Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam jeszcze pytanie:

Jak kładliście rure do napowietrzenia kominka, pod chudziak, na chudziak - w której warstwie i na jakim etapie?

 

i ponawiam pytanie o wygodę korzytania z lodówki we wnece.

 

U nas kładł hydraulik gdy robił podłogówkę (najpierw położył czarną folię, potem styropian i wtedy umieszczał tą rurę do napowietrzania kominka a potem kładł styropian do podłogówki z folią srebrną i rurki do podłogówki) a więc przed zalaniem posadzek, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli da sie życ z tą lodówką we wnęce? a ten zlew miała byc przesuniety, żeby zyskać jeden wiekszy kawałek blatu, ciagle mi sie wydaje go za mało, teraz mam 1,60 blatu (co prawda pozastawiany szpargałami, bo kuchnia mała nic sie nie mieści) i jak sie bierzemy za jakieś wspólne gotowanie z dziećmi czy przetwory to miejsca brakuje.

 

Oczywiscie, że się da :) ja jestem zadowolona :) a co do blatu to masz racje - troche go malo w szczegolnosci w jednym kawalku, ale jakos sie do tego przyzwyczailismy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem z własnego doświadczenia odnośnie blatu. Ja w swoim mieszkaniu podczas projektowania mebli zamówiłem blat "specjalny" o innej niż standardowa szerokość. Kosztowało to extra (chyba 2x drożej niż normalnie), ale mam blat głębokości 75-80 cm. Oczywiście szuflady pozostały standardowej głębokości (cena głębszych szuflad była 5 lat temu zaporowa). Polecam takie rozwiązanie, bo na blacie takiej głębokości można umieścić naprawdę duuuuuużo. Zwłaszcza podczas robienia przetworów :)

Przy koszcie mebli kuchennych koszt takiego blatu chyba nie jest zabijający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zamierzamy zakupić również projekt Oliwki, więc z chęcią obserwujemy forum; co do schodów są bardzo ładne i aranżacja z szybą jest ciekawa. Podobają się nam również zmiany wprowadzone do projektu przez Femmee_, na razie więc obserwujemy i zastanawiamy się, co warto zmienić, a co zostawić tak jak w oryginalnym projekcie. Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie:

Jak kładliście rure do napowietrzenia kominka, pod chudziak, na chudziak - w której warstwie i na jakim etapie?

 

i ponawiam pytanie o wygodę korzytania z lodówki we wnece.

 

cześć,

zrób pod chudziakiem, przykryjesz potem jeszcze styropianem i nie będzie mostka pod podłogą ogrzewaną. Ja robiłem na etapie rozkładania kanalizy.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest juz pozwolenie na budowe!!!Niedlugo ruszamy, teraz bieganie za kredytem.Czy ktos brał z Was w szczegolnosci ostanio kredyt z dopłata "Rodzina na Swoim"?Jesli tak to prosiłbym o namiary gdzie jest ciekawie...

 

Brawo!!

My niestety lub stety posiadacze mieszkania więc nie moglismy z tego skorzystać.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dostaliśmy kredyt Rodzina Na Swoim w Lutym.

Polecamy BNP Paribas Fortis czyli Fortis Bank Polska.

Polecamy również samemu pochodzić po bankach.

Na własnym doświadczeniu przekonaliśmy się iż pośrednicy ( Open Finance, Expander) Katowice mają bardzo nieaktualne oferty.

Samemu najlepiej jest zadbać o swoje interesy, nikt o nie nie zadba tak jak my sami.

W Fortis Bank Polska można negocjować marżę oraz opłaty za konta.

Dobrą ofertę ma również PKO S.A. ale to wszystko zależy od promocji które są aktualne.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez kesja1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dziś świetujemy SSZ! Okna mamy i bramę i drzwi.

Tak jakos bardziej domowo sie w tej surowiźnie zrobiło.:)

I takie dziwne uczucie zamykać toto i otwierać kluczem.

I już nie każdy może tam wleźć:)

Jutro wchodzą elektrycy...

 

Kiedy montujecie parapety-przed czy po tynkach?

 

A co do doradców- my mielismy super chłopaka z Home Broker-polecam wszystkim z rejonu Katowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dziś świetujemy SSZ! Okna mamy i bramę i drzwi.

Tak jakos bardziej domowo sie w tej surowiźnie zrobiło.:)

I takie dziwne uczucie zamykać toto i otwierać kluczem.

I już nie każdy może tam wleźć:)

Jutro wchodzą elektrycy...

 

Kiedy montujecie parapety-przed czy po tynkach?

 

A co do doradców- my mielismy super chłopaka z Home Broker-polecam wszystkim z rejonu Katowic

 

PARAPETY

Parapety będziemy montować po tynkach bo kładziemy drewniane i tak nam doradził stolarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...