Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mi brakło trochę styropianu....i będę go miała dopiero we wtorek, ale już tez niewiele zostało

 

http://images34.fotosik.pl/404/6b9428646d75b774.jpg

 

http://images40.fotosik.pl/32/4507a12d4fa6bae1.jpg

 

Ładny daszek, ale intryguje mnie brak okien połaciowych, łazienka i sypialnia

(ta z wyjściem na strych) nie będą dziennym światłem doświetlone?

 

U nas trochę masakra, dekarze położyli membranę i łaty a teraz przysypało śniegiem i nie wiem czy będą coś robić w poniedziałek :(.

 

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

okna będą :)

ale zostaną założone później bo:

- teraz jak już jest dach i wydzielone pomieszczenia na górze można dokładnie je rozmieścić aby pokoje i łazienkę dobrze oświetlić (już widze, że lepiej w sypialni okna rozdzielić)

- będą zakładane po tynkach, więc nie zostaną zapaćkane (najchętniej po tynkach zakładałabym tez okna zwykłe, ale tak się nie da :) )

 

Od razu uprzedzam kolejne pytanie - nie zapłacę za to drożej, mój dekarz po prostu tak robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wiem co zrobić, żeby słup wystający ze ścian działowych od strony korytarza na poddaszu (ten koło pokoi) NIE WYSTAWAŁ tak dużo.

 

Zgodnie z projektem słup ma przekrój 16x20 i jest tak ustawiony, że wystaje 8,5 cm (bo działówka ma około 11,5 cm). A wystarczy go przekręcić o 180 st. i będzie wystawał tylko 4,5 cm. i te 4,5 cm może spokojnie wystawać od strony pokoju, bo to już bez szkody dla pokoju można zamaskować regipsami.

 

Mój Wykonawca wpadł na ten pomyśł, jak dach już był zrobiony, ścianki postawione i zobaczyliśmy, że to bardzo niedobrze wygląda. Na szczęście, dało się go przekręcić i teraz jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas trochę masakra, dekarze położyli membranę i łaty a teraz przysypało śniegiem i nie wiem czy będą coś robić w poniedziałek :(.

 

Pozdrawiam - Daniel

 

Współczuję :(

Ja, można uznać, że zdążyłem. Zostały tylko drobne obróbki.

Podobno wkrótce ma wrócić pogoda. Głowa do góry :)

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas trochę masakra, dekarze położyli membranę i łaty a teraz przysypało śniegiem i nie wiem czy będą coś robić w poniedziałek :(.

 

Pozdrawiam - Daniel

 

Współczuję :(

Ja, można uznać, że zdążyłem. Zostały tylko drobne obróbki.

Podobno wkrótce ma wrócić pogoda. Głowa do góry :)

 

Pozdrawiam,

Piotr

 

No niestety czekamy aż śnieg spłynie, mam nadzieję że dekarz nie ściemnia twierdząc że takie warunki nie mają wpływu na membranę, mówi że bardziej niszczy światło słoneczne. W sumie to do tego ma służyć, chronic przed wilgocią i podwiewanym śniegiem.

Kupiliśmy Delta Vent S - jakiej jest jakości zobaczymy....

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas trochę masakra, dekarze położyli membranę i łaty a teraz przysypało śniegiem i nie wiem czy będą coś robić w poniedziałek :(.

 

Pozdrawiam - Daniel

 

Współczuję :(

Ja, można uznać, że zdążyłem. Zostały tylko drobne obróbki.

Podobno wkrótce ma wrócić pogoda. Głowa do góry :)

 

Pozdrawiam,

Piotr

 

No niestety czekamy aż śnieg spłynie, mam nadzieję że dekarz nie ściemnia twierdząc że takie warunki nie mają wpływu na membranę, mówi że bardziej niszczy światło słoneczne. W sumie to do tego ma służyć, chronic przed wilgocią i podwiewanym śniegiem.

Kupiliśmy Delta Vent S - jakiej jest jakości zobaczymy....

Pozdrawiam - Daniel

 

Też mam taką membranę. Wygląda solidnie.

Na moim dekarzu śnieg nie robił wrażenia, jak jeszcze nie wiedzieliśmy czy zdążymy. Też twierdził, że "jakby co" to nic się nie stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki piękne za podpowiedzi do rozmowy z dekarzem - przydały się. Jak się okazało człowiek niedawno stawiał dach na innej Oliwce :) - gdzieś w okolicach Opola.

 

Pytanko mam z innej beczki - kanaliza u nas ma być jakoś w przeciągu 2-4 lat, stąd jakoś się nie możemy zdecydować na oczyszczalnie i padło na szambo do czasu podpięcia się "w miasto". Ma ktoś może z szanownych Oliwkowców do polecenia jakąś firmę/model/tudzież własne przemyślenia (z dowozem i montażem na śląsku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Uwaga forumowicze mam do sprzedania projekt Oliwki z garażem, projekt kupiłem na swoją budowę ale w wyniku pewnych zawirowań i komplikacji muszę go sprzedac

Wersja projektu z garażem po prawej stronie.

Cena do ustalenia

Zainteresowanych proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikerus - super, że zechciałes podzielieć się ze wszystkimi swoimi doświadczeniami.

Mam jeszcze pytanie, czy ktoś z Was może napisać jak korzysta się z przejścia do garażu przez kotłownię i jeśli ktoś zmieniał projekt to przez korytarzyk obok gabinetu? Ja mam zamiar ruszyć w przyszłym roku i zastanawiam się nad kwestią wygody z korzystania z przejścia do garażu.

 

MY TEŻ MIESZKAMY JUŻ 3 TYGODNIE!!!

 

Przejscie mamy wzdłuż pokoiku i łazienki - dla mnie super, choc garaż jeszcze zagracony i samochodów nie parkujemy. Wydaje mi się, że przez kuchnie za duży bałagan - szczególnie przez te śniegi co u nas leżały. Ale u nas powodem przeróbki było to, że piec na ekogroszek - jenak brudzi więc raczej tego nie chciałbym w kuchni mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

- nie wyrównywałem ściany wiatropału ze ścianą gabinetu, przesunąłem ją trochę, żeby powiększyć wiatrołap ale nie maksymalnie. Wg mnie korzyść w postaci dodatkowych cm kwadratowych wiatrołapu nie jest warta tego żeby wchodzić praktycznie w schody - pewnie fajnie mają Ci (z tego co pamiętam są w naszej "Oliwkowej Rodzinie" tacy) którzy z wiatrołapu zrezygnowali (też to rozważałem ale względy użytkowe przeważyły nad estetycznymi :wink: )

 

 

My wiatrołap powiększyliśmy i jest super - wogóle zrobiłam tam wnękę na szafę -kosztem małego pokoiku jest suprer. A na schody nie wchodzimy bo mamy drewniane ażurowe i zaczynają się nie na środku holu, ale przy ściane z kuchnią. Hol super duży. Zresztą w Oliwce czuje się przestrzeń od wejscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wiatrołap powiększyliśmy i jest super - wogóle zrobiłam tam wnękę na szafę -kosztem małego pokoiku jest suprer. A na schody nie wchodzimy bo mamy drewniane ażurowe i zaczynają się nie na środku holu, ale przy ściane z kuchnią. Hol super duży. Zresztą w Oliwce czuje się przestrzeń od wejscia.

 

Adar

 

My robimy dokładnie tak samo. Też uważamy że będzie przestrzeń, a wiatrołap stal się bardzo ustawny. Mam prośbę - czy mogę prosić o zdjęcia waszych schodów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam prośbę do tych którzy podwyższali ściankę kolankową, czy architekt nanosił wam zmiany w projekcie, czy robiliście to później, bo mój architekt twierdzi, że to można zrobić później. Nie wem, czy mu się nie chce, czy faktycznie można dokonać zmiany w trakcie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam prośbę do tych którzy podwyższali ściankę kolankową, czy architekt nanosił wam zmiany w projekcie, czy robiliście to później, bo mój architekt twierdzi, że to można zrobić później. Nie wem, czy mu się nie chce, czy faktycznie można dokonać zmiany w trakcie budowy.

 

To pewnie zależy od regionu i od ludzi w danym starostwie, jedni kierownicy mają bardziej wymagających urzednikow w swoim regionie inni mnie.

Nasza kierowniczka podniosla scianke o 24cm (dopisala w proj +24) a podnieslismy i tak o 36 cm (oczywisie zapytalem ją czy mogę- powiedziala ze nie ma sprawy).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, udało się, etap, który sprawił nam najwięcej problemów i stresu wczoraj zakończony :)

Dekarze dokończyli dzieła.

Pytałem Anetki, czemu nie ma okien, nasi dekarze też tak robią najperw położone dachówki, potem ustalenia gdzie okna, wyjmowanie dachówek i montaż. Pytałem dlaczego tak - bo zostawiając otwory trudniej zachować linię dachówek przy układaniu.

A to kilka zdjęć:

 

http://www.ozzo.pl/d/dach%201.jpg

http://www.ozzo.pl/d/dach%202.jpg

http://www.ozzo.pl/d/dach%204.jpg

 

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Adar

 

My robimy dokładnie tak samo. Też uważamy że będzie przestrzeń, a wiatrołap stal się bardzo ustawny. Mam prośbę - czy mogę prosić o zdjęcia waszych schodów ?

 

Nie ma sprawy, postaram się w tym tygodniu - nie mamy w domku neta, więc nie będzie to dziś,

i prosze o mail (może być na priv) bo nie umiem umieszczać zdjęc na stronce forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...