Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

TomekC73

My mamy właśnie Platinum z Oknoplastu kolor orzech i są narazie bezawaryjne i naprawdę efektowne. Polecamy

 

Dzięki

No właśnie wybieram się niebawem zrobić wycenę na te okienka. Ciekawe ile mnie szarpnie ta przyjemność bo zamierzam od razu wstawić bramę najprawdopodobniej ,,Wiśniowski".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przestrzegam przed oknami na piętrze - balkonowymi. W projekcie są na szer. 120 cm i są dwudrzwiowe. Kiepsko wyglądają, natomiast pojedyńcze o szer. 120 cm to problem. Poczytajcie uwagi Jareko na temat okien.

 

Radek

możesz mniej więcej podać tą stronę odnośnie uwag od Jareko w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mika31 napisał:

Dzięki Jareko!

Jeszcze jedno pytanko. Czy drzwi balkonowe rozwierane szerokości 120cm, sa sensowne i do zdobycia? (wysokość 227)

Mam w projekcie jeszcze takie 96/227cm.

Pozdrawiam

 

raz i tylko raz uleglem klientowi dawno temu i drzwi balkonowe szerokosci 1165 / 2195 wykonalem w Schuco AS60 - profil jakiego juz nie ma na rynku

Cale szczescie spisalem z nim notatke ze nie ponosze odpowiedzialnosci za dzialanie takiego cuda i nie udzielam na nie gwarancji

Klopot ma klient - nie ja

mniejsz szerokosc otworu do 100 a najlepiej do 90 - to moja rada

_________________

 

 

To jest w tym krótszym wątku (ma ok. 9 stron).

żeby nie było my ten błąd popełniliśmy. Najpierw zamówiliśmy, a potem doczytałam. Tyle, że będziemy mieli drzwi na szerokim profilu - szerszy o 3 cm i z poprzeczką poziomą. Z tego powodu nie jestem szczęśliwa, ale może nie będzie tragedii.

Gdybym jeszcze raz miała wybór zrobiłabym dzrzwi na 90 cm i dałabym obok normalne okno. Zwłaszcza, że podnosiliśmy ściankę kolankową.

Było minęło. Jeszcze z pewnością kilka takich sytuacji przed nami. Mając to doświadczenie wolałam je przekazać innym by w porę dokonali stosownego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekC73

My mamy właśnie Platinum z Oknoplastu kolor orzech i są narazie bezawaryjne i naprawdę efektowne. Polecamy

 

Dzięki

No właśnie wybieram się niebawem zrobić wycenę na te okienka. Ciekawe ile mnie szarpnie ta przyjemność bo zamierzam od razu wstawić bramę najprawdopodobniej ,,Wiśniowski".

 

Nie szkoda na tym etapie montować bramę. Wszyscy znajomi mnie przed tym przestrzegali. Niszczy się, a poza tym powinna być montowana po tynkach, zwłaszca jeśli się przewiduje ocieplenie stropu w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekC73

My mamy właśnie Platinum z Oknoplastu kolor orzech i są narazie bezawaryjne i naprawdę efektowne. Polecamy

 

Dzięki

No właśnie wybieram się niebawem zrobić wycenę na te okienka. Ciekawe ile mnie szarpnie ta przyjemność bo zamierzam od razu wstawić bramę najprawdopodobniej ,,Wiśniowski".

 

Cześć,

ja nie będę robił tajemnicy, okna wymiarowo takie jak w projekcie, dwa balkonowe szerokie na 140 cm, większość otwierana i uchylna, okno tarasowe bez łuku, jedna część nie otwierana. Dwustronny orzech, ciepła ramka była w zimowej promocji.

Za okna 11 300 zł, montaż 1430 zł. Czekałem ok. 1 miesiąca.

Co do bramy to jak chcesz wcześniej zamontować to dogadaj się z elektrykiem niech położy kable na początek w garażu a tynkarze zatynkują front i kawałek sufitu. U mnie było tak że traci się gwarancję na bramę jak przed tynkami jest montowana.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze okna też jak w projekcie. Z wyjątkiem okna w pomieszczeniu nad garażem - trochę większe a i jeszcze zamiast 3 małych w salonie. mamy dwa duże fixy. Okno tarasowe bez łuku. Wycena na 12.000 zł. Szyba potrójna o współczynniku 0,70 i ciepła rama. Firma Plastico na profilu Veka. Kolor jednostronny mahoń (najbardziej nam pasował do dachówki kasztanowej Robena). Teraz poszukuję bramy garażowej o podobnym kolorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie. Zastanawiam sie czy lepiej rozlozyc caly storopian zeby hydraulik kladl wszystkie rury pex doprowadzajece do grzejnikow i pętli podlogowki no i oczywiscie samą podlogowke na wierzchniej warstwie styropianu? Czy polozyc 5 cm n rozwinie weze i na to pozostale 9cm (tak razem ma az 14cm). Skoro wylewki zakryja rurki od podlogwoki to zakryja tez rurki doprowadzajace.

 

Jak to bylo u Was?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie. Zastanawiam sie czy lepiej rozlozyc caly storopian zeby hydraulik kladl wszystkie rury pex doprowadzajece do grzejnikow i pętli podlogowki no i oczywiscie samą podlogowke na wierzchniej warstwie styropianu? Czy polozyc 5 cm n rozwinie weze i na to pozostale 9cm (tak razem ma az 14cm). Skoro wylewki zakryja rurki od podlogwoki to zakryja tez rurki doprowadzajace.

 

Jak to bylo u Was?

 

pozdrawiam

u nas były rury doprowadzajace do grzejników i cwu w styropianie. na sam wierzch stryropian systemowy a na niego podlogowka.

tym bardziej ze na podlogowke dajesz przynajmniej 6 cm wylewki a na pozostaly wystarczy 4cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznych Oliwkowiczów :) powoli ruszam z budową oliwki bo dokumenty zlożone w starostwie:) mam takie głupie pytanie bo zdecydowaliśmy z mężem że będziemy ogrzewać dom piecem na eko-groszek ale nie mam pojęcia gdzie będę trzymała groszek bo projekt mam standardowy. podzielcie się radami z góry dziekuję :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznych Oliwkowiczów :) powoli ruszam z budową oliwki bo dokumenty zlożone w starostwie:) mam takie głupie pytanie bo zdecydowaliśmy z mężem że będziemy ogrzewać dom piecem na eko-groszek ale nie mam pojęcia gdzie będę trzymała groszek bo projekt mam standardowy. podzielcie się radami z góry dziekuję :D

 

my powiekszylismy garaz żeby tam się zmieściła paleta. Widziałam projekt powiekszony o kotłownie z miejscem na przechowywanie zrobiona od strony ogrodu - jakby doklejone do bryły budynku. Niektórzy na ten cel przeznaczają spiżarnie i przejście z garazu do domu jest nie przez kuchne ale przez korytarzyk koło łazienki na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie wydzielenia kotłowni i innych fanaberii z projektem, to i ja dorzucę swój pomysł. A mianowice w całym projekcie chcemy wprowadzić sporo zmian:

- podniesienie ścianki kolankowej o 2 bloczki,

- rezygnacja z łuków,

- powiększenie kuchni kosztem łazienki i pomieszczenia gospodarczego,

- schody ażurowe,

- wyjście na ogród na środku salonu,

- w salonie zamiast okien dwie duże witryny,

- rezygnujemy z okien dachowych w pokojach na piętrze (zostają tylko w sypialni), ale za to dodajemy okna szczytowe,

- przejście z górniej łazienki do pomieszczenia nad garażem, gdzie będzie ubikacja, a dalej pralnia,

- powiększenie garderoby,

- garaż powiększony o 2m,

- i najważniejsze dla nas - dodatkowe pomieszczenie za garażem, gdzie będzie kotłownia (w związku z piecem na ekogroszek lub pelet = brud).

 

Och, nazbierało się tego trochę, ale wszystkie te zmiany są wynikiem kilku miesięcy przeglądania forum, czytania porad i szukania tzw. dziury w całym. A przy okazji moja prośba - napiszcie co sądzicie o takich rozwiązaniach (póki mam czas na zmiany). Czekam zwłaszcza na te krytyczne (czyt. konstruktywne) uwagi :-)

Z góry zaznaczam, że projekt poprawiałam odręcznie, bez zachowania skali i oznaczeń...

parter:

http://images38.fotosik.pl/100/3f16f4e4fe32f181m.jpg

piętro:

http://images43.fotosik.pl/104/1d908dced73327a2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

femme widac, widac ...

 

- podniesienie ścianki kolankowej o 2 bloczki,

to tak jak my - czli pomysl dobry :lol:

- rezygnacja z łuków,

tez nie mamy zadnych

- powiększenie kuchni kosztem łazienki i pomieszczenia gospodarczego,

kuchnia teraz faktycznie jest duza ... ale caly jej srodek jest niewykorzystany ... ja bym umiescila jakis stolik sniadaniowy przy schodach

- schody ażurowe,

przy tak duzej kuchni pomysl moze byc ciekawy ... moj maz troszke zaluje ze takich nie zrobilismy

- wyjście na ogród na środku salonu,

pomysl jak u nas ... :lol:

- w salonie zamiast okien dwie duże witryny,

czy mowa o oknach na przeciwleglych krancach salono-jadalni ? jak duze te wutryny maja byc ?

- rezygnujemy z okien dachowych w pokojach na piętrze (zostają tylko w sypialni), ale za to dodajemy okna szczytowe,

my mamy i okna szczytowe (z balkonem) i okna dachowe ... ale dopiero w uzytkowaniu okaze sie czy to nie jest za duzo ... byly chwile ze chcielismy z dachowek zrezygnowac ale jednak zostaly

- przejście z górniej łazienki do pomieszczenia nad garażem, gdzie będzie ubikacja, a dalej pralnia,

pomysl genialny ... u nas tez jest to przejscie ale tylko do pralni - wc jest w lazience za kominem (tam gdzie u was prysznic)

- powiększenie garderoby,

super - jak i u nas :)

- garaż powiększony o 2m,

zawsze jakies dodatkowe miejsce na klamoty meza 8)

- i najważniejsze dla nas - dodatkowe pomieszczenie za garażem, gdzie będzie kotłownia (w związku z piecem na ekogroszek lub pelet = brud).

takiego rozwiazania jesczez nie widzialam ... wyglada ciekawie ale mnie interesuja widoki na elewacje i rzut dachu przy takim ukladzie pomieszczen - szczegolnie ta kotlownia :wink:

 

 

poza tym zastanawiam sie po co w sypialni macie dwie garderoby (ta duza i malutka ?) nie lepiej w sasiednim pokoju zrobic wieksza ? te pomieszcenia nie beda zbyt duze ... no i w sypialni macie 3 drzwi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Femme

Zmiany ciekawe. Najważniejsze aby były dokładnie przeanalizowane przez konstruktora, architekta.

- przy podniesieniu ścianki kol aż o 2 pustaki trzeba by pamętać o wzmocnienu trzpieni między wieńcem dolnym i tym na ściance kol lub zrobić tych trzpieni więcej (ścianka kol po podniesieniu jest bardziej poddatna na ciężar przenoszony z dachu)

- rezygnacja z łuków - jak kto chce. Mnie osobiśie się podobają :wink: , ale droższe okno :-? wyjdzie u mnie,

- pow kuch koszt łaz i pom gosp - bardzo fajne rozwiązanie przy dobudowanej kotłowni. Zwrócić uw czy kanały wentyl z filara komin będą wychodziły tam gdzie są potrzebne (np dolna łaz, chyba że będzie wentyl mech)

- dodatkowe pom za garażem czyli kotłownia - ciekawe rozw tlko pyt: jak będzie wyglądała elewacja tyna budynku, czy będzie pasować do całej jego bryły, jak będzie wygl dach nad garażem?, jak z kominem w kotł? Powinien mieć chyba odpowiednią wysokość o ile dobrze pamiętam?

Trzeba wrzystko przedyskutować z architektem? ale pewnie już to robicie i może niepotrzebne te uwagi :wink:

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...