Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wykonawca B10 !!! B10 niech sobie zaleje gumiaki!! Po to jest kierownik aby takie sprawy ustalać z inwestorem ,jaki beton i ilość. U mnie wylano b 20 chyba 4,5 kubika. Pod wylewkę folia budowlana i jak jest kominek pcv 110 średnica na zewnątrz i proponuję do pieca to samo. Pozdrawiam

http://picasaweb.google.com/102524359002133622259/FotkiBudowa#

 

zbyszek1982

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wykonawca B10 !!! B10 niech sobie zaleje gumiaki!! Po to jest kierownik aby takie sprawy ustalać z inwestorem ,jaki beton i ilość. U mnie wylano b 20 chyba 4,5 kubika. Pod wylewkę folia budowlana i jak jest kominek pcv 110 średnica na zewnątrz i proponuję do pieca to samo. Pozdrawiam

http://picasaweb.google.com/102524359002133622259/FotkiBudowa#

 

zbyszek1982

Dzieki za odpowiedz:).Tak rury mam rozprowadzone do kominka i pieca co jak i cała wode i kanalziacje. 4,5 kubika?Kubik to m/3?U mnie ma isc około 11m/3 na chudziak i tak jak powiedziała kierowniczka bedzie to chyba beton B20:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie do lelek77 jakiej firmy masz kominek i jaki koszt, pozdrawiam

 

ja mam z firmy "KRATKI", nazywa się Maja (tu link jaki to jest - http://allegro.pl/wklad-kominkowy-maja-12-kw-boczna-szyba-transp-i1526821224.html ). Razem z obudowaniem i dolotami wyszło ponad 5000 PLN trochę koszt ale jakoś bez kominka nie chcieliśmy salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z firmy "KRATKI", nazywa się Maja (tu link jaki to jest - http://allegro.pl/wklad-kominkowy-maja-12-kw-boczna-szyba-transp-i1526821224.html ). Razem z obudowaniem i dolotami wyszło ponad 5000 PLN trochę koszt ale jakoś bez kominka nie chcieliśmy salonu.

 

Ale numer!

Kominek zamówilismy taki sam- a i obudowa podobna:)

Gratuluje domku-daleko juz jesteś- ja jeszcze ciągle nie zaklepałam oczyszczalni....... Możesz zdradzić cenę Twojej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lelek77

dzięki za odpowiedź, kominek zabudowywali Wam jacyś "specjaliści" od kominków, czy ludzie od wykończeniówki?

Bo ceny "specjalistów" mnie rozwalają i oczywiście wszyscy od razu proponują wkłady za 10k. Chyba ich pogięło.

A to chyba nie jest jakoś specjalnie trudna konstrukcja,; taka zabudowa kominka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, dziękuje za odpowiedź w sprawie gniazdek.

Chciałam jeszcze zapytać o kominek, ale odpowiedź już jest :), Lelek77, obstawialiśmy ten komnek, a po Twoich zdjęciach widzę że to dobry wybór, bardzo ładnie u Ciebie wygląda. W ogóle Twój dom już wygląda!

 

A teraz powiedzcie, na jakiej wysokoci montujecie włączniki - elektryk zaproponował 110 cm, zmierzyłąm, że to troche nisko, ale podobno teraz sie tak robi (oczywiscie bedzie tak jak chcemy)

 

Kesja - jak weszłąm w fundamenty to też mi sie wydaało, że malutka ta Oliwka, ale teraz bardzo urosła. A jak dzieci zaczynaja biegac po salonie, to naprawdę mają gdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, dziękuje za odpowiedź w sprawie gniazdek.

Chciałam jeszcze zapytać o kominek, ale odpowiedź już jest :), Lelek77, obstawialiśmy ten komnek, a po Twoich zdjęciach widzę że to dobry wybór, bardzo ładnie u Ciebie wygląda. W ogóle Twój dom już wygląda!

 

A teraz powiedzcie, na jakiej wysokoci montujecie włączniki - elektryk zaproponował 110 cm, zmierzyłąm, że to troche nisko, ale podobno teraz sie tak robi (oczywiscie bedzie tak jak chcemy)

 

Kesja - jak weszłąm w fundamenty to też mi sie wydaało, że malutka ta Oliwka, ale teraz bardzo urosła. A jak dzieci zaczynaja biegac po salonie, to naprawdę mają gdzie :)

 

Ja mam wyżej, trzeba jeszcze pamiętać o posadzkach po wylaniu u mnie wyszło ok. 120cm a przed wylaniem na dole 140cm (20cm posadzka) a na górze posadzka 10cm przed wylaniem ok. 130 cm, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również wylaliśmy płytę 6 cm poniżej krawędzi ściany fundamentowej żeby zmieścić się z założonym ociepleniem i płytami ogrzewania podłogowego ( systemowymi ).

 

Co do cen ocieplenie to w opolskim ceny 90-100 zł za metr. ( 15 cm styropian, siatka , klej oraz tynku akrylowego.)

Ja tu płace podwójnie za wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, dziękuje za odpowiedź w sprawie gniazdek.

Chciałam jeszcze zapytać o kominek, ale odpowiedź już jest :), Lelek77, obstawialiśmy ten komnek, a po Twoich zdjęciach widzę że to dobry wybór, bardzo ładnie u Ciebie wygląda. W ogóle Twój dom już wygląda!

 

A teraz powiedzcie, na jakiej wysokoci montujecie włączniki - elektryk zaproponował 110 cm, zmierzyłąm, że to troche nisko, ale podobno teraz sie tak robi (oczywiscie bedzie tak jak chcemy)

 

Kesja - jak weszłąm w fundamenty to też mi sie wydaało, że malutka ta Oliwka, ale teraz bardzo urosła. A jak dzieci zaczynaja biegac po salonie, to naprawdę mają gdzie :)

 

Włączniki indywidualnie ustawiliśmy na wysokość wygodna dla nas elektrycy wogóle nie proponowali standardu lecz zapytali o wygodną wysokość i chyba tak jest ok ( a mamy znajomych którzy mają na wys 1m hmmm tak żeby rak nie podnosić :))

 

Chyba większosć z budujących miała taką huśtawke emocji : za duża , za mała , to znów za duza - w miare jak rosły mury to sie nam zmieniało ostatecznie jest w sam raz tzn baardzo duzo miejsca na wszystko :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiajac wszystkich oliwkowiczów :)) pochwalimy się ze nasza oliwka już prawie jak niezły schron wzmocniona całą platanina kabli , przewodów , rurek , instalacji - istna pajeczyna przygotowana pod tynki .

Mamy też pytanie : czy w garazu budujecie , montujecie zakładacie dodatkowy kanał wentylacyjny ( poza nawiewowa Z-ką) ??? pytam ponieważ ostatnio w dopiero co wybudowanym domu innego projektu kominiarz zarzucił brak kwentylacji własnie w garazu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś mała ta Oliwka się wydaje...

Też tak mieliście ? :)

Pozdrawiam

 

Kiedy ja stanęłam na wylanej płycie, to się rozbeczałam jak dziecko i zastanawiałam się po jaką cholerę kupiliśmy taką małą chałupkę. Wydawało się, że będzie to jakaś lepianka. A salon??? Gdzie miejsce na wypoczynek, a już o wielkim stole w jadalni nie wspomnę. Jednak wystarczyło, że postawili ściany i już było lepiej. Teraz to myślę, że po domu to trzeba będzie z telefonem chodzić, bo jak ja będę w garderobie, a mój M w kuchni, to nie ma szans, żebyś my się usłuszeli :D

Tak więc spoko, Oliwka to spory kawał chaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...