Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wandzik, Wiesia

Dzięki za odpowiedź, ale troszkę nie rozumiem nadal, ta obudowa gotowa o której piszecie to taka obudowa biała plastikowa kupowana razem z wanna - czy dobrze rozumiem

Mi się troszkę marzy taka obudowa wanny jak ma np. Ida w kolorze z płytek, bardzo łanie to wygląda , tym bardziej , że wanna stoi na środku i tylko ona może ozdobić moją łazienkę, bo mam zgodnie z projektem , brodzik ,Wc jest schowane za kominem więc wcale ich nie widać.

Na internecie gdzieś widziałam , tylko teraz już nie mogę znaleźć obudowę do wanny lekką ze styropianu czy czegoś do której się przykleja płytki i ją dostawia a wrazie czego można ją odsunąć, tylko wychodzi jednak trochę drogo w porównaniu do tej standardowej, więc muszę to jeszcze przemyśleć parę razy.

Edytowane przez Aisza26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oliwkowicze jaką wełną ocieplaliście dach? 15 czy może 20 ? ile m/w m wełny Wam weszło?

My dawaliśmy MEGA ROCK - współczynnik przenikania ciepła 0,039 chyba, grubość 20 cm między krowie, 10 cm wpoprzek, 5 cm na sufity,

ocieplone po sam szczyt,

Na krokwie nabite deski bo były za cienkie a musi być luka na odparowanie czy coś takiego.

Ile tego poszło to jeszcze nie wiadomo, ale zostaje dużo odpadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandzik, Wiesia

Dzięki za odpowiedź, ale troszkę nie rozumiem nadal, ta obudowa gotowa o której piszecie to taka obudowa biała plastikowa kupowana razem z wanna - czy dobrze rozumiem

Mi się troszkę marzy taka obudowa wanny jak ma np. Ida w kolorze z płytek, bardzo łanie to wygląda , tym bardziej , że wanna stoi na środku i tylko ona może ozdobić moją łazienkę, bo mam zgodnie z projektem , brodzik ,Wc jest schowane za kominem więc wcale ich nie widać.

Na internecie gdzieś widziałam , tylko teraz już nie mogę znaleźć obudowę do wanny lekką ze styropianu czy czegoś do której się przykleja płytki i ją dostawia a wrazie czego można ją odsunąć, tylko wychodzi jednak trochę drogo w porównaniu do tej standardowej, więc muszę to jeszcze przemyśleć parę razy.

 

cześć,

u nas obudowa zrobiona z bloczków ytonga (beton komórkowy) o grubości 10 cm. To oklejone płytkami. Zaletą jest łatwość dopasowania kształtu bloczków, wadą jak ktoś wcześniej pisał brak dostępu do syfonu itp. W miejscu gdzie jest bateria płytki mam wklejone tylko na silikon (z konstrukcją pod spodem z osb) więc w razie problemu da się to zdjąć i dostać to zaworków z wodą itp.

Do zabudowy jednego brodzika kupiłem gotową obudowę ale i tak w końcu zrobiliśmy również płytki.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był u nas stolarz , zrobic wycenę mebli i troche mnie zmartwił. Powiedział, że nie da się zrobić zabudowy pod schodami bez jakieś wentylacji którą trzeba umieścić albo w karton gipsie albo zrobić wolną przestrzeń. Twierdzi też że nie da się zrobić szafki narożnej i dać po lewej stronie od zlewu zmywarki. Troche to dla mnie dziwne bo przecież widziałam meble u Idy i Jacka i wszystko się dało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani powiedzcie czy u góry robiliscie jakies przesuniecia scianek dzialowych itp?Od jutra maja nam murowac i zastanwiamy sie czy ktos nie znalazl jakis ciekawszych rozwiazan...?Mam prosbe do tych ktorzy maja juz góre zrobiona by wstawili mi fotki z gornego holu-komunikacji bo cos majstrowi dzis nie pasowało-mowil ze nieciekawie bedzie wygladala kwestia wejscia schodow u gory bo wychodza bezposrednio na drzwiach od pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani powiedzcie czy u góry robiliscie jakies przesuniecia scianek dzialowych itp?Od jutra maja nam murowac i zastanwiamy sie czy ktos nie znalazl jakis ciekawszych rozwiazan...?Mam prosbe do tych ktorzy maja juz góre zrobiona by wstawili mi fotki z gornego holu-komunikacji bo cos majstrowi dzis nie pasowało-mowil ze nieciekawie bedzie wygladala kwestia wejscia schodow u gory bo wychodza bezposrednio na drzwiach od pokoju.

 

Ja mam wszystko wg projektu i jestem bardzo zadowolona. Na stronie 221 są umieszczone zdjęcia niestety nie moje ale Idy i Jacka, mają bardzo ładnie, może skorzystasz, ja cały czas się na ich zdjęciach wzoruję i podglądam, kiedyś pisałam do Idy. U mnie już ścianki są dawno a nawet tynki i jestem zadowolona nic dodać nic ująć, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiziorowo u nas pod schodami nie ma wentylacji ale za szafkami i lodówką jest sporo wolnej przestrzeni - cała wnęka to szerokość jednego biegu schodów a to jak sądzę koło 100 cm z czego szafki są głębokie na 60 cm - reszta to luz.

co do zmywarki i zlewu to jak rozumiem chcesz zlew narożny a u nas jest pod oknem;

 

IMG_9708.JPG

 

ale to nie powinno być problemem, bo tak mieliśmy na ostatnim mieszkaniu; trzeba tylko pamiętać, żeby między narożnym zlewem a zmywarką dać szafkę koło 30 cm szerokości, żeby stojąc przy zlewie móc ją otworzyć;

jeżeli źle zrozumiałam w czym problem to wyjaśnij jeszcze raz a coś wymyślimy

 

zbyszek u nas wejście schodami na piętro pokrywa się z połową drzwi jednego pokoju; nam to w niczym nie przeszkadza. W oryginale projektu schody dosyć mocno wchodzą w korytarz; u nas tego nie ma bo mamy strop monolityczny;

 

DSC03607.JPG

 

co do reszty ścianek działowych na gorze to "połamaliśmy" ścianę miedzy pokojami bliźniaczymi żeby uzyskać szafy wnękowe - to był bardzo dobry pomysł; dysponuje rysunkiem poglądowym jak to wygląda;

ponadto poszerzyliśmy lekko korytarz przy łazience bo tam mam biblioteczkę i chciałam miejsce na fotel i stolik :) a chwilowo stoją tam piłkarzyki i miejsca na moje pomysły brak - dobrze, że chociaż półki na książki już stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej & Grażyna okno w kuchni na nasze nieszczęście zmniejszyliśmy - maiło być więcej szafek wiszących ale się rozmyśliliśmy (wyszła duża spiżarka) a okno już było wstawione :(

co do schodów to mamy mniej więcej jak w projekcie ale majster robił poprawki wg własnego uznania żeby było dobrze; projektu nie mamy ale są wygodne i dzieci nie mają z nimi żadnego problemu;

w albumie budowlanym widać zdjęcia schodów przed położeniem stopnic i można sobie spokojnie policzyć ilość stopni i zobaczyć jak wyglądały na surowo;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyszek1982 ja nie mam jeszcze wymurowanej góry, ale chyba schowek zlikwiduję w miejscu drzwi do niego będzie normalnie ściana, a schowek zostanie podzielony równo na pół i w ten sposób powstaną dwie wnęki w sąsiednich pokojach. Ktoś na forum ma tak zrobione bo widziałam zdjęcia i calkiem fajnie to wygląda. Lub w pokojach bliźniaczych zrobię ściankę łamaną jak mają Ida i Jacek.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani powiedzcie czy u góry robiliscie jakies przesuniecia scianek dzialowych itp?Od jutra maja nam murowac i zastanwiamy sie czy ktos nie znalazl jakis ciekawszych rozwiazan...?Mam prosbe do tych ktorzy maja juz góre zrobiona by wstawili mi fotki z gornego holu-komunikacji bo cos majstrowi dzis nie pasowało-mowil ze nieciekawie bedzie wygladala kwestia wejscia schodow u gory bo wychodza bezposrednio na drzwiach od pokoju.

 

Zbyszek, u nas góra nieco pozmieniana, wysłałam Ci rzut na maila, bo nie umiem wstawić na forum czytelnego obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki wszystkim za te cenne rady, kasiu dziekuje za przesłanie skanu-naprawde ciekawe rozwiazanie:)

Mozecie podac mi wymiary waszej wneki na poddasze?Cos mam wrazenie ze budolwancy zrobili mi za dlugie wejscie i nie pasuja mi rozmieszczenie przedpokoju wlasciwie go nie mam bo wchodzi sie bezposrednio w drzwi!!!Kurcze cały otwór ma 320 cm i to chyba jest cos nie tak.

Edytowane przez zbyszek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeslę dzisiaj

 

A u nas już otynkowane, ściany wyglądaja jak pomalowane, maja taki ciepły odcień, zrobiło sie domowo :) Jeszcze ostatnie dotarcia i porobimy zdjecia. I jedziemy dalej - sufity, podłogówka, kominek - ciagle nie możemy sie zdecydować - płaszcz wodny (mamy juz podciągnietą hydraulikę), czy jednak DGP (jesli to ostatnie, to musimy zaraz kłąść kanały).

Kierowniczka namawia nas, żeby nie ocieplać jeszcze budynku, przezimować w nieocieplonym i dopiero po nastepnym lecie ocieplać, wtedy wszystko dobrze odparuje, ale boimy sie ,że majatek wydamy na ogrzewanie, co o tym myslicie?

a jutro ruszamy na króciutkie wakacje, a co.

Pozdrawiam wszystkich i życze dużo zapału!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaliczona pierwsza wtopa.Chlopaki zrobiliz a duzy otówr stropowy, polecilei po calosci i ucieli cala komunkacje:(Narobili bigosu a przede wszystkim sobie dodatkowej roboty, teraz musza sie wwieracac zbroic i dolewac...oberwalo sie im jak i kierwoniczce ale kurde tez sam do siebie mam pretensje ze kurcze nie dopilnowalem teho-jak do tad bylo wszystko sprawnie i raczej prawidlowo he uspili moja czujnosc.Coz nie udalo sie uniknac wpadek ale oby to byla ostatnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeslę dzisiaj

 

A u nas już otynkowane, ściany wyglądaja jak pomalowane, maja taki ciepły odcień, zrobiło sie domowo :) Jeszcze ostatnie dotarcia i porobimy zdjecia. I jedziemy dalej - sufity, podłogówka, kominek - ciagle nie możemy sie zdecydować - płaszcz wodny (mamy juz podciągnietą hydraulikę), czy jednak DGP (jesli to ostatnie, to musimy zaraz kłąść kanały).

Kierowniczka namawia nas, żeby nie ocieplać jeszcze budynku, przezimować w nieocieplonym i dopiero po nastepnym lecie ocieplać, wtedy wszystko dobrze odparuje, ale boimy sie ,że majatek wydamy na ogrzewanie, co o tym myslicie?

a jutro ruszamy na króciutkie wakacje, a co.

Pozdrawiam wszystkich i życze dużo zapału!

 

Mi odradzali ocieplenie w ubiegłym roku jak były ledwo postawione mury (cały dom w stanie surowym zamkniętym powstał w październiku 2010r.) bo wtedy wszystko było mokre, ale teraz zrobiłam tynki i jak wyschły to zrobiłam ocieplenie zewnętrzne i mam zamiar troszkę w zimie ogrzewać, wydaje mi się, że nie ma sensu ogrzewać nieocieplonego domu, jeżeli masz zamiar ogrzewać to lepiej go ocieplić, a może się mylę?! , niech ktoś inny się wypowie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...