Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a co do obniżania i podwyższania daszków, to mam jedną radę abyście pomyśleli od razu czy przewidujecie rynny, czy nie, bo jeśli nie planujecie kolumn i obniżacie daszek poniżej poziomu dachu to trzeba jakoś odprowadzi wodę, oczywiście ma to większe znaczenie przy daszku nad wejściem, a może nie, ale warto o tym wiedziec :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do obniżania i podwyższania daszków, to mam jedną radę abyście pomyśleli od razu czy przewidujecie rynny, czy nie, bo jeśli nie planujecie kolumn i obniżacie daszek poniżej poziomu dachu to trzeba jakoś odprowadzi wodę, oczywiście ma to większe znaczenie przy daszku nad wejściem, a może nie, ale warto o tym wiedziec :-)

Witaj, nie wiem czy widziałeś/aś, ale u nas te ciemne kreski to są właśnie rynny i nie szpecą jakoś specjalnie. A tak ogólnie to chyba rynny w niczym nie przeszkadzają i jeśli jest dobra ekipa to nie będzie miała z tym problemu.POZDRAWIAM JA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest z przesuwaniem bądź likwidowaniem okien? Trzeba to zrobić na etapie adaptacji, czy zależy to od kierownika budowy który potem ewentualnie zaakceptuje zamiany? Rozmawiałem z kilkoma kierownikami i każdy mówi, że przed pozwoleniem wszystko musi być już ustalone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozmienialiśmy okna po pozwoleniu na budowę . Nie ma to wpływu na warunki zabudowy i t. d. Jesteśmy na etapie stropów a właśnie mamy zamiar zamurować okno w pomieszczeniu gospodarczym , Boczne w salonie zmieniliśmy na balkonowe 200 szerokie w trakcie murowania praktycznie . Kierowaliśmy się zasadą budowania energooszczędnego więcej oszklenia na stronie południowej ale i estetyką .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas właśnie szałują pod strop lany.

Jak długo trzeba czekać aby zacząć budować ściany?

Ile razy dziennie trzeba go polewać?

 

A co do zmian okien, nasz kierbud mówił że możemy zmieniać okna wprowadzi się potem te zmiany przy odbiorze budynku.

 

zalaliśmy wczoraj, a majstry wchodzą w piątek więc schnie 3 dni, polewamy 3-4 razy dziennie bo gorąco i strasznie "pije" wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie macie plany, ale zamurowanie tego okna to chyba niedobry pomysl.

Pozmienialiśmy okna po pozwoleniu na budowę . Nie ma to wpływu na warunki zabudowy i t. d. Jesteśmy na etapie stropów a właśnie mamy zamiar zamurować okno w pomieszczeniu gospodarczym , Boczne w salonie zmieniliśmy na balkonowe 200 szerokie w trakcie murowania praktycznie . Kierowaliśmy się zasadą budowania energooszczędnego więcej oszklenia na stronie południowej ale i estetyką .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To mój pierwszy post na formum.

Jestem na etapie przed stropem, robię strop Teriva. Zamieniłem okna w salonie, mianowicie tarasowe jest na ścianie szczytowej a zwykłe okno z tyłu, dodatkowo nad wyjściem na taras chcę powiększyć trochę balkon

Tu zrodziła się moja wątpliwość ponieważ przy takiej zamianie nie robi się filarków (które są w projekcie) i mam pytanie do osób, które dokonały podobnej zmiany:

Czy robiliście jakieś dodatkowe zbrojenia nad oknem tarasowym, u mnie to okno będzie miało 2,2 m, nad nim jest belka i chodzi o to, że nad tym oknem będzie kilka belek stropowych i dodatkowo powiększony balkon - czy to wytrzyma takie obciążenia?

 

Widzę, że wiele osób dokonuje podobnej zamiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja z vatem 8 % przy zakupie materiałów?

Kupujemy wlasnie materiały dla hydraulika i zaproponowano nam w sklepie 8%vat, ale oni jakoś dziwnie go naliczają tzn. od sumy brutto odejmują 23% vat i dodają 18, 5 %( a nie 8% ), gdy ich pytam dlaczego tak to mówią ,że tak to się liczy. Dzwonilam już do Urzędu Skarbowego ale tam mi tylko powiedzieli , że zwraca się 65,22% z 23% vatu, a na temat 8% vatu to oni nic nie wiedzą.

Czy ktoś może udzielić odpowiedzi?

dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do mieszkających , jak to jest z tym poddaszem , czym izolowaliście , czy wełna mineralna wystarczy , wciąż nas wszyscy starsza , że latem na poddaszu nie wytrzymamy z gorąca ze na pewno bedzie potrzeba klimatyzacja żeby wytrzymac upały . Jakie są Wasze odczucia , jak jest w rzeczywistosci ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...