Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanko do tych, którzy maja juz ogrzewanie. Dostalem wyceny dwóch hydraulikow i dwie rozne opinie a mianowicie chce dac na parterze calość podlogowke za wyjatkiem kotłowni i garaża -tam beda grzejniki a na gorze dać grzejniki za wyjatkiem lazienki-tam tez podlogowka+drabinka. Do tego bedzie piec prawdopodobnie Heitz z nadmuchem i pelna automatyka na paliwo stałe-drewno. Jeden hydraulik chce dać mi podlogowke w pexie a grzejniki w miedzi.Na calośc w pexie nie chce dać gwarancji gdyz w rachube wchodzi do grzejników tylko miedz. Drugi hydraulik mowi ze nie ma problemu dać calosc w pexie oczywiscie kotłownia w miedzi i nie musze sie wcale o nic martwic gdyz wody nie zagotuje w piecu z sterownikiem...jak to jest u Was? jak u was jest rozwiazan kwestia ogrzewania z piecem na paliwo stale?A jeszcz ejedno czy ktos montowal na dole (salon, mały pokoj) jakis grzejnik poza podlogowka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanko do tych, którzy maja juz ogrzewanie. Dostalem wyceny dwóch hydraulikow i dwie rozne opinie a mianowicie chce dac na parterze calość podlogowke za wyjatkiem kotłowni i garaża -tam beda grzejniki a na gorze dać grzejniki za wyjatkiem lazienki-tam tez podlogowka+drabinka. Do tego bedzie piec prawdopodobnie Heitz z nadmuchem i pelna automatyka na paliwo stałe-drewno. Jeden hydraulik chce dać mi podlogowke w pexie a grzejniki w miedzi.Na calośc w pexie nie chce dać gwarancji gdyz w rachube wchodzi do grzejników tylko miedz. Drugi hydraulik mowi ze nie ma problemu dać calosc w pexie oczywiscie kotłownia w miedzi i nie musze sie wcale o nic martwic gdyz wody nie zagotuje w piecu z sterownikiem...jak to jest u Was? jak u was jest rozwiazan kwestia ogrzewania z piecem na paliwo stale?A jeszcz ejedno czy ktos montowal na dole (salon, mały pokoj) jakis grzejnik poza podlogowka?

 

Witaj, ja mam na parterze w 2/3 salonu podłogówkę, a na 1/3 dałam grzejnik. Pierwotnie miała być wszędzie podłogówka, ale po rozmowach z hydraulikiem stwierdziłam, że tak będzie dobrze. Resztę mam tak jak u Ciebie. No i wszystko mamy w pexie trochę lepszej klasy. Gość który nam robił, obsługuje niemalże pół polski i nie miał dotąd reklamacji. Więc mu zawierzyliśmy i opinii o nim też. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już zamknietą budowe :)

Dach skończony i wszystkei okna i drzwi wprawione:)

Dziś wchodzi elektryk i instalator.

 

W związku z tym mam pytanie...

Czy ktoś nie robił wogole podłogówki?

Chcemy zrezygnować z niej i zrobić w całym domu grzejniki, tylko nie bardzo wiem jak je rozplanować np. w kuchni żeby było ciepło.

Będziemy mieć piec ekologiczny na węgiel, przy podłogówce podobno są duże straty ciepła itp.

 

Postaram się dziś popołudniu jakieś zdjęcia nowe wrzucić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! jakie koszty za ocieplenie (robocizna + materiał) za ocieplenie (bez struktury) z góry dzięki za odpowiedz.

 

robota za ocieplenie 6800zł za m2 38zł z tego płaciliśmy 35zł (styropian + siatka i klej)+3 zł za zagruntowanie całość z materiałem wyniosła mnie 12766,27zł wyszło nam 180m2 bez jednej ściny od garażu bo mamy domy w zabudowie bliźniaczej i stykamy się garażami, styropianu kupowałam na 160m2 aleza robotę liczyli za 180m2 bo się nie odlicza okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas elewacja wykonana . Brak cokolika i schodów ale umieszczam zdjęcia

 

201108241556.jpg

 

Jessy-super!!

Powiedz ile m2 wyszło elewacji?

I jeszcze : jak robi się ten cokół -różnymi grubościami styropianu?, czy jest on na poziomie folii kubełkowej fundamentu czy wyżej?

Co się kładzie na ta folię kubełkową bo nasz majster mówi że na niej się nic nie trzyma i trzeba dom obsypać ziemią równo z jej poziomem

jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jessy super wyglada Wasza Oliwka - tak elegancko :), przegladałam zdjecia z waszego dziennika i zainteresowały mnie drzwi tarasowe - jaki macie ich wymiar???

 

dziękujemy za miłe słowa, WSZYSTKIM!!! drzwi mają szerokości 2,70, (3x90); jezeli chodzi o wysokosc to niestety nie pamietam, ale moge zmierzyc jak bede w domku jesli chcesz wiedziec?

pozdrawiamy i życzymy powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jessy-super!!

Powiedz ile m2 wyszło elewacji?

I jeszcze : jak robi się ten cokół -różnymi grubościami styropianu?, czy jest on na poziomie folii kubełkowej fundamentu czy wyżej?

Co się kładzie na ta folię kubełkową bo nasz majster mówi że na niej się nic nie trzyma i trzeba dom obsypać ziemią równo z jej poziomem

jak to jest?

 

dzięki annaop! wyszło nam ok 251 m2, (garaz dwustanowiskowy, kolankowa +2), cokół powstał po ociepleniu czesci fundamentu wystajacego nad ziemie, my nie mamy kubełkowej tylko styrodur perforowany, podobno żeby folia sie sprawdziła nie powinna byc cała zasypana i stwierdzilismy ze nie najlepiej to bedzie wygladac. POZDRAWIAMY !!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!! to muszę jeszcze raz z majsterkiem pogadać- też nie chciałam tyle ziemi nadsypywać

My mamy ziemie na wysokosc kubełkowej.nam tak samo majster od razu powiedzial ze na tym nic sie nie bedzie trzymac wiec zostawilismy na fundamencie mały cokolik około 25 cm bez folii kublekowej.

Pytanko do tych co maja ogrzewanie w pexie i piec na paliwo stale-sprawdza sie to?Co wiem wandzik tak ma ale nie do konca jestem przekonany czy do grzejników dawac pex?

a co do nawiewnikow to nie mamy, juyto montuja nam okna i drzwi zewnetrzne

Edytowane przez zbyszek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy ziemie na wysokosc kubełkowej.nam tak samo majster od razu powiedzial ze na tym nic sie nie bedzie trzymac wiec zostawilismy na fundamencie mały cokolik około 25 cm bez folii kublekowej.

Pytanko do tych co maja ogrzewanie w pexie i piec na paliwo stale-sprawdza sie to?Co wiem wandzik tak ma ale nie do konca jestem przekonany czy do grzejników dawac pex?

a co do nawiewnikow to nie mamy, juyto montuja nam okna i drzwi zewnetrzne

Zbyszku my tak mamy ale oczywista jeszcze nie przetestowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

u nas między oknami nie ma, przy kominie nie pamiętam czy był, na 100% był przy małej łazience i pokoju, tam chyba się belki stropu potem opierają. Przez ten betonowy słup włącznik światła w pokoju jest przesunięty....

Pozdrawiam - Daniel

(to do miloszk, bo nie dałem cytatu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...