Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Hydraulik wycenił robociznę na ok.10 tyś. (podłogówka salon,kuchnia, hall, wiatrołap,łazienka dolna i górna, podłączenie pieca, rozprowadzenie, kaloryferki i hydrofor plus małe przeróbki) trochę dużo ale jest dobry. Materiał 19tyś. bez pieca! Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Hydraulik wycenił robociznę na ok.10 tyś. (podłogówka salon,kuchnia, hall, wiatrołap,łazienka dolna i górna, podłączenie pieca, rozprowadzenie, kaloryferki i hydrofor plus małe przeróbki) trochę dużo ale jest dobry. Materiał 19tyś. bez pieca! Pozdrawiam!

 

Moim zdaniem normalnie tylko warto co nie co kupić we własnym zakresie lub się porozglądać za cenami. Nie na wszystkie rzeczy trzeba brać faktury VAT więc można trochę zaoszczędzić. My mieliśmy umowę na zrobienie wszystkiego na usługę i wtedy masz 8% za materiały i robociznę, czyli o tyle mniej co później czekasz żeby Ci oddali z US, a fakturę masz (jeśli potrzeba do banku).

Rozumiem, że przy podłogówce hydraulik będzie kładł styropian i to też będzie brał ze swojej zaprzyjaźnionej hurtowni, jeśli tak to dobrze było by się zapytać o cenę w innych hurtowniach. Bo wierzcie mi że niby nic ale na takiej powierzchni można troszkę zaoszczędzić na to co będziecie robić później.

My mieliśmy tak robić, że hydraulik wszystko robi od A do Z ale zaczeliśmy kalkulować i trochę naszemu "panu H" na początku nie pasowało ale później się przyzwyczaił. Braliśmy z naszej zaprzyjaźnionej hurtowni styropian, czarną folię izolacyjną no i kupiliśmy sami grzejniki aluminiowe prosto od producenta. On się upierał przy V stalowe (panelowe) ale one by nas kosztowały na jeden dom tyle co daliśmy na dwa. Życzę dobrych wyborów i radosci z budowania. POZDRAWIAM JA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o wypowiedzi w sprawie kominka- Jak go umiejscawiacie?Na skos? Czy prosto przed kominem?-bo wtedy z wypoczynku nie widać ognia....

 

my prosto :) skośnie mi się w ogóle nie podoba, brałam pod uwagę jeszcze kominek z podwójną szybą, ale się rozmyśliłam.

 

taki mi się podoba jak w załączniku

big_30.jpg

big_30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec, bo najpierw robil jeden "majster" pionowe slupki betonowe, a potem ciesla za 60 zl m kw. plus drewno. Mysle, ze okolo 7000-7500 zl. Moglo byc taniej, ale niestety pierwszy murarz byl nie za bardzo :(

A tu jeszcze moje schody i odpowiedz dlaczego nie mam nic pod schodami, zabudowa w ogole mi nie pasowala.

 

 

 

 

 

http://images45.fotosik.pl/757/e7dd4c2d27520654.jpg

Edytowane przez grazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo do zrobienia jeszcze, ale przechodzilam okres "Wypalenia budowlanego". Teraz z wiosna - nowe sily. Mam zamowione juz niektore lampy, no i w poniedzialek zaczynamy troszke porzadkowac dzialke. No i ciagle nie mam zaslon.... Ale po kilku wpadkach "designerskich" nie moge sie zdecydowac i najpierw zrobie tylko proste firanki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo do zrobienia jeszcze, ale przechodzilam okres "Wypalenia budowlanego". Teraz z wiosna - nowe sily. Mam zamowione juz niektore lampy, no i w poniedzialek zaczynamy troszke porzadkowac dzialke. No i ciagle nie mam zaslon.... Ale po kilku wpadkach "designerskich" nie moge sie zdecydowac i najpierw zrobie tylko proste firanki

 

Spokojnie dasz radę . Wiosenne słoneczko doda energii i pomysłów . Jak to kosmicznie brzmi " wybieram firany " ....................... W poniedziałek ruszam z zakupami pustaków. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grazi, ale zrobiłaś frajdę tymi zdjęciami - pieknie masz.

 

A u nas od tygodnia robota wre. Pozmieniało nam sie na górze - w pomieszczeniu nad garażem jest sypialnia i garderoba, z dawnej sypialni zrobił sie dodatkowy pokój - gabinet? (majster stwierdził,że teraz za mało jest mieszkańców :))

a łazienka się powiększyła i wydzieliliśmy z niej pralnię

Spróbuję w tygodniu wkleić rysunek ze zmianami.

 

Dziś już były wszystkie ścianki działowe na górze i jest super! Szczególnie ta sypialnia - będzie nam rano słonko zaglądało w oczy.

 

A i jeszcze jedna praktyczna zmiana - ścianka w wiatrołapie została przesunięta o 20 cm w stronę pokoju - w pokoju niewiele to zmienia, a w wiatrołapie pojawia się miejsce na wieszaki i buty. Niedługo dorzucimy zdjęcia, to będzie można obejrzeć w naszej galerii.

 

Annaop, my kominek robimy równolegle do ścianki, z narożną szybą.

 

Pozdrawiam wszystkich wiosennie i życzę szybkich postępów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odzew, oczywiscie wszystko to kompromisy miedzy mezem a mna. Jak to na FM. Wiesiu, chcialam kuchnie szara, ale jak przyjechal stolarz popularny na FM i powiedzial cene to niestety..., no wiec jest MDF i moj maz mowi ze mamy Air Force I i Air Force II. Femme ja lubie kuchnie zamknieta, ale coz... Macie piekna sciane na kominek. Tez mysle, ze moze jeszcze zrobie cegle na scianie za schodami...Drewno to kolor naturalny olejowany dab.... (chcialam bielony, ale nie przeszlo) Cena do przyjecia chyba ok. 8 tys. Irryd pamietam te pustaki, wtedy bylismy pelni energii :). Buczynko, ja te scianke tez przesunelam i jest ok. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Hydraulik wycenił robociznę na ok.10 tyś. (podłogówka salon,kuchnia, hall, wiatrołap,łazienka dolna i górna, podłączenie pieca, rozprowadzenie, kaloryferki i hydrofor plus małe przeróbki) trochę dużo ale jest dobry. Materiał 19tyś. bez pieca! Pozdrawiam!

 

A nad jakim piecem się zastanawiasz aby zamontować?

 

Rolety zewnętrzne , tak jak najbardziej chociaż na dole polecam. Cena od 200 do 280 za 1 m2, zależy za ile się je wyrwie ( nasze są schowane w ścianie)

silnik do rolet od 250 do 300zł.

 

Kominek raczej na skos , albo chociaż 2 szyby,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...