Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej! U nas właśnie zaczynają stawiać mury parteru. Budujemy z ytonga, chudziak mamy wylany równo z ostatnim bloczkiem fundamentowym. I tu mam pytanie: na jakiej wysokości od chudziaka robiliście otwory okienne w salonie? Liczyliśmy, że grubość podłogi (wylewka, ocieplenie, płytka) wyniesie ok.25cm. 5 bloczków ytong (100cm) to za mało, bo wtedy okno będzie tylko 75cm od gotowej podłogi do okna, a jeżeli damy bloczek więcej, to wtedy będzie 95cm - a standardowo okna są na wysokości 85cm. Czy dawać więc 5,5 bloczka pod oknami? W samym projekcie nie jest to jasno opisane, a chcielibyśmy zachować właściwe odległości od podłogi i stropu. Pomóżcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie się zaczęło...

Jak na razie roboty wykonuję sam lub z drobną pomocą jak dwie ręce nie starczą. Zobaczymy jak to dalej będzie.

Główne zmiany do lekko powiększony garaż po długości i podniesiona ścianka kolankowa o 2 pustaki.

Pewnie jak wielu będę zadawał sporo pytań, z góry dziękuję za odpowiedzi.

Aktualny stan budowy w linku ze stopki :) Można komentować, jeśli ktoś zechce :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gratuluje, ile to trwało od początku fundamentów?

Jak wysoką macie ścianę fundamentową?

Trwało to troszke rozpoczelismy 10 kwietnia wiec dosyc dlugo jak na warunki tu na forum.mielismy kilka dłuzszych przestojów technologicznych, kierowniczka kazala 3 tyg nie wchodzic na strop po zalaniu wiec juz to trzeba odliczyc i ta nieszczesna pogoda...optymalnie to w lipcu powinni zejść juz. A co do bloczkow to mam 5 warst tak jak w projekcie.Myslaem by podniesc jeszcze o jeden ale u mnie jest spora roznica w zerzr i srednio by to wygladalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwało to troszke rozpoczelismy 10 kwietnia wiec dosyc dlugo jak na warunki tu na forum.mielismy kilka dłuzszych przestojów technologicznych, kierowniczka kazala 3 tyg nie wchodzic na strop po zalaniu wiec juz to trzeba odliczyc i ta nieszczesna pogoda...optymalnie to w lipcu powinni zejść juz. A co do bloczkow to mam 5 warst tak jak w projekcie.Myslaem by podniesc jeszcze o jeden ale u mnie jest spora roznica w zerzr i srednio by to wygladalo...

 

NO to tak jak my . pogoda i jeszcze raz pogoda ..... tez juz powinnismy zamykac( zaczęlismy 15 maja) a dopiero dach kładziemy okna może przyjadą w połowie wrzesnia no i taaaki poslizg :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy zrobić tynki przed zima a może i nawet na początek przyszłego roku sie wprowadzic !!! Wiem , ze to szalenstwo , ale nie bedziemy ocieplac na razie , wilgoć bedzie miała gdzie uciekac , w ogóle nam zalecaja dwa sezony przynajmniej z ociepleniem poczekac , tylko hymm, ze my budowalismy z 38 to jakos to przezyjemy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy zrobić tynki przed zima a może i nawet na początek przyszłego roku sie wprowadzic !!! Wiem , ze to szalenstwo , ale nie bedziemy ocieplac na razie , wilgoć bedzie miała gdzie uciekac , w ogóle nam zalecaja dwa sezony przynajmniej z ociepleniem poczekac , tylko hymm, ze my budowalismy z 38 to jakos to przezyjemy :)

No tak my tez tynki planujemy w tym roku ale do wprowadzenia nam sie nie spieszy chodz wiadomo chce sie bardzo...przez zime bedziemy grzac by wilgosci bylo jak najmniej a ocieplenie to plany na przyszłe lato:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!! Październik to dobry okres na tynki dobrze wolno będa schły i nie będą pekać. My niestety tynkowaliśmy w maju i tynki przesychały w 2 dni co skutkowało miejscami pękaniem i koniecznością ponownego zacierania. Musicie tylko dogrzewać przez zime dom.. U nas jesienią ocielenie zewnętrzne z tynkami zewnętrznymi. i jak nie będzie poslizgów to pierwsze plany zamieszkania z poczatkiem zimy :)) Pozdrawiamy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na forum widzę pisują częściej osoby , które dopiero stawiają swoje domki

A jak wygląda u pozostałych wykańczanie?

Ja jestem na etapie łazienki i ewentualnie salon jakieś małe zabudowy i głowa już mi trzaska, jeszcze nic nie mam wybrane a czas nagli , Może pochwalicie się swoimi pomysłami, co wymyśliliście w łazienkach, jakie kolory i jakie płytki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na forum widzę pisują częściej osoby , które dopiero stawiają swoje domki

A jak wygląda u pozostałych wykańczanie?

Ja jestem na etapie łazienki i ewentualnie salon jakieś małe zabudowy i głowa już mi trzaska, jeszcze nic nie mam wybrane a czas nagli , Może pochwalicie się swoimi pomysłami, co wymyśliliście w łazienkach, jakie kolory i jakie płytki

 

Witaj, Ja gustuję w kolorach ziemi więc parter- podłoga to RUFUS 40x40 cm brąz(wiatrołap+gabinet+kuchnia) i beż(salon w jednej trzeciej, komunikacja), Dąb RIEFLE( lub coś wtym stylu nazwa) firmy EGGER w jednej trzeciej salonu. łazienka dolna est plan na TRAWERTINO BEIGE Cersanit +szklana kabina 90x100 i płaski brodzik w kolorze płytki + szafka Sevilla Cersanit. Górna łazienka to MISTCA BEIGE-PILCH mieszana jasna+ciemna+inserto+ pasek. Wanna 140x140cm+ parawan szklany mocowany do ściany, lustra w ramach i dwie szafki SEVILLA cersanit. Piętro panele DĄB ANTYCZNY DESKA nie pamiętam producenta ale w naszym KOMFORCIE zakupione. Żerandole na parter ALLADYN nie pamiętam firmy+ kinkiety. Pomysły na kolor ścian parteru to pomieszanie ciepłego brązu z beżem, ale to już plany na jesień. Narazie kładzie się kotłownia, garaż już jest położony. Plan wykończenia- JESIEŃ/ZIMA- może się wprowadzimy późną wiosną. POZDRÓWKA.

Edytowane przez wandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wandzik

zazdroszczę zdecydowania, tyle decyzji podjętych, zaaranżowane łazienki, przedpokój, nawet żyrandole to na pewno do grudnia wejdziecie

Ja dziś od rana siedzę na necie i szukam tylko drzwi wejściowe (zastanawiam się nad KMT ) i płytki łazienka chociaż jedna , i nie mogę się na nic zdecydować, u kogoś to mi się wszystko podoba .

pozdrawiam i szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym muszę pamiętać przed wylaniem ławy?

 

Na razie mam tyle:

1. Folia pod betonem (nie mam chudziaka) - są różne opinie, ale niech tam juz będzie.

2. Rura do wody - zgodnie z projektem niebieska PE 32 będzie ok? Liczniki chcę zrobić w kotłowni.

3. Rura do kominka? Jaka?

4. Zbrojenie z otuliną 4cm

 

O czymś zapomniałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...