Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Dawno nie pisaliśmy ....

Wiele się dzieje na naszej budowie, mamy już więźbę a teraz przestoj na budowie.

Strasznie marudze bo marzy mi się zamieszkać w naszej Oliwce chociażby przed świętami...

A tu leje i leje, co za listopad :(

 

Mam pytanko,

Co dawaliście na górę kominów, czym przykrywaliście?

Chodzi mi o ten duży komin z 4 kanałami wentylacyjnymi.

Nie mam klinkieru na kominie systemowym i Kierbud nie zgadza się żeby zrobić betonową kapę na górę. Mam przyklejony styropian na komin 5 cm na to płytki klinkierowe.

Czym wy zamykaliście od góry ten duży komin?

Dzięki wielkie

Pozdrawiamy :)

Wlasnie u mnie obrabiaja kominy. Na kominach mam wylane czapki o grubości 6,5 cm, chlopaki sami wylewali-wiecej roboty dla nich ale zawsze taniej, do tego dystrubutor kominow mowil nam ze to najlepsze rozwiazanie wylac taki komin gdyz nie ma gotowych czapek o takich rozmiarach wiec od razu wylali nam dwie. Zrobili to bardzo estetycznie.Do tego komin oblozyli styropianem 3cm, siatka i na to plytka klinkierowa. Teraz wycinaja otwory w wentylacjach z boku i daja kratki.Sa one z boku gdyz z gory mogło by po prostu padac do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Więźbę całą mieliśmy tak jak w projekcie, wszystkie wymiary belek.

Też nam mówili że wystarcza węższe ale lepiej dać tak jak w projekcie bo w końcu ktoś fachowy obliczał obciążenia dachu...

 

Tak zrównaliśmy garaż z tyłem budynku.

Dach będzie osobno na domu i osobno nad garażem.

Mamy już zrobioną więźbę, postaram się dziś wgrać jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie u mnie obrabiaja kominy. Na kominach mam wylane czapki o grubości 6,5 cm, chlopaki sami wylewali-wiecej roboty dla nich ale zawsze taniej, do tego dystrubutor kominow mowil nam ze to najlepsze rozwiazanie wylac taki komin gdyz nie ma gotowych czapek o takich rozmiarach wiec od razu wylali nam dwie. Zrobili to bardzo estetycznie.Do tego komin oblozyli styropianem 3cm, siatka i na to plytka klinkierowa. Teraz wycinaja otwory w wentylacjach z boku i daja kratki.Sa one z boku gdyz z gory mogło by po prostu padac do komina.

 

cześć,

u mnie dodatkowo na czapie betonowej dekarz położył blachę taką jak obróbki dachu, więc komin od góry jeszcze dodatkowo zabezpieczony.

Komin wykończony klinkierem grafitowym....najdroższy komin we wsi :/ , ciemna zaprawa do klinkieru też trochę kosztuje i sporo jej poszło......

Jak chcecie robić klinkierem to pełnym, dziurawka może potem przeciekać.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za cenne informacje. Uuufff zaczęły się trudne wybory. Kamień bardzo nam się podoba, ale nasz "majster" przystaje przy klinkierze. Szkoda tylko, że ciemne kolory cegły są tak koszmarnie drogie (do czarnego dachu). Płytki też fajna sprawa, jednakże polecają je na kominy z prefabrykatów. Pewnie zostaniemy przy klinkierze, może znajdziemy coś w rozsądnej cenie.

Struktonit to nie kamień tu masz link jak to wygląda

http://www.google.pl/search?q=struktonit+komin&hl=pl&client=firefox-a&hs=OAX&rls=org.mozilla:pl:official&prmd=ivnsfd&source=lnms&tbm=isch&ei=uLcxTqz4GoPUsgaqlenoBg&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBgQ_AUoAQ&biw=1024&bih=601

w niemczech jest to bardzo popularna obróbka komina u nas coś nowego . Sprawdza się lepiej niż klinkier .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze płytki po roku nie odpadły, no ale jak to mówią "KAŻDA SROKA WŁASNY OGON CHWALI" Ty wolisz swój STRUKTONIT bo go masz, a ja nie narzekam na płytki klinkierowe. Okaże się po kilku sezonach grzewczych co dłużej wytrwało bo co do tych rzeczy nie mamy doświadczenia, ani ja ani TY, a tak zwani fachowcy zawsze mówią to co chcemy usłyszeć. Więc trzymam kciuki za nasze kleje. POZDRAWIAM.

Mam nadzieje , wandzik ,że ani twoi płytki nie odpadną ani mój stuktonit się nie sypnie ;) Forum jest od tego by się dzielić informacjami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mamy kominy po prostu otynkowane. I tak ich zreszta nie widać :)

 

A belki miały mniejsze wymiary (chyba 18 ) niż w projekcie - tak nas namówili w tartaku, kierowniczka potwierdziła, wełna do ocieplenia weszła nam 20 miedzy belki, a razem ze stelażem doczepiana jest jeszcze 5.

Edytowane przez buczynkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Muszę wybrać dachówkę. Bardzo proszę podzielcie się opiniami, jaką wybraliście i jakiej firmy, i oczywiście ile was to kosztowało ( sama dachówka ). Dziękuję z góry, mam nadzieję że ktoś pomoże. Mam projekt z garażem dwustanowiskowym.

Edytowane przez olga30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy maly problem powiedzcie jak u Was wyglada kwestia scianki w blizniaczych pokojach od słupa do drzwi-jest to mały kawalek bodajze 18 cm i powinien on przylegac prosto do słupa i murarz mowi mi srednio to ciekawie wyglada gdyz taki malek kawalek moze sie slabo trzymac tego slupa z jednej jak i drugiej strony czyli w 2 tych pokojach.Mowi ze drewno bedzie pracowac a to moze miec wplyw na te dwa małe odcinki scian.

Majster zdementowal wczesniejsze moje sugestie mowi ze nie bedzie problemu ze na blaszki do slupa działowke a pozniej tynkarze dobrze slup owina siatka i bedzie wszystko ok.

Edytowane przez zbyszek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLGA30 - na naszym dachu jest dachówka celtycka Brass cementowa - na dach z garażem dwustanowiskowym i rozbudowanymi nieco daszkami koszt całości ok.9000 - przewazyły względy finansowe bo najtańsza ceramiczna ok. 16000. gwarancja 30 lat tylko należy pamiętać zeby kominiarz chodził po ławach a nie po dachówce bo jest krucha i lubi pękać pod naciskiem ( zdj w linku możesz ocenić efekt)

 

ZBYSZEK 1982 - ścianke działowa miedzy bliźniakami na poddaszu mamy w kształcie lit. S zate, słup podpierający wieźbe dachu jest we wnece jednego z pokoi która ostatecznie bedzie zabudowana szafa przesuwną a sam słup oszlifowany i pomalowany lak bezbarwnym bez pokrycia tynkiem ( w galeri poniżej jest rzut poddasza )

 

Czy już ktoś z Was myślał o wykończeniu tarasu??? pochwalcie sie efektem lub podzielcie pomysłami !!!

Pozdrawiamy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tego słupa nie mamy ,konstrukcja dachu opiera się i trzyma na ściance działowej

Mamy słup przy kominie między łazienką a pokojem z 2 oknami dachowymi i tam mimo , że dana byla siatka to i tak popękało,

 

Na samej sciance działowej?To nie za malo?Mam wrazenie ze tu projektant troszke nieciekawie ro rozwiazał.mogł komin puscic blizej sciany kolankowej albo po prostu slup blizej przesunac szczytu a nie na samej klatce schodowej bo nieciekawie jest to obrobic przy drzwiach

Edytowane przez zbyszek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dachówka cementowa, bo jak bralismy wyceny, to miedzy blahodachówka a dachówka cementowa wyszło ok 1,5 tys. różnicy i uznalismy, że warto, żeby potem było mniej roboty z pokryciem dachu, bo blahe zaraz trzebaby malować. Potem jak brałam wyceny na różne dachówki, to miedzy cementowymi i ceramicznymi były duże różnice, ale niedrogo wychodziła Tondach - pan nas mocno namawiał (znów ok 1,5 tys. różnicy na dachu w dachówce cementowej braasa i ceramocznej Tondachu)

Celowo nie podaje konkretnych cen, bo dach to u nas była wielka wykonawcza porażka, więć kosztował duużo wiecej niż miał, ale to wina wykonawców a nie materiału. Chcę Ci tylko powiedzieć, że warto pochodzic i powyceniać, nie pytać tylko o cene dachówki podstawowej, tylko brać projekt i wyceniać, bo czasem dostaje sie zaskakujace wyniki (różnice bywaja spore na elementach dodatkowych)

 

U nas ostatecznie jest Euronit grafitowy i mnie sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tego słupa nie mamy ,konstrukcja dachu opiera się i trzyma na ściance działowej

Mamy słup przy kominie między łazienką a pokojem z 2 oknami dachowymi i tam mimo , że dana byla siatka to i tak popękało,

 

No własnie, nam też wszyscy tynkarze mówili, że to będzie pękać i nikt nie chciał dawac gwarancji - najlepiej byłoby ten słup w jakiś sosób zasłonic cegłami w czasei budowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...