Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozprowadzenie całej elektryki + dodatkowe opcje razem 9 tyś. 4 to robocizna a 5 to materiał. Hydraulika jak wspomniałem nie mam do dziś.
http://forum.muratordom.pl/newreply.php?do=newreply&p=4676156

 

 

dzieki za odpowiedź. U nas bedzie 13 tys. wg wyceny wstepnej, ale już się nauczyliśmy, że dobry fachowiec to sprawdzony fachowiec, nawet jesli nie najtanszy, a ten jest sprawdzony. Zresztą inni dawali podobne wyceny.

 

A naszą budowę wreszcie mozna nazwać domem! Mamy juz okna i drzwi zewnętrzne. Zupełnie inaczej zrobiło sie w środku, tak...domowo :)

 

I jeszcze do Irryd: schodów mamy 17 (na górze w korytarz wchodzą 2), wysokość 18 i głębokość 25cm, może mógłby być głębszy, ale tu i tak niewiele mozna poprawić, a chodzi się dobrze. Jak będziemy wykańczać schody to zrobimy takie drewniane nakładki, które bedą troche głębsze niż schodki - myślę, że zrobi sie wygodniej, ale teraz też jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jessy widzę że praca cały czas wrze:) tylko pozazdrościć. Mam jeszcze pytanie do szanownych Forumowiczów/Oliwkowiczów :) gdzie kupowaliście projekt Oliwki?? bo jak przeglądam strony z projektami to ceny się różnią.

 

Witaj, ja kupowałam na stronie "HB studio" czyli w biurze projektowym Katarzyny Herbal-Janiak która wymyśliła tę naszą OLIWKĘ. Płacisz za projekt, a w tym masz wszelkie pozwolenia na zmiany itp. itd., a jak nam było potrzebne pozwolenie na podniesienie ścianki kolankowej to zadzwoniłam i pani projektant dosłała za darmo bez żadnych ceregieli. Jednym słowem polecam. A i jeszcze ważne jest to, że przesyłają 4 egzemplarze książek projektowych więc zostaje jedna w domu i możesz sobie ołóweczkiem bazgrać gdzie chcesz i jak chcesz. POZDRAWIAM JA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandzik bardzo ładnie jaki masz wymiar okna w salonie, u mnie 2 okna dł. 2,40 a u Ciebie chyba szersze to jedno, boczne na przeciwko kominka?, pozdrawiam

 

Witaj Wiesiu, masz rację to okno na przeciwko kominka ma u mnie 3 metry. Robi wrażenie na kazdym kto wchodzi pierwszy raz i zawsze słyszę tekst, że będę miała co myć.... . To mi nie przeszkadza, wolę myć jedno duże. Teraz mieszkam w starym domku i posiadam 7 okien drewnianych takich 130x150 i dwie werandy z przeszkleniem, to jest dopiero co myć.

Jak przeniosę zdjęcia z telefonu to wstawię drzwi bo już są po burzy mózgów od drewnianych z CAL-a za 7000zł po inne drewniane, aż na końcu zostały wybrane KMT stalowe. Mam wstawione 100cm. POZDRAWIAM Wanda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma morze kominy z cegły?

Mój mąż ma pomysł by komin główny, w którym będzie się paliło węglem był systemowy-Komwent a komin z kominka wymurować z cegły.

Rzadko będzie się w nim paliło.

Co o tym myślicie?

Czy komin z cegły jest trwały? Jak cenowo to wygląda?

Pozdrawiam

 

Komin z cegły jest napewno trwały, ale nie do końca. Ja mam już dosyc komina z cegły po 15 latach mieszkania w domu z takim kominem. Gdy sie wprowadzaliśmy był budowany komin od podstaw, ale co roku pali się w środku i trzeba pilnować. Fakt, że jest to komin do pieca c.o. Ale mam też nowszy przykład kolega mieszka pierwszy rok w domu nowo wybudowanym też się zapalił komin z cegły (naprawdę drogi) no i pękł i palone tylko w wielkie mrozy, aby dogrzać domek. Więc jak kto woli, ale ja ze swoim doswiadczeniem budowałabym systemowy i obłożyła cegłą (teraz jest tyle imitacji). A cha, ten kolega teraz ma więcej roboty bo zamawiał wkład i będzie go instalował. POZDRAWIAM JA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale fajne te Wasze otynkowane wnetrza,

my w niedzielę 3 godziny rozmawialismy o pstryczkach i i gniazdkach ( w sypialni np. światło da sie włączyć i wyłączyć z 3 miejsc - przy wejściu i po obu stronach łóżka, a cyrkulacja ciepłej wody ma sie załączać po przejściu obok czujki od alarmu - o takie bajery pan nam powymyslał, uprzedzam pytanie, wyceny jeszcze nie mam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma morze kominy z cegły?

Mój mąż ma pomysł by komin główny, w którym będzie się paliło węglem był systemowy-Komwent a komin z kominka wymurować z cegły.

Rzadko będzie się w nim paliło.

Co o tym myślicie?

Czy komin z cegły jest trwały? Jak cenowo to wygląda?

Pozdrawiam

 

Cześć,

jak szukacie przyzwoitych drzwi, to drewniane mogę polecić z firmy Art Tom. Zamawiałem przez net jeszcze ze starego katalogu 54 mm, http://www.art-tom.pl/katalog_54.html

Mamy model DZ-2, solidnie wykonane, jedynie co można zmienić to klamki na bardziej ciekawe, bo w zestawie jest podstawowy model. Teraz widzę, że mają większą ofertę i grubsze.

Pozdrawiam - Daniel

 

echh nie tu gdzie trzeba się wpisałem.... :(

drzwi.jpg

Edytowane przez TypeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandzik ale masz fajne, zaawansowane budowlano domicho....

 

Dziękuję ANNAOP, fakt chłopaki na górze kończą zacierać regipsy i chcą szykować do pierwszego malowania. Później terakota(dół)+panele(góra)+łazienki i.... następne malowanie. Z jednej strony się cieszę, a z drógiej jestem przerażona.

Terakotę na parter już mam(gres RUFUS BEIGE i BROWN Paradyż- super twarde), panele mają mi dowieźć już kupione ( w KOMFORCIE promocja DĄB ANTYCZNY DESKA AC3 7mm euroclic promocja 19,90zł), na ścianę do kuchni- SAMARAIA BEIGE-Tubądzin. Łazienka dół jest plan na Trawertinum 25x35 cersanita, a góra Madea też cersanita. Zobaczymy jak to będzie . POZDRAWIAM JA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ANNAOP, fakt chłopaki na górze kończą zacierać regipsy i chcą szykować do pierwszego malowania. Później terakota(dół)+panele(góra)+łazienki i.... następne malowanie. Z jednej strony się cieszę, a z drógiej jestem przerażona.

Terakotę na parter już mam(gres RUFUS BEIGE i BROWN Paradyż- super twarde), panele mają mi dowieźć już kupione ( w KOMFORCIE promocja DĄB ANTYCZNY DESKA AC3 7mm euroclic promocja 19,90zł), na ścianę do kuchni- SAMARAIA BEIGE-Tubądzin. Łazienka dół jest plan na Trawertinum 25x35 cersanita, a góra Madea też cersanita. Zobaczymy jak to będzie . POZDRAWIAM JA.

Witaj Wandzik! Czy możesz podać cenę za szpachlowanie i malowanie?, bo mam zamiar powoli szukać malarza a nie wiem ile biorą za malowanie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Oliwkowiczów Serdecznie , zamierzam zacząć budowę w lipcu , oczywiście zaczynam prowadzić dziennik , działka kupiona i czeka częściowo na ogrodzenie.

 

I na początku pytanie do wandzika , ja buduję w Gorzowie Wielkopolski a często bywam w Kołobrzegu czy Koszalinie , czy jest możliwość po uprzednim umówieniu się zobaczyć twoją budowę. Czytam tematy na tym forum już bardzo długo i nie mogę się z nikim umówić na oglądnięcie. Pozdrawiam.

 

Młody Budowniczy.

Edytowane przez acer11
poprawienie tekstku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...