastanawiałem czy te deski byłoby można wykorzystać do ewentualnego deskowania, będą one na pewno nie wyschnięte. Możesz coś więcej napisać o tym wietrzenu (fakt wentylacja desek wskazana bo inaczej mogą kisnąć 8) )

możesz wykorzystać, tylko trzeba je oczyścić z betonu (zmudna robota) a później tak jak przy każdym deskowaniu zostawić szczelinę 2-3cm pomiędzy deskami a wełną mineralną w ociepleniu dachu oraz wlot pod podbitką i wylot na szczycie pod gąsiorami aby był ruch powietrza pod deskowaniem

 

Ja trochę się waham co do deskowania z powodów finansowych, staram się nie brać kredytu, gdy by było inaczej to na pewno bym się nie zastanawiał tylko od razu przy zamawianiu więźby wziął bym deski na dach za to na pewno zdecydowany jestem na dachówkę (nie blacha) i w tym roku chcę przykryć,jak będą deski to tylko bym przykrył papą.

Jeśli chcesz odsunąć moment zakupu i ułożenia dachówki to deskowanie jest najlepszym sposobem. Można tak rok czy dwa przetrwać. Czasami widuje się nawet dłużej.

 

Mnie sąsiad powiedział cyt: po co ci to deskowanie skoro będziesz miał dachówkę cer. deski ci się powyginają po pewnym czasie bo nie wyschnięte i że to się robi przy goncie lub pod blachę? i że on ma folię i jest baardzo zadowolony, ja mu przedstawiłem podobne argumenty do Twoich a on się zdziwił i mówi że nasłuchałem się dyrdymałów :roll: .

I sąsiad ma częściowo racje, dlatego napisałem że nie będę sie rozwodził nad wyższością jednej metody nad drugą. Powyginają się jeśli są za szerokie ale te szersze nawet siekierką się na końcu w pół w zdłuż przycina i po strachu.

Ja nasłuchałem się negatywnych opinii o folii więc wybrałem tradycyjną. Czy to lepiej? nie wiem-tak myślę i w to wierzyć będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Oliwkowicze

Mam pytanie do wszystkich, którzy mają już etap ocieplania fundamentów za sobą. Ponieważ w naszych Oliwkach garaż jest o jeden bloczek niżej niż budynek mieszkalny, chciałbym zapytać czy ocieplaliście fundamenty wszędzie w jednym poziomie czy w garażu izolacja fundamentów jest niżej o ten bloczek właśnie. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi?

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Myślę, że to zależy przede wszystkim od ukształtowania terenu. Moija działka jest "pod górkę" więc nie ociepliłem wszystkiego na jednym poziomie ponieważ cokół garażu wyszedłby z przodu dość wysoki co niewyglądałoby dobrze. Ale oczywiście to kwestia gustu .. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

czy ktoś z oliwkowiczów robił odkurzacz centralny??

 

Nieśmiało powiem, że ja :oops:

 

No to teraz Cię pomęcze pytaniami :D:D

1. na jaką firmę się zdecydowałeś? i jaki model odkurzacza?

2. Ile masz punktór i w jakich miejszcach i czy masz i ile "szufelki"?

3. ile kosztował Cię montaż wraz z instalacją a ile sprzęt?

 

Nam facet z Beam czy jak to się pisze całośc oszacował na około 5 tyś złotych :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

czy ktoś z oliwkowiczów robił odkurzacz centralny??

 

Nieśmiało powiem, że ja :oops:

 

No to teraz Cię pomęcze pytaniami :D:D ...

Może przeżyję :o :wink:

 

....

1. na jaką firmę się zdecydowałeś? i jaki model odkurzacza?

2. Ile masz punktór i w jakich miejszcach i czy masz i ile "szufelki"?

3. ile kosztował Cię montaż wraz z instalacją a ile sprzęt?

 

Nam facet z Beam czy jak to się pisze całośc oszacował na około 5 tyś złotych :/

 

ad. 1. Jednostki jeszcze nie mam zainstalowanej ale jestem zdecydowany na belgijską firmę ET (Elek-Trends) - mamy tu w Rzeszowie dystrybutora na cały kraj.

 

ad.2. Punkty wymyśliłem sobie sam (chociaż projekty robią firmy za darmo) ... więc żeby nie było potem na mnie :lol: Wymyśłiłem sobie sześć punkcików -

szufelka: oczywiście w kuchni, w cokole mebli pod zlewozmywakiem,

gniazdka:

2 w salonie po obu stronach kominka (tj. na boku ściany za kominkiem) - jedno załatwia pół salonu, taras, kuchnię i może gospodarczy, a drugie pozostała część salonu, wiatrołap, gabinet łazienka i dolna część schodów;

1 w przedpokoju na piętrze (między pokojami "nadsalonowymi") - załatwia praktycznie całą górę z wyjątkiem stryszku (u mnie garderoby) nad garażem ...

dlatego tam jest jeszcze 1;

6-ste jest w garażu ale stosunkow bliżej bramy (nie na jednostce centralnej), żeby można było przed garażem autko poodkurzacz (w środku ciężko drzwi pootwierać .... no chyba, że ktoś zrobił sobie garaż dwustanowiskowy)

 

Jednostka w garażu w rogu.

 

ad. 3. Jednostka (chyba Millenium Mi 1511) z ośmiometrową rurą kosztuje w tej chwili ok. 2,6 tys.. Instalację robili mi moi "magicy" od CO i z tego co pamiętam to niewiele za to wzięli ... a rurki, kolanka i gniazdka to koszt rzędu 500-600 zł... więc całość wyjdzie za mniej niż 4 tys.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do osób, które zamontowały lub mają zamiar zamontować piec na eko-groszek.

1. Jakie zmiany należy wnieść do projektu.

2. W którym miejscu w kotłowni należy umiejscowić piec, tak aby się zmieścił? Czy może być zamontowany przy ścianie łączącej kotłownie z łazienką?

3. Jak i w którym miejscu należy zamontować rurę doprowadzającą powietrze do pieca?

 

Dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do osób, które zamontowały lub mają zamiar zamontować piec na eko-groszek.

1. Jakie zmiany należy wnieść do projektu.

2. W którym miejscu w kotłowni należy umiejscowić piec, tak aby się zmieścił? Czy może być zamontowany przy ścianie łączącej kotłownie z łazienką?

3. Jak i w którym miejscu należy zamontować rurę doprowadzającą powietrze do pieca?

 

Dziękuję z góry za pomoc.

 

wypowiem się, ale niewiele pomogę :-?

Mamy piec na ekogroszek, ale zrobiliśmy zmianyw projekcie - zamknęlismy kuchnię i teraz przejscie jest z garażu do domku między pokojem a łazieneczką; więc nie było probnlemu z postawieniem pieca - stoi na ścianie grze w projekcie pierwotnie były drzwi, rury nie mamy jest okno z rozszczelnieniem i nie ma drzwi więc powietrza pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do osób, które zamontowały lub mają zamiar zamontować piec na eko-groszek.

1. Jakie zmiany należy wnieść do projektu.

2. W którym miejscu w kotłowni należy umiejscowić piec, tak aby się zmieścił? Czy może być zamontowany przy ścianie łączącej kotłownie z łazienką?

3. Jak i w którym miejscu należy zamontować rurę doprowadzającą powietrze do pieca?

 

Dziękuję z góry za pomoc.

 

wypowiem się, ale niewiele pomogę :-?

Mamy piec na ekogroszek, ale zrobiliśmy zmianyw projekcie - zamknęlismy kuchnię i teraz przejscie jest z garażu do domku między pokojem a łazieneczką; więc nie było probnlemu z postawieniem pieca - stoi na ścianie grze w projekcie pierwotnie były drzwi, rury nie mamy jest okno z rozszczelnieniem i nie ma drzwi więc powietrza pełno.

 

Czy piec zmieści sie na ścianie pomiędzy kotłownią a łazienką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

czy ktoś z oliwkowiczów robił odkurzacz centralny??

 

Nieśmiało powiem, że ja :oops:

 

No to teraz Cię pomęcze pytaniami :D:D ...

Może przeżyję :o :wink:

 

....

1. na jaką firmę się zdecydowałeś? i jaki model odkurzacza?

2. Ile masz punktór i w jakich miejszcach i czy masz i ile "szufelki"?

3. ile kosztował Cię montaż wraz z instalacją a ile sprzęt?

 

Nam facet z Beam czy jak to się pisze całośc oszacował na około 5 tyś złotych :/

 

ad. 1. Jednostki jeszcze nie mam zainstalowanej ale jestem zdecydowany na belgijską firmę ET (Elek-Trends) - mamy tu w Rzeszowie dystrybutora na cały kraj.

 

ad.2. Punkty wymyśliłem sobie sam (chociaż projekty robią firmy za darmo) ... więc żeby nie było potem na mnie :lol: Wymyśłiłem sobie sześć punkcików -

szufelka: oczywiście w kuchni, w cokole mebli pod zlewozmywakiem,

gniazdka:

2 w salonie po obu stronach kominka (tj. na boku ściany za kominkiem) - jedno załatwia pół salonu, taras, kuchnię i może gospodarczy, a drugie pozostała część salonu, wiatrołap, gabinet łazienka i dolna część schodów;

1 w przedpokoju na piętrze (między pokojami "nadsalonowymi") - załatwia praktycznie całą górę z wyjątkiem stryszku (u mnie garderoby) nad garażem ...

dlatego tam jest jeszcze 1;

6-ste jest w garażu ale stosunkow bliżej bramy (nie na jednostce centralnej), żeby można było przed garażem autko poodkurzacz (w środku ciężko drzwi pootwierać .... no chyba, że ktoś zrobił sobie garaż dwustanowiskowy)

 

Jednostka w garażu w rogu.

 

ad. 3. Jednostka (chyba Millenium Mi 1511) z ośmiometrową rurą kosztuje w tej chwili ok. 2,6 tys.. Instalację robili mi moi "magicy" od CO i z tego co pamiętam to niewiele za to wzięli ... a rurki, kolanka i gniazdka to koszt rzędu 500-600 zł... więc całość wyjdzie za mniej niż 4 tys.......

 

Ja przygotowaną instalacje na częściach z Beam , koszt to około 300 zł , sam kładłem rurki . Mam 3 gniaza jedno na dole przy schodach w zasadzie przy 9 m rurze całtwia cały dół , ale gniazdo jest też w odkurzaczu i to mi załatwi cały garaż. Na górze musiałem zrobić dwa ( gdby nie strych nad garazem wystarczyło by jedno . Plus szufelka w kuchni w cokole . Zostało mi kupić jednostę z całym osprzętem i montażem to koszt około 2,5 tyś .

Ale powiem jedną rzecz , byłem włąsnie w sobotę u znajomego , który własnie zakupił sobie taki odkurzacz , fakt ze chata 400 metrów w związku z czym musiał kupić jawiększa i najmocniejszą jednostę jaka była .

I powiem ze jestem trochę rozczarowany !!!!!!!!! Miałem okzaje nawet poodkurzać abyprzetestować jak to jest w praktyce i moje zaskoczenie było związane z siłą ssąca . Spodziewałem się ze będzie większa !!!!!!!!!! To tak na pocieszenie .

Przymierzałem się do kupna jednostki , ale powiem ze chyba w związku z tym przesune ją na później .

 

Pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... I powiem ze jestem trochę rozczarowany !!!!!!!!! Miałem okzaje nawet poodkurzać abyprzetestować jak to jest w praktyce i moje zaskoczenie było związane z siłą ssąca . Spodziewałem się ze będzie większa !!!!!!!!!! ...

Nie załamuj mnie :roll: Duża siła ssąca to był jeden z ważniejszych argumentów, żeby przekonać żonę :o .

Wydaje mi się, że przy tak dużej chacie całkowita długość rurek jest spora ... i przez to może spadać wydajność takiego odkurzacza ... nawet przy dużej mocy jednostki centralnej ... :roll:

Myślę wkrótce zainstalować "to cudo" i podzielę się wrażeniami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Odkurzacz centralny to pomysł męża. Ja chciałam Kirby

widziałąm jak Kirby odczyszcza zasyfiony kłakami mojego psa dywanik i byłam pod wrażeniem. Zapewniano mnie że i centralny może dokonac takiego cudu....

My planowaliśmy:

na dole punkty: jeden z tyłu kominka, szufelke w waitrołapie i szufelkę w kuchni na górze 2 punkty jeden przy schodach a drugi nad garażem (pralnio, suszarnia, garderoba, składzik) no i gniazdem z odkurzacza "obskoczyłabym" samochód na podjeździe i garaz

Cena szufelek mnie zniechęciła (250zł/szt.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do osób, które zamontowały lub mają zamiar zamontować piec na eko-groszek.

1. Jakie zmiany należy wnieść do projektu.

2. W którym miejscu w kotłowni należy umiejscowić piec, tak aby się zmieścił? Czy może być zamontowany przy ścianie łączącej kotłownie z łazienką?

3. Jak i w którym miejscu należy zamontować rurę doprowadzającą powietrze do pieca?

 

Dziękuję z góry za pomoc.

 

 

Jeśli dobrze pamiętam to na ten temat było już wcześniej coś pisane.

 

U mnie kotłownia była przeprojektowana. Piec na ekogroszek, pelety z podajnikiem będzie stał wzdłuż ściany kuchnia - kotłownia (tu nie będzie przejścia), można go postawić swobodnie bez ryzyka trudności demontażu podajnika. Natomiast przesunąłem łazienkę dolną w stronę kotłowni tak, że powstało mi przejście do garażu (między dolną łazienką a dolnym pokojem). Do kotłowni zrobiłem przejście tylko od strony garażu, wielkośc okienka w kotłowni mam tak zmienioną i na takiej wys aby nie nachodziłna na podajnik. Przy tej wersji raczej konieczne jest przesunięcie całego filara kominowo-wentylacyjnego w głąb kotł i zamiana kanałów (dymowy powinien być bezpośrednio od strony pieca). Te wszystkie zmiany nanosił mi architekt adoptujący projekt. Można też nie robić żadnych zmian i piec postawić tak jak piec na gaz, tyle tylko, że ja nie chciałem przejścia z kuchni do kotł przy paliwie stałym.

Nie wiem czy to jasno opisałem. Jakby co to podaj emaila to puszczę rysunek kotłowni.

 

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...