Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hydraulik wczorajsza wycena za samą robociznę

podłogówki wyliczył 40m (kuchnia, korytarz, łazienki , troszkę salon)

grzejniki góra i troszkę salon

podłączenie pieca na paliwo stałe (pewnie Defro)

- podłączenie pieca gazowego (Kondensat)

- jakiś kocioł na wodę ( prawie nakazuje aby był to ACV bo długo żyje i nie rdzewieje)

- plus montaż kanalizy , wody itp

- nie robi kominka

 

za to życzy sobie 7 tys, pewnie dużo bo u nas wszystko drogie tynki zwykłe gipsowe 22 to najtaniej,

 

U mnie ceny podobne ja płacę hydraulikowi 6000 za podobną robotę ale pieca nie mam kondensacyjnego (do takiego pieca potrzebna dodatkowa rura w kominie ponoć) + 1000zł za ułożenie styropianu na cały dom (układał 2 warstwy) jeżeli dobry hydraulik to warto zapłacić nieraz trochę więcej ja buduję na Dolnym Śląsku tu ceny są wysokie za tynki 25zł z ich materiałem za posadzki 11zł sama robota wyszło 220 m2 posadzek, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie!!! Mam prośbę do wszystkich, którzy posiadają schody drewniane. Dostałam propozycję od stolarza- schodów z wejściem od strony sciany kuchennej z wyjściem obok sypialni, a nie przy łazience. Z tym że nie trzeba zmieniać drastyczine otworu tylko zrównać wylewką to co jest wycięte przy łazience.

Ale tak ogólnie proszę o zdjęcia schodów z klatką schodową (komunikacją). Proszę, proszę,proszę......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

nie wiem, czy Ci to w czymś pomoże, ale my tez odwróciliśmy bieg schodów.Nie da się przez to wykoszystać wnęki w kuchni, ale za to hol jest bardziej przestrzenny. U nas jeszcze w stanie dość surowym wygląda to tak:

 

[ATTACH=CONFIG]47479[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]47481[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]47482[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]47480[/ATTACH]

 

Cześć.

Dzięki wielkie, pomogło. Ja też mam ścianę od strony kuchni tylko tak to wyszło z tymi schodami, jak przyjechał stolarz pomierzyć parapety to zaproponował właśnie zmianę ich biegu. Jeszcze nie mógł uwierzyć, że w projekcie jest tak jak jest i wciąż zadawał pytanie NAPEWNO...NAPEWNO...? Ale teraz już wiem, że chcę mieć tak jak u Was. Dziekuję raz jeszcze. Widzę, że już daleko jesteście z pracami może kilka zdjęć kuchni bo fajnie jest zobaczyć to czego można się spodziewać u siebie. POZRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

nie wiem, czy Ci to w czymś pomoże, ale my tez odwróciliśmy bieg schodów.Nie da się przez to wykoszystać wnęki w kuchni, ale za to hol jest bardziej przestrzenny. U nas jeszcze w stanie dość surowym wygląda to tak:

 

[ATTACH=CONFIG]47479[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]47481[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]47482[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]47480[/ATTACH]

Femme, czy Ty masz szkło na klatce schodowej? Czy to jest prześwit do kuchni? Bo ja ciagle nie wiem czym wykończyć ten trójkąt-myslałam o luksferach ale szkło bardziej mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko do osób mieszkających

Gdzie w pokoju na górze (tym bliźniaczym z kominem ) od strony ogrodu, dajecie włącznik na światło, bo my nie przesuneliśmy komina i włącznik wychodzi na kominie ( a tam nie można wiercić) albo na zewnątrz na korytarzu , ale to też nie jest dobre rozwiązanie

 

hmmm, dziś byłam i sprawdziłam i u nas elektryk dał włącznik na kominie!!! My nie mieszkamy jeszcze, jeszcze stan surowy... uświadomcie mnie - czemu tak nie może być??? Aha, zerknęłam w projekt i tam tez na kominie jest...ale ja laik jestem i może się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dzięki wielkie, pomogło. Ja też mam ścianę od strony kuchni tylko tak to wyszło z tymi schodami, jak przyjechał stolarz pomierzyć parapety to zaproponował właśnie zmianę ich biegu. Jeszcze nie mógł uwierzyć, że w projekcie jest tak jak jest i wciąż zadawał pytanie NAPEWNO...NAPEWNO...? Ale teraz już wiem, że chcę mieć tak jak u Was. Dziekuję raz jeszcze. Widzę, że już daleko jesteście z pracami może kilka zdjęć kuchni bo fajnie jest zobaczyć to czego można się spodziewać u siebie. POZRAWIAM.

 

Wandzik,

u nas kuchnia jest inna niz w projekcie - powiększona kosztem kotłowni, więc jej zdjęcia nie będą miarodajne. Z ostatnich zdjęć mam tylko to:

kuch1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Femme, czy Ty masz szkło na klatce schodowej? Czy to jest prześwit do kuchni? Bo ja ciagle nie wiem czym wykończyć ten trójkąt-myslałam o luksferach ale szkło bardziej mi sie podoba

 

Annaop,

tak, to szkło. Dość grube, klejone, z tym, że nie od strony kuchni a od holu. Na ostatnim zdjęciu widać po prawej wejście do WC i powyżej ten właśnie trójkąt z szybą. Był to pomysł mojego ojca, a nasz wykonawca schodów sięzgodził. Nie żałuję tego rozwiązania - schody sa bardziej doświetlone i w porównaniu np z tralkami jest optyczne wrażenie "lekkości". Pewnie często trzeba będzie koło tej szyby latać ze szmatką, ale cóż, coś za coś ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka2, Raf06,

 

póki co w domu jest taki bałagan, że nie ma co pokazywać - WC nie skończone, łazienka nie zaczęta, w kuchni wciąż trwają prace, w garażu bajzel na maxa, ach... ile jeszcze roboty.

Moge natomiast pochwalić się częścią salonu, a dokładniej obudowaniem komina. W tej pseudo wnęce będzie stać kominek, a dokładniej koza:

komin.jpg

 

No i garderoba już prawie, prawie. Trzeba jeszcze dostawić 2 szafy.

 

gar1.jpg gar2.jpg gar3.jpg

 

Tak, wiem, wiem. Wszystko jeszcze brudne, zakurzone, a to dlatego, że fotki były robione jeszcze przed cyklinowaniem i nie było sensu za bardzo przykładać się do czyszczenia. No a sama szafa pamięta czasy kiedy jeszcze nie musiałam stosować kremów z Q10 ;-) ale coż, pod koniec budowu kasiorki już brakuje więc się upycha stare meble. Na szczeście poza tą szafą nie mamy już innych antyków ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, dziś byłam i sprawdziłam i u nas elektryk dał włącznik na kominie!!! My nie mieszkamy jeszcze, jeszcze stan surowy... uświadomcie mnie - czemu tak nie może być??? Aha, zerknęłam w projekt i tam tez na kominie jest...ale ja laik jestem i może się mylę...

 

Nie przejmój się tym, że nie może tak być. Może- jak masz komin systemowy, jeżeli jest z cegły to jest możliwość ewętualnego przewiercenia i wtedy problemy z dymem. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandzik,

u nas kuchnia jest inna niz w projekcie - powiększona kosztem kotłowni, więc jej zdjęcia nie będą miarodajne. Z ostatnich zdjęć mam tylko to:

[ATTACH=CONFIG]47614[/ATTACH]

 

No fakt ale i tak PIĘKNIE JEST, już nie mogę się doczekać takiego etapu u nas. Choć nie wiele mi jeszcze brakuje do wykańczania domku, ale cierpliwości też. JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ. a CO DO wAS TO PIĘKNIE!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annaop,

tak, to szkło. Dość grube, klejone, z tym, że nie od strony kuchni a od holu. Na ostatnim zdjęciu widać po prawej wejście do WC i powyżej ten właśnie trójkąt z szybą. Był to pomysł mojego ojca, a nasz wykonawca schodów sięzgodził. Nie żałuję tego rozwiązania - schody sa bardziej doświetlone i w porównaniu np z tralkami jest optyczne wrażenie "lekkości". Pewnie często trzeba będzie koło tej szyby latać ze szmatką, ale cóż, coś za coś ;-)

 

Dzięki, Femme jeśli się nie pogniewasz to zerżnę od Ciebie ten patent z szybą-bardzo mi się podoba. Podpowiedz tylko gdzie się takowe szklło nabywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa :-)

 

Co do szyby, to jej zamówienie, wymiary, mocowanie i osadzenie leżało w gestii firmy robiącej schody.

No i oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żebyś zerżnęła pomysł ;-)) My też parę rzeczy odgapiliśmy od innych forumowiczów.

 

Życzę wszystkim sprawnego budowania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, my też bezczelnie podpatrujemy rózne pomysłowe rozwiązania :) i bardzo cieszymy się, że oliwkowicze tak chętnie dzielą się swoimi pomysłami i doświadczeniami.

 

No i kolejna prośba o pomoc: dumam nad kuchnią. Oczywiście chcemy zabudować wnękę pod schodami i wstawić tam m. in. lodówkę, ale wydaje mi się, że bedzie za daleko do blatu i niewygodnie - trzeba będzie zrobić kilka kroków, żeby coś wystawić z lodówki. Z kolei lodówka ustawiona tak jak w projekcie zabiera dużo blatu, a i tak jest go mało.

Oliwkowicze, którzy juz gotujecie w swoich kuchniach, napiszcie, czy z tą lodówką we wnece nie jest niewygodnie? Ido u Ciebie chyba jest wysuwany blacik obok lodówki, korzystasz z niego?

 

Powstał też pomysł, żeby przesunąć zlew na sam koniec blatu po lewej stronie (lodówka we wnęce), ale wtedy może byc za daleko od kuchenki (żeby np. odlac ziemniaki), co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... No i kolejna prośba o pomoc: dumam nad kuchnią. Oczywiście chcemy zabudować wnękę pod schodami i wstawić tam m. in. lodówkę, ale wydaje mi się, że bedzie za daleko do blatu i niewygodnie - trzeba będzie zrobić kilka kroków, żeby coś wystawić z lodówki. Z kolei lodówka ustawiona tak jak w projekcie zabiera dużo blatu, a i tak jest go mało.

Oliwkowicze, którzy juz gotujecie w swoich kuchniach, napiszcie, czy z tą lodówką we wnece nie jest niewygodnie? Ido u Ciebie chyba jest wysuwany blacik obok lodówki, korzystasz z niego?

 

Powstał też pomysł, żeby przesunąć zlew na sam koniec blatu po lewej stronie (lodówka we wnęce), ale wtedy może byc za daleko od

kuchenki (żeby np. odlac ziemniaki), co o tym myślicie?

 

hej

zgadza się, u nas jest taki wysuwany blacik (z zewnątrz wygląda jak zwykła szuflada) i korzystam z niego na codzień; jak mam zakupy to najpier na blacik; jak rano śniadanie to najpierw na blacik z lodówki a potem dalsza dystrybucja na stół :) generalnie jestem bardzo zadowolona, że go zrobiłam;

a z tym zlewem na koncu blatu - co Ci to da ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, dziś byłam i sprawdziłam i u nas elektryk dał włącznik na kominie!!! My nie mieszkamy jeszcze, jeszcze stan surowy... uświadomcie mnie - czemu tak nie może być??? Aha, zerknęłam w projekt i tam tez na kominie jest...ale ja laik jestem i może się mylę...

 

Nam tak podpowiedział elektryk , że nie powinno się przewodów prowadzic po kominie ani go przewiercac, w łazience na górze chcieliśmy grzejnik drabinkę na kominie z tyłu dac, ale hydraulik również nie poleca takiego rozwiązania, nie radzi wiercic w kominie a też mamy komin systemowy

 

Po namyśle daliśmy ten włącznik na ścianie działowej , za drzwiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

zgadza się, u nas jest taki wysuwany blacik (z zewnątrz wygląda jak zwykła szuflada) i korzystam z niego na codzień; jak mam zakupy to najpier na blacik; jak rano śniadanie to najpierw na blacik z lodówki a potem dalsza dystrybucja na stół :) generalnie jestem bardzo zadowolona, że go zrobiłam;

a z tym zlewem na koncu blatu - co Ci to da ?

 

 

pozdrawiam

Czyli da sie życ z tą lodówką we wnęce? a ten zlew miała byc przesuniety, żeby zyskać jeden wiekszy kawałek blatu, ciagle mi sie wydaje go za mało, teraz mam 1,60 blatu (co prawda pozastawiany szpargałami, bo kuchnia mała nic sie nie mieści) i jak sie bierzemy za jakieś wspólne gotowanie z dziećmi czy przetwory to miejsca brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o podłogówke w całym domu, to już pozbyłam się wątpliwości. Byliśmy wczoraj u kolegi, który ma podłogówke w całym domu (sam ją robił juz w drugom swoim domu), częściowo pod panelami i w domu jest 24 stopnie (jak dla mnie to nawet za ciepło), w zimę nie było problemu z grzaniem, więc już decyzja zapadła ostateczna - bedziemy mieli ogrzewanie podłogowe w całym domu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...