Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj Wandzik! dzięki za odpowiedź, dzisiaj rozmawiałam z tynkarzem, który osadził już narożniki i pokazywał za pomocą poziomicy, że na niektórych ścianach musi dać więcej tzn. grubiej tynku, bo są krzywe szczególnie klatka schodowa (pocieszył mnie, że w każdym domu coś jest krzywe ale on zrobi tak aby było dobrze)

 

:) Widzę, że każdy ściemnia tak samo... :p

Przymknąłem na to oko, bo cena była atrakcyjna, a robota zrobiona pierwszorzędnie, terminowo i ekipa też była sympatyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam . Kwota 31 tys to naprawdę dobra cena a szczególnie jak na Kraków . Nam wyceniono na 37 tys ale bez zmian . Wy natomiast macie zaplanowaną lukarnę więc nawet się nie zastanawiajcie o ile ekipa faktycznie jest sprawdzona . Pozdrawiam i dziękuję za pomoc w odnalezieniu c_o_l_i . Nasza Oliwka już zaczęła rosnąć od wczoraj . Pozdrawiam .

 

Witam,

irryd udało się przekonać drugą połowę na lukarne? :)

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani . Chce się pochwalić otynkowanym garażem.

P.s. Ciesze się z każdej kolejnej ściany.

 

 

Gratuluję Jessy,

Zbyszek, tom ash trzymam kciuki, niech Wam, szybko oliwki rosną.

 

A u nas dziś naprawa dachu, strasznie sie denerwujemy, czy poprawia, czy jeszcze gorzej skopią

Przy okazji przestroga dla wszystkich zaczynajacych - nie spieszcie się, lepiej poczekać na sprawdzoną ekipę niż brać kogoś nieznanego, bo może wcale nie być szybciej, za to na pewno bardziej nerwowo.

 

Pozdrowienia dla wszystkich oliwkowiczów.

Edytowane przez buczynkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Widzę, że każdy ściemnia tak samo... :p

Przymknąłem na to oko, bo cena była atrakcyjna, a robota zrobiona pierwszorzędnie, terminowo i ekipa też była sympatyczna.

 

To naturalne, że ekipa robiąca po kimś jest zawsze tym kimś kto chce nam pokazać jak mamy źle wykonane "to czy tamto" dla tego nie można zamocno się spinać i brać wszystkiego poważnie. Każdy FACHURA uważa, że on zrobił by lepiej. Tacy to są nasi polscy fachowcy.

Nasi tynkarze też nam pokazywali jakie mamy.... ściany bo tu czy tam jest trochę krzywo. Ja zawsze mówiłam, że nie jestem budowlańcem i niech zrobią tak żeby było dobrze. Efekt jest taki, że tyki są już suche, no może jeszcze gdzie nie gdzie dosycha tynk gipsowy na sufitach, brama garażowa już zamontowana czekamy na drzwi wejściowe, montują się karton/gipsy. Można powiedzieć budowa z górki, urządzanie pod górkę.

ŻYCZĘ WSZYSTKIM BUDUJACYM CIERPLIWOŚCI BO TO CO JEST W TRAKCIE BUDOWY DOMKU TO PIKUŚ W PORUWNANIU DO WYBORÓW KTÓRE NAS PÓŹNIEJ CZEKAJĄ. Bo teraz podoba nam się jedno, a gdy się rusza na łowy to CZAR PRYSKA bo nie można wszystkiego ogarnąć. POZDRAWIAM JA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani . Chce się pochwalić otynkowanym garażem.

P.s. Ciesze się z każdej kolejnej ściany.

 

201104011194.jpg

 

Gratuluję Jessy! Ja cieszę się z mnożących się kabli:) Tynki przed nami- też już bym chciała dom z rękami i nogami:))

A jaki kładziesz tynk i czy fachowcy obliczyli Ci już ilość m2- ile masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Jessy,

Zbyszek, tom ash trzymam kciuki, niech Wam, szybko oliwki rosną.

 

A u nas dziś naprawa dachu, strasznie sie denerwujemy, czy poprawia, czy jeszcze gorzej skopią

Przy okazji przestroga dla wszystkich zaczynajacych - nie spieszcie się, lepiej poczekać na sprawdzoną ekipę niż brać kogoś nieznanego, bo może wcale nie być szybciej, za to na pewno bardziej nerwowo.

 

Pozdrowienia dla wszystkich oliwkowiczów.

 

Trzymam kciuki za dach!

U nas też obsuwa. Okazało się, że okna źle zamontowane. Tzn źle bo zlicowane z murem a mamy przygotowane pod rolety i mają być cofnięte. Mąż był z montażystami i klarował im sytuację, oni twierdzili że będzie ok a nie jest. Człowiek musiałby się na wszystkim znać.... Dopiero facet od rolet nas uświadomił. No i będzie replay- muszą cofnąć te okna....

 

A ile biorą u Was za zamontowanie i obudowanie kominka z DGP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel jak tuje? Wkopane? Ja pozazdrościłam i posiałam pod murem nasturcje......

 

cześć,

wsadzone, rączki bolą od łopaty, do tego jeszcze magnolia parasolowa, pigwowiec i inne ciekawe krzewy, których nazw nie pamiętam, żona u znajomych ogrodników nawybierała..... Zamiast zbierać kasę na elewację to teraz jakoś z tą wiosną wolimy w działce kopać :). W życiu bym nie pomyślał że to taka inwestycja, bo i gleba, kora, nawozy.... Niestety przed domem po budowie piaskownica, trzeba to wszystko zebrać i kupić z wywrotkę ziemi na rozsypanie.

Jak się kupuje żwiry i piaski na budowę to zawsze sporo tego zostaje, już nawet nie liczę taczek jakie wywiozłem i końca nie widać....

Trochę racji ogrodnik ma, że trzeba coś posadzić bo jak skończymy dom robić to roślinki już trochę podrosną i nie będzie pustyni.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do c_o_l_a .Witam . Udało się !!!!!!! Napisałam do Pana na priv. Było trudno ale ostatecznie po rozmowie z Panem szanowny małżonek zmienił zdanie . No i bardzo dobrze bo plan B zakładał 1) zmianę wykonawce , 2) zmianę projektanta i w ostateczności zmianę męża :) . Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff!

Dach naprawiony, idealnie nie jest, ale nie bedę sie już czepiać. Ale to był najbardziej nerwowy dzień na budowie.

|Teraz okna, elektryk i ocieplenie poddasza.

a tynki beda w koncu maszynowe. Chcielismy, żeby tynki c-w zrobił nam murarz (kładłby na wymurowanych przez siebie ścianach i nie mógłby marudzić, że ktoś krzywo zrobił :)), ale niestety dał zaporowa cenę, powiedział: u nas to bym wziął 15 zł/m2, ale w Warszawie to musi być więcej. Myslał, myslał i zażyczył sobie 27!! Cwaniaki Ci fachowcy, tu niby miło, żarciki itd, ale kasa to kasa. Ale z jego pracy jesteśmy zadowoleni.

 

Annaop trzymam kciuki za poprawke okien

 

Iprzy okazji pytanie dotyczace okien - czy parapety zewnętrzne są konieczne, czy można po prostu otynkowac pod oknem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał buczynkaa

przy okazji pytanie dotyczące okien - czy parapety zewnętrzne są konieczne, czy można po prostu otynkować pod oknem?

 

Parapet jest zwieńczeniem okna i elementem chroniącym ściany domu. Nie bez znaczenia jest materiał, z którego zostanie wykonany. Powinien być nie tylko solidny i trwały, ale też efektowny- wyczytałam to na forum: opinia eksperta, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wiesia1961 wadą styropianu 15 cm jest to za będą bardziej zasłonięte otwory okienne a wiec możne byc odrobię ciemniej we wnętrzu chyab ze było to uwzględnione przy montażu okien i są wysunięte poza lico ściany. No i trzeba pamiętać, że grubość styropianu nie przekłada się wprost proporcjonalnie na energooszczędność budynku.

 

 

Ociepliłem ściany 2x10cm i po 3 sezonach grzewczych mogę napisać, że z każdym sezonem grubość styropianu przekłada się i to bardzo wprost proporcjonalnie na energooszczędność budynku.

 

Faktem jest, że grubsze ocieplenie przysłania widok z okna, ale jak pomyślę ile nie tracę na ogrzewaniu, to zaraz robi mi się jaśniej. :-)

 

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wiesiu wiem, że pytałaś Jacekota ale ja Ci odpowiem. Tynki na ścianach 418m+ 110m sufity. Już ściany ładnie wyschły tylko jeszcze sufitydosychają bo jest na nich tgynk gipsowy, który schnie wolniej. POZDRAWIAM JA

 

Hm! Takie same domki a moim tynkarzom ściany się trochę rozciągnęły bo policzyli ponad 680 m2 tynków. Jeszcze nie zapłacone więc jutro idę z metrówką pomierzyć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...