Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No tak to samo mowiono u nas ze to jakis mały domek bedzie ze za maly a teraz jak juz sa scianki, dach to nagle zmiana pukntu widzenia...powiedzcie jak u was wygladała kwestia montazu parapetów wewnetrznych i zewnetrznych, kiedy je montowaliscie, w jakim momencie i jakie?My wewnatrz zastanawiamy sie nad konkglomeratem marmurowym przynajmniej w salonie kuchni i pokoju ale z abardzo nie wiemy co dac zewnatrz?

Co do wielkości domu to faktycznie mały nie jest . Mam trudności wyobrażając sobie jak urządzić tak wielki salon by był przytulny . Jedynie kuchnia jest jak dla mnie niezbyt ustawna . Dzięki pomysłowości Idy i Jacka pod schodami też będziemy mieli zabudowaną wnękę .

Też zastanawiałam sie na konglomeratem zrobili nam nawet dobrą cenę 8% drożej od PCV ale jednak zdecydowaliśmy się na MDF drewnopodobne wewnętrzne ( przeważyła kwestia gustu jak dla mnie drewnopodobne są bardziej " ciepłe " i aluminium powlekane zewnętrzne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hejka,

 

my juz jestesmy po wylanym stropie pod koniec tygodnia zaczniemy ukladac kolankowa sciane ;)

jakby kogos interesowalo, w okolicach wroclawia za stan surowy otwarty zaplacimy jakies 100tys zl (budowalismy z pustakow cerpolu).

 

Pytanie mam - czy ma ktos z was kosztorys do banku? Najlepiej do nordei. Z gory dziekuje mail [email protected]

 

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło 220m2 jak wylewali posadzki, garaż jednostanowiskowy poszerzony o 0,5m, ja też zaczynam już powoli kupować płytki, na razie kupiłam na podłogę do kotłowni i na ściany do kuchni (paradyż), jak kupowałam do kotłowni to widziałam w sklepie trochę tańsze wymagające impregnacji ale my nie chcemy jeszcze się z tym bawić i zamiast zapłacić za m2 14zł zapłaciliśmy 17 zł ale nie musimy impregnować, pozdrawiam

 

wiesia, a jakiej firmy kupiłaś do kotłowni?

 

A w garażu co kładziecie?

 

zbyszek, my mamy parapety granitowe.

Edytowane przez mleczajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesia, a jakiej firmy kupiłaś do kotłowni?

 

A w garażu co kładziecie?

 

zbyszek, my mamy parapety granitowe.

 

Witaj, ja może nie Wiesia ale... w garażu kładliśmy gres techniczny. Teraz jest taki w promocji w PSB "MRÓWKA" po 14,99zł za metr kwadratowy, a do kotłowni kupiłam polcolorit mozaika(na ściany) za 9,89zł za metr kw.był w promocji w BRICO MARCHE też mały dyskont budowlany. Szwagry zrobiły podobnie.

A co do parapetów to my mamy drewniane, tylko w kuchni będzie z tego co blat (jakiś kamień jeszcze nie wiem jaki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do salonu kupiłam jakiś gres balneo plus holtzer, łazienke planujemy dolną homme z tubądzina a górną bamboo z paradyża. Parapety wewnętrzne z aglomarmuru.Mamy tylko zagwóźdzke z kuchnią- ceny kosmiczne za meble, sprzęt mamy już zakupiony-Beko.

 

Ps: chyba się wprowadzimy w tym roku :):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annaop, mój mąż dzwonił dziś do wylewkarza i pytał o to wygrzewanie podłogi przed płytkami - dowiedział się, że nie trzeba, natomiast z wygrzewaniem mamy poczekać jeszcze przynajamniej tydzień (czyli 2 tyg. od gotowych posadzek)

I zdecydowałam sie na płytki podłogowe 2 gatunku - zaryzykuję (w końcu sprzedawca mógłby mnie namawiać na 1 gatunek, bo więcej by zarobił, ale twierdzi że z 2 gatunku ludzie zadowoleni)

No i tak, możnaby dalej działać, a tu bank nie chce pieniędzy dać, bo nasz kocioł chociaż kupiony (dołączylismy kopię faktury z naszym nazwiskiem) to jeszcze nie wisi...

Edytowane przez buczynkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości Oliwki to ja mam garaż dwustanowiskowy, a przestrzeń nad garażem jest niemieszkalna (mąż zrobił sobie wejście przez strop i będzie tam jego dodatkowa graciarnia ;) ), ale mimo to Oliwka wydaje mi się dużo za dużo. Jesteśmy na etapie więźby i na dzień dzisiejszy żałuję że garażu nie zrobiliśmy osobno obok domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

my juz jestesmy po wylanym stropie pod koniec tygodnia zaczniemy ukladac kolankowa sciane ;)

jakby kogos interesowalo, w okolicach wroclawia za stan surowy otwarty zaplacimy jakies 100tys zl (budowalismy z pustakow cerpolu).

 

Pytanie mam - czy ma ktos z was kosztorys do banku? Najlepiej do nordei. Z gory dziekuje mail [email protected]

 

Pozdrawiam

Pawel

 

Koszt wrecz fenomenalnie niski!Niezle:)A czy to jest cena z robocizna i kompletnym dachem-orynnowanie, okna dachowe, klinkier itp?Bo jesli tak to gratulowac tylko.Nam wyszlo wszystko z kompletnym dachem około 127 tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wrecz fenomenalnie niski!Niezle:)A czy to jest cena z robocizna i kompletnym dachem-orynnowanie, okna dachowe, klinkier itp?Bo jesli tak to gratulowac tylko.Nam wyszlo wszystko z kompletnym dachem około 127 tys zł

 

nie doczytales do konca - stan surowy otwarty czyli bez dachu, bez okien i bez drzwi ;) fundament, parter, strop, mury poddasze (wraz ze szczytowymi)

 

to ma ktos moze ta kalkulacje do banku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doczytales do konca - stan surowy otwarty czyli bez dachu, bez okien i bez drzwi ;) fundament, parter, strop, mury poddasze (wraz ze szczytowymi)

 

to ma ktos moze ta kalkulacje do banku?

ja za stan surowy otwarty uważam juz wybudowany dom z komplernym dachem (wieźba, dachowka,kominy obrobione, obrobki blacharskie, orynnowanuie) ale bez drzwi, okien, bramy...tak bynajmniej z budowlancami jestem umowiony.U nas sciany szczytowe stawiali dopiero jak więżba byla ponoc im wygodniej bylo obudowac koszowa i belki polaciowe czy jak tam one sie zwia:)

Edytowane przez zbyszek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

my juz jestesmy po wylanym stropie pod koniec tygodnia zaczniemy ukladac kolankowa sciane ;)

jakby kogos interesowalo, w okolicach wroclawia za stan surowy otwarty zaplacimy jakies 100tys zl (budowalismy z pustakow cerpolu).

 

Pytanie mam - czy ma ktos z was kosztorys do banku? Najlepiej do nordei. Z gory dziekuje mail [email protected]

 

Pozdrawiam

Pawel

 

Hej, pewnie przerabialiscie temat bloczkow fundamentowych, gdzie kupiliscie i po ile? A beton skad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annaop, mój mąż dzwonił dziś do wylewkarza i pytał o to wygrzewanie podłogi przed płytkami - dowiedział się, że nie trzeba, natomiast z wygrzewaniem mamy poczekać jeszcze przynajamniej tydzień (czyli 2 tyg. od gotowych posadzek)

I zdecydowałam sie na płytki podłogowe 2 gatunku - zaryzykuję (w końcu sprzedawca mógłby mnie namawiać na 1 gatunek, bo więcej by zarobił, ale twierdzi że z 2 gatunku ludzie zadowoleni)

No i tak, możnaby dalej działać, a tu bank nie chce pieniędzy dać, bo nasz kocioł chociaż kupiony (dołączylismy kopię faktury z naszym nazwiskiem) to jeszcze nie wisi...

 

No tak to z bankami...

Ja tez obdzwoniłam wylewkarzy i instalatorów i również powiedzieli że nie trzeba wygrzewać- hurra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do pytania w kwestii parapetów a mianowicie w ktorym momencie montowaliscie je badz bedziecie czy w momencie wstawienia okien czy pozniej?

 

Zbyszku, jeśli konglomerat to przed tynkami- lub przy- nasi tynkarze zakładali- od razu zostaną "obrobione" tynkiem.

Jesli drewno- później=po mokrej robocie

Zewnętrzne= razem z elewacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do pytania w kwestii parapetów a mianowicie w ktorym momencie montowaliscie je badz bedziecie czy w momencie wstawienia okien czy pozniej?

 

My wstawialiśmy po jakimś czasie od wstawienia okien po wylewkach i tynkach, po wyschnięciu wszystkiego bo mamy drewniane wewnętrzne więc nie można było inaczej. A zewnętrzne będą wstawiane w momencie ocieplania budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wrecz fenomenalnie niski!Niezle:)A czy to jest cena z robocizna i kompletnym dachem-orynnowanie, okna dachowe, klinkier itp?Bo jesli tak to gratulowac tylko.Nam wyszlo wszystko z kompletnym dachem około 127 tys zł

 

Zbyszek, Asia i Paweł - czy budujecie Oliwkę z garażem? My przypuszczamy, że stan surowy otwarty (w tym okna dachowe, rynny, dach, robocizna) wyniesie nas 140tys. Budujemy Oliwkę z garażem dwustanowiskowym pod Wrocławiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...