Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mamy problem z kuchnia otóz ogladajac kuchnie w waszych oliwkach sa one duze wieksze-macie ta wneke pod schodami. My schodow nie lalismy, bedziemy miec drewniane i ekipa zrobila nam scianke dzialowa tak jak w projekcie bez wneki pod schodami , typowo w lini prostej od kotłowni do kominka z przerwa na przejscie.Mozecie zobaczyc czy to jest dobrze zrobione, hm bo nam nie pasuje, ta wneka duza wam daje...czy przy dreanianych schodach tez monza taka wneke zrobic?

 

Jeżeli planujesz schody drewniane nierób żadnych wnęk ,schody drewniane to duża ozdoba przesuń drzwi do pomieszczenia na środek ściany i z dwóch stron daj meble i będzie super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz schody drewniane nierób żadnych wnęk ,schody drewniane to duża ozdoba przesuń drzwi do pomieszczenia na środek ściany i z dwóch stron daj meble i będzie super .

 

To mamy teraz orzech do zgryzienia i to duzy...hm juz sami nie wiemy, wiekszosc oliwkowiczów ma jednak ta wneke i teraz nie wiemy...prawda jest ze gdyby przeniesc drzwi na srodek to bylo by moze i w miare ustawnie w kuchni...masz moze jakies foteczki takiego ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem , że to już było ale nie mam czasu szukać ile metrów tynku Wam wyszło? w poniedziałek wchodzą tynkarze i chcemy mieć jakieś porównanie

 

Tynków wyszło nam 530m2 ale u nas nie tynkował ścianek kolankowych na poddaszu we wszystkich pomieszczeniach, bo mamy je ocieplone wełną i założone regipsy, wcześniej była już mowa o tynkach i różnie wychodziło ale wszyscy co pisali to podawali więcej, ok 600m2, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesia dzięki, liczyliśmy dziś z mężem - wyszło nam coś ok 650m a że my w matematyce słabi to wolałam dopytać :) a tak z ciekawosci- czemu scianę kolankową ocieplaliście?

 

Tak na doradzili fachowcy, że niby w zimie będzie cieplej, że nie będzie wiało itp. ale ile w tym prawdy to nie wiem, bo dopiero pierwsza zima przed nami, na ocieplenie ścianki kolankowej mało kto się decyduje, bo tam założyliśmy regipsy a jak wiadomo są one delikatniejsze i na pewno trzeba bardziej uważać, moi znajomi mają tynki na ściance kolankowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz schody drewniane nierób żadnych wnęk ,schody drewniane to duża ozdoba przesuń drzwi do pomieszczenia na środek ściany i z dwóch stron daj meble i będzie super .

 

Dokładnie stosujemy takie samo rozwiązanie. Na chwilę obecną kuchnia wydaje się dość ustawna. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie stosujemy takie samo rozwiązanie. Na chwilę obecną kuchnia wydaje się dość ustawna. Zobaczymy

 

Ja również uważam, że 9m2 to wystarczająca ilość metrów jak na kuchnię. Ja jestem z tych intensywnie gotujących i uważam że to wystarczy. Ja też będę miała schody drewniwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko w kwestii ocieplenia poddasz a mianowicie czy ktos z Was ocieplał poddasze welna szklaną Pink?Obecnie w Obi jest na nia promocja i cenowo prezentuje sie ona mozna powiedziec, ze bardzo dobrze ( 8,99 zł m/2 gr 150mm , wpolczynik 0,040 na m/2) a do tego jeszcze mam i u nich rabacik na wszystko od 7 do 10% ale ciekawi jak wyglada kwestia funkcjonalności?Jesli ktos sie zna na tym a najlepiej jesli ktos miał z ta wełna juz do czynienia to prosze o opinie? Rozmawialem z majstrem i za bardzo nie mialz ta welna do czynienia ale mowil ze wazny jest wspólczynnik...ja planuje 15 + 10 jak zmieszcze wrzucic na poddasze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może napisac czym w tych czasach można obudowac wannę?

zaproponowano nam w sklepie gotową zabudowę ze styropianu i ją się docina do wanny, czy też tak robicie, czy raczej lepiej zrobic zabudowę z regipsu?

 

Ta obudowa jest dosyć dobra, bo w razie jakiejś awarii rur, syfonu (gdy się zatka) itp. łatwo jest dojść i obudowę zdjąć, można też obudować kafelkami ale wtedy w razie awarii trzeba wszystko rozbierać, ja będę kupowała gotową, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności! Jest budowa więc mało czasu na przyjemności. Widzę duże postępy na budowach. Wszystkim gratuluję i życzę szybkiej przeprowadzki. Przesyłam trochę nowych fotek. Jestem już po wylewkach a fotki wrzucę następnym razem. Pozdrawiam!

 

https://picasaweb.google.com/102524359002133622259/FotkiBudowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może napisac czym w tych czasach można obudowac wannę?

zaproponowano nam w sklepie gotową zabudowę ze styropianu i ją się docina do wanny, czy też tak robicie, czy raczej lepiej zrobic zabudowę z regipsu?

 

Witaj, ja poprostu będę brała całą kompletną wannę z obudową akrylową a to dla tego że teraz na starym mieszkaniu mam zabudowaną suporeksem+ kafelki i nie jestem zadowolona. Fakt że ładnie to wygląda ale dostęp do wszystkiego "wrazie W" jak dla mnie jest ważniejszy i ewętualny mniejszy bałagan przy naprawach.

Gdybyś się zdecydowała na obudowę z kafelkami to nie zapomnij zostawić sobie dość kafli bo coś może się zdarzyć za jakieś 10 lat i takich samych już nie będzie w produkcji. ( Ja miałam teraz taki przypadek w tym domu w którym już nie chcę nic robić, bo wiadomo nowy domek. Bieganie, szukanie...itd żeby choć coś podobnego. Po kilku latach- zapomnij). POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas roboty pełną parą - już powoli widać końcówkę teraz tylko generalne sprzątanie i pomału przeprowadzka

Witaj LELEK77 suuuuuuupppppeeerrrr.........!!!!!!! normalnie zazdroszczę HI. U mnie troszkę zwolniło po mimo, że mam już większość kafli i paneli itd ale moja praca narazie mi nie pozwala i teraz inne są priorytety (chciało by się szybko- no cóż). Nie mam czasu na dopilnowanie więc na razie mój "majster" ma wolne, a dom stoi i czeka zamknięty na 4spusty.

U Was to już sama radość tylko sprzątać i mieszkać, wybory już za Wami. Jednym słowem GRATULACJE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...