Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czaryki, jesteśmy na tym samy etapie i też mamy zgryz ile zamówić. Też mamy Oliwkę z dwustanowiskowym garażem i dodatkowo zadaszony ganeczek z tyłu domu. Prawdopodobnie zdecydujemy się zamówić 14 palet dachówki podstawowej, czyli 14x 18,5m2. Wyjdzie około 260m2 do pokrycia dachówką podstawową i do tego dachówki skrajne, które zajmują około 10m2. Razem 270m2 dachu (jakieś 3470 dachówek razem ze skrajnymi, naszej dachówki wchodzi 12,8 na 1m2) Nie mamy pewności, czy to starczy, ale ponieważ u nas nie ma problemów z domówieniem w krótkim czasie, zaryzykujemy. Bo jeśli chodzi o hurtownie to faktycznie wyliczenia są bardzo różne.

 

Mataj, moim zdaniem do stylu rustykalnego będzie pasować drewno w łazience. A więc drewnopodobne płytki na podłogę lub panele przeznaczone do łazienek np. Quickstep lagune. Fajnie wyglądałaby wanna na stelażu drewnianym wolnostojąca, którą też można by ustawić przy skosie. W miejscach narażonych na wodę moim zdaniem warto dać trochę płytek - mozaika lub małe płytki w kształcie kwadracików lub cegiełek powinny pasować do tego stylu. Resztę ścian można wykończyć farbą do łazienek. No i oczywiście drewnanane mebelki łazienkowe - jakaś szafka lub stolik pod zlew w klasycznym stylu, półeczka na ręczniki, dodatkowa szafeczka pod skosem, lustro w drewnianej ramie, a do tego drewniany panel prysznicowy... Wtedy będzie to bardziej "pokój kąpielowy" niż zwykła łazienka ;) Sama u siebie planuję coś podobnego, ale w nowoczenym stylu koniecznie ocieplonym drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja znów z prośbą o informację na temat drzwi wejściowych, bo czytam że drzwi stalowe nie powinny być montowane jeśli wejście jest bardzo nasłonecznione (a ja mam od południa z resztą pewnie jak większość z was) inni znów narzekają na drewniane. Stalowe są dużo tańsze od drewnianych więc już sama nie wiem. Może podpowiecie coś w tym temacie. I jeszcze jedno, czy drzwi muszą mieć jakieś konkretne zabezpieczenia, aby później nie było problemu z ubezpieczeniem domu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy jeśli teraz zrobię tynki cenmentowo-wapienne, a nie będę w zimę ogrzewała domu to coś im się może stać (popękają czy coś innego)? Szukam w necie informacji na ten temat i nic nie mogę znaleźć.

ja zamierzam dac tynki na przełomie września-pazdziernika ale w zime planuje ogrzewac, chce wygrzac dobrze by pozniej na wiosne spokojnie sie wprowadzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ida albo Annaop

Pomocy

Jak głębokie są wasze szafy w pokojach bliźniaczych??

 

Hej! Spieszymy z pomocą:) patrzac od schodów pokój po prawej ma 195/55cm a po lewej 210/55cm . Troszke niesymetrycznie ale w pokoju po lewej zaraz za drzwiami po str. prawej jest słup podpierajacy dach - wymiary są juz z otynkowanymi ścianami. gr. ścianki działowej 12.5cm a rzut poddasza jest w naszej galerii POZDRAWIAMY!!!!!

acha niedługo pochwalimy się kominkiem , sie buduje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Spieszymy z pomocą:) patrzac od schodów pokój po prawej ma 195/55cm a po lewej 210/55cm . Troszke niesymetrycznie ale w pokoju po lewej zaraz za drzwiami po str. prawej jest słup podpierajacy dach - wymiary są juz z otynkowanymi ścianami. gr. ścianki działowej 12.5cm a rzut poddasza jest w naszej galerii POZDRAWIAMY!!!!!

acha niedługo pochwalimy się kominkiem , sie buduje :)

 

Annaop dzieki bardzo :) POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tych drzwiach?

 

Cześć,

jeżeli to Art Tom to wg mnie są OK. Wejście mamy od wschodu i od rana dostają słońcem, dwie zimy też już przetrzymały i nic się nie dzieje.

Solidnie wykonane i estetycznie, rygle domykane klamką ruch w górę, regulowane zawiasy, próg z uszczelką. Tylko po mokrych robotach montaż bo to jednak drewno.

Poprosiłem producenta, razem z drzwiami dostałem słoiczek lakieru na wszelki wypadek.... :)

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...