Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Jako nowy OLIWKOWICZ muszę powiedzieć, iż to formu jest super. Wiele pomocnych informacji na rożne tematy dotyczące budowy. Już niedługo - na początku kwietnia zaczynamy budowę Oliwki, ale bez garażu. Mam nadzieję, iż będę mogła poradzić się Was a także wymienić cenne informacje.

A tak na marginesie, czy ktoś budowł Oliwkę bez garażu?

WITAM

ALEXF ja kończę oliwke bez garażu( wąska działka),garaż bedzie z tyłu działki(baaardzo długa działka).Życze powodzenia przy budowie

POZDROWIONKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie!

 

My również na wiosnę zaczynamy budowę Oliwki, choć przegladamy to forum od początku roku - skarbnica pomysłów!!! Obecnie jesteśmy na etapie wprowadzania zmian w projekcie i zaczynamy casting na porządną ekipę do zrobienia SSO.

Jeśli macie jakieś sprawdzone namiary, to będę bardzo wdzięczna (budujemy na zachód od Wrocławia).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z ładnej pogody, wykonawcy zrobili wczoraj fundamenciki pod ścianki działowe. Może komuś się to przyda, więc napiszę ile i za co zapłaciłem.

 

Ścianek działowych 14 mb. Belki zbrojeniowe 15x15, trzy druty fi12 dołem i 2 górą, strzemiona co 25 cm. Belka 30x 35 cm, zalewana betonem ukręconym w betoniarce.

 

 

Koszty, oprócz materiałów to 14 mb x 30 zł.

Betoniarka i inny sprzęt mój. Robotników czterech, czas wykonania 6 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Obecnie jestem ku końcowi przy budowie Oliwki.

Zmiany jakie mam są również pomysłami zaczerpniętymi z forum to naprawdę skarbnica wiedzy.

Przeczytałem wszystkie dzienniki z budowy Oliwki ale dopiero w swojej zobaczyłem jaki to duży i przyjemny domek.

Buduje w okolicy Oławy więc Femmee_ jak masz ochotę to zapraszam .

Każdy zobaczony domek na żywo wiele pomaga,wiem to z własnego doświadczenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Obecnie jestem ku końcowi przy budowie Oliwki.

Zmiany jakie mam są również pomysłami zaczerpniętymi z forum to naprawdę skarbnica wiedzy.

Przeczytałem wszystkie dzienniki z budowy Oliwki ale dopiero w swojej zobaczyłem jaki to duży i przyjemny domek.

Buduje w okolicy Oławy więc Femmee_ jak masz ochotę to zapraszam .

Każdy zobaczony domek na żywo wiele pomaga,wiem to z własnego doświadczenia.

 

Pozdrawiam

 

Gelo32,

 

z ogromną przyjemnością Cię odwiedzimy. Będziemy dzisiaj w tamtych okolicach, więc jeśli będziesz na budowie, to daj znać - podjedziemy (tel.501.300.909)

 

Do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

u nas pierwsze koty za płoty - wykopy pod fundamwnty już są. Teraz tylko czekamy, aby ekipa weszła, ale to dopiero 6 kwietnia.

ZCy ktoś może udzielić rady, jak najepiej zabezpieczyć fundamenty przed wilgocią? W MURATORZE 4 są na ten temat informacje, ale zawsze dobrze wiedzieć coś z autopsji.

 

GBEL dzięki, na pewno się przyda. Jak masz jakieś zdjęcia, to bardzo chętnie je oglądnę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ZCy ktoś może udzielić rady, jak najepiej zabezpieczyć fundamenty przed wilgocią? W MURATORZE 4 są na ten temat informacje, ale zawsze dobrze wiedzieć coś z autopsji.

 

Moim zdaniem najlepszym zabezpieczeniem będzie zrobienie drenażu opaskowego a właśnie teraz będziesz miał dobry moment na tą operację kiedy ławy jeszcze odkryte.

 

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnei robta idzie ostro

ławy zalane bloczki fundamentowe już prowie wszystkie postawione

miałęm zakupione 1200 sztuk ale o 150 za duzo albo i nawiet wecej

no ale bendzie z czego kanał wymorować

No ja nie zamierzam kłaść żadnego drenażu

Moja izolacja ma wyglądać tak :bloczek betonowy dysperbit klej do styropianu stropian 8 cm klej do siatki siatka dysperbit i może folia między ławą i bloczkami papa termozgrzewcza i na bloczki betonowe również ta sama

A jak u was ma wyglądać

 

[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dawno nas tu nie było. Super że tak dużo osób decyduje sie na budowę Oliwki. U nas oficjalnej przeprowadzki nie było, ale trochę sobie pomieszkujemy na budowie i możemy już coś powiedzieć na temat użytkowania Oliwki.

 

Dla wszystkich zainteresowanych zmianami w naszej Oliwce:

 

Pomysł ze zrobieniem korytarzyka do garażu - rewelacja ! Jest wygodnie, pomieszczenia nie ucierpiały wcale a bardzo zyskała kuchnia. Jest zdecydowanie bardziej ustawna.

Niestety nie zdołaliśmy jakoś sensownie zbudować schodów wiec zamówiliśmy drewniane. Są super !

Podnieśliśmy ściankę kolankową tylko o 0,5 pustaka (kwestia niedogadania z wykonawcą) ale okazało sie ze jest wystarczająco. Pokoje są przestronne.

Żałujemy ze zmieniliśmy okna balkonowe na górze na zwykle małe okna i zlikwidowaliśmy balkonik. Niby światła dużo jest, bo każdy z pokoi ma okno dachowe, ale wydaje nam sie że byłoby ciekawiej.

Jeśli chodzi o górę to bardzo zadowoleni jesteśmy ze zlikwidowania garderoby na rzecz szaf wnękowych i większej łazienki. Każdy bałagani w swojej prywatnej szafie :wink:

 

Oliwka to rewelacyjny domek :D

 

 

Pozdrawiam wszystkich

 

 

ANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mnie i mojemu partnerowi bardzo spodobał sie projekt Oliwki. Mam takie pytanie do tych ktorzy go postawili juz sa na finiszu. Ile??? :lol: Ile wyniosła was budowa tego domku. Ma on dosc prosta bryłe i takiego tez szukamy ze wzgledu na ograniczenia finansowe- chyba jak kazdy teraz :)

 

Niewiem czy to pytanie zbytnio nie ingeruje w wasza prywatnosc ale jesli nie, to prosze o odpowiedz.

 

Pozdrawiam goraco w ta paskudna pogode :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dożo pomysłów, za dużo kombinatorstwa, za dużo zmian - tak w skrócie wygląda nasze wpowadzanie zmian w projekcie. Największy problem mamy ze schodami. Na pewno rezygnujemy ze schodów lanych, ale kilkakrotnie spotkałam się na forum z pomysłem na zrobienie schodów prostych, podestu i dodatkowo osobnego wejścia do pomieszczenia nad garażem. Stąd moja ogroma prośba - czy ktoś z Was ma tak zaadaptowany projekt? Proszę o opinie, czy wtedy schody są wystarczająco wygodne, no i jak to w rzeczywistości wygląda. Fotki mile widziane ( [email protected] ). Z góry dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My rozmawialiśmy na temat schodów prostych z naszym wykonawcą i zdecydowanie nam je odradził. Stwierdził że w takim układzie na da rady zrobić wygodnych schodów. Wprowadzając wymiary klatki schodowej w swoje mądre programy wychodziło mu ze najlepsze będą schody w kształcie litery U lub ostatecznie litery L , ale te drugie bardziej ryzykowne niż pierwsze. Zaufaliśmy mu, głownie dlatego że zupełnie sie na tym nie znamy. Dodam, że my zamawialiśmy schody drewniane. Chwilowo nie dysponuje fotkami, ale jak coś będę miała to pewnie wkleję.

 

Pozdrawiam

 

ANIA[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...