Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , czy macie tak jak w projekcie okna u góry w bliźniaczych pokojach o szer 1,20 ??? TEraz dopiero sie dowiaduje że za duże na jedno skrzydło :( , czy ktos może ma o tej szer jedno okienko czy dzieliliscie czy domurowywaliście czy juz nie wiem co ................ Na dole tarasowe szer 2,10 tez mi robia problemy że na dwa dzielone to za dużo . ech....

U nas w pokojach bliźniaczych okna 1200x1500 - jedno skrzydło - faktycznie jest spore, ale otwiera się na ściane i myslę, że nie bedzie sprawiać problemu.

Okno tarasowe na dole jest u nas dzielone na 3, bo tak mi sie podobało, kombinowalismy, żeby zrobic choc jeden słupek ruchomy, ale przy łukowym sie nie dało, ostatecznie szyby boczne to fixy, a środkowa część otwieralna - ma szerokość 90 cm i mysle, że jest dobrze. Ale pamietam, że zastanawiaiśmy sie nad dzielonym na 2 i też mówili, że trzebaby zmniejszyć do 180, bo za ciężkie byłyby te skrzydła.

 

Jeszcze jedna uwaga - gdybyscie robili okno tarasowe z łukiem to może sie haczyć przy otwieraniu - u nas tak było i musielismy zrobić lekko skośny glif. Kierowniczka powiedziała, że są 3 wyjścia - albo zamontować okno jak najbliżej wewnetrznej krawędzi otworu, albo otwierane na zewnątrz albo górna rama powinna być grubsza (ta część ramy montowana w ścianie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie odnośnie ceny za samą robociznę dachu ( położenie więżby + położenie dachówki + wprawienie okien połaciowych + orynnowanie) - mam wycenę na 70 zł za m2. Mam dom z dwustanowiskowym garażem ( pow. dachu ok. 260 m2 ), czyli wszystko ok. 18000 zł, proszę o opinie, z góry dziękuję

My za te prace zapłacilismy 15900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie ode mnie:

Zastanawiamy sie jak zamontować takie ryniwnki odpływowe w garażu podwójnym - wzdłuż na środku, czy w poprzek przy wjeździe do garażu i jakiej długości powinny być. Poradźcie!

 

Co do długości -nie wiem- nam zamontowali kratkę ściekową w środku a wylewka zrobiona jest w kopertę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ceny za samą robociznę dachu ( położenie więżby + położenie dachówki + wprawienie okien połaciowych + orynnowanie) - mam wycenę na 70 zł za m2. Mam dom z dwustanowiskowym garażem ( pow. dachu ok. 260 m2 ), czyli wszystko ok. 18000 zł, proszę o opinie, z góry dziękuję

 

W zeszłym tygodniu za takie prace plus nadbitka, heblowane krokwie zapłaciłem 11500. Oliwka bez garażu (181 m2 dachu), okolice Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to może zapytam inaczej.

 

Czy ktoś z was mając ściankę kolankową podniesioną o 1 pustak, bardzo wolałby mieć teraz podniesione o 2 pustalki

Oraz czy ktoś z was mając aktualnie podniesioną ściankę kolankową o 2 pustaki wyobraża sobie życie z podniesienia ?

My mamy podniesione o 1,5 pustaka nie jest tragicznie . Budując jeszcze raz podniosła bym o 2 minimum . Na forum są zdjęcia Oliwki podniesionej o 3 . Wygląda super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ceny za samą robociznę dachu ( położenie więżby + położenie dachówki + wprawienie okien połaciowych + orynnowanie) - mam wycenę na 70 zł za m2. Mam dom z dwustanowiskowym garażem ( pow. dachu ok. 260 m2 ), czyli wszystko ok. 18000 zł, proszę o opinie, z góry dziękuję

 

W okolicy Gorlic płacimy 35 zł za metr dachu (więźba + blachodachówka + okna + rynny). Za 250 metrów dachu zapłacimy ok. 9000. Za dachówkę 1,00-2,00 zł więcej. To chyba niedużo, wnioskuję czytając powyżej. Chyba zdecydujemy się na dachówkę cementową. A nasz domek wygląda już tak

więźba przód.jpg

więźba tył.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mam pytanie odnośnie ceny za samą robociznę dachu ( położenie więżby + położenie dachówki + wprawienie okien połaciowych + orynnowanie) - mam wycenę na 70 zł za m2. Mam dom z dwustanowiskowym garażem ( pow. dachu ok. 260 m2 ), czyli wszystko ok. 18000 zł, proszę o opinie, z góry dziękuję"

 

zadziwiające jakie różnice mogą być w jednym kraju, zaczynam dochodzić do wniosku, że nasz cieśla to ma cenę z kosmosu. Jestem z lubuskiego może ktoś z tego rejonu robił dach niedawno i jest mi w stanie przybliżyć koszty za te prace które podałam wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie a propo okien dachowych, czy w pokojach bliźniaczych rezygnujecie z nich czy zostawiacie? Czy bez nich nie będzie za ciemno? Okna balkonowe mam na zachód i nie wiem czy to wystarczy.

 

Zdecydowanie zostawiliśmy okna dachowe a nawet jedno dodaliśmy ( w orygin. projekcie jest tylko w idnym z tych pokoi.) Pokoje sa dobrze doswietlone a że będa tu urzedować dzieciaki tym bardziej swiatło dzienne jest potrzebne !! u nas teź okna balkonowe wychodzą na zachód. Z problemem nadmiaru słońca od strony południowej poradzimy sobie zakładajac markizy zewn z veluxa ( takie mamy okna) tylko musimy się pośpieszyc bo do 15.08 jest promocja na takowe (zdj w galerii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie a propo okien dachowych, czy w pokojach bliźniaczych rezygnujecie z nich czy zostawiacie? Czy bez nich nie będzie za ciemno? Okna balkonowe mam na zachód i nie wiem czy to wystarczy.

My zrezygnowaliśmy z okien dachowych w pokojach blizniaczych . Ale okna tam mamy na południe więc wystarczająco są pokoje doświetlone . Gdybym miała te pokoje na zachód jak u was pewnie bym jednak dała okna dachowe . Na zachód mamy sypialnie też zrezygnowaliśmy z okien dachowych ( mamy lukarnę ) nie jest to pokój który można nazwać doświetlonym ale włąśnie tak chcieliśmy w końcu to sypialnia . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dodaliśmy okno w pokoju bliźniaczym , myśle pod nim biurka dla dzieci postawić , pytanie z innej beczki ile wychodzi cegły kinkierowej na kominy?????

 

Hej!! nam poszło pełnej cegły klinkierowej pomiędzy 550-600szt. kominy systemowe vulcan 1+2+2 i kominkowy 1+2 a możesz policzyć na jednym ze zdjęc w naszej galerii :)) Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie a propo okien dachowych, czy w pokojach bliźniaczych rezygnujecie z nich czy zostawiacie? Czy bez nich nie będzie za ciemno? Okna balkonowe mam na zachód i nie wiem czy to wystarczy.

 

My okna w pokojach bliźniaczych zmniejszaliśmy (wychodzą na zachód) i uważam, że dachowe są niezbedne. Przez jakiś czas dachowe były zasłoniete i w pokoikach było stanowczo za ciemno jak na pokoje dzieci, a szczególnie w pokoiku z kominem (w którym projekt nie przewiduje okna dachowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, nie mogę znaleźć na forum. Może ktoś orientuje się na której stronie jest opisane ile za ocieplenie elewacji z położeniem. A może ktoś właśnie robi ocieplenie domku i orientuje się ile za STYRO+ ROBOCIZNA tak orientacyjnie. POMOCY PROSZĘ.

 

Moi za ocieplenie u saiada tynkiem silikonowym+styropian 10 brali 90 zł brutto na fakture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, nie mogę znaleźć na forum. Może ktoś orientuje się na której stronie jest opisane ile za ocieplenie elewacji z położeniem. A może ktoś właśnie robi ocieplenie domku i orientuje się ile za STYRO+ ROBOCIZNA tak orientacyjnie. POMOCY PROSZĘ.

 

 

ja niedawno ocieplałam dom styropianem 15 cm i płaciłam 35zł za położenie styropianu + siatka i klej oraz 3 zł za pomalowanie gruntem a więc 38 zł za m2 całość wyniosła mnie ok 12000zł na razie tynku kolorowego nie kładłam bo robią drogę i się kurzy, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...