Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mleczajka co zrobiłaś? doradz coś prosze, u nas w trakcie kładzenia płytek na dole :-)

 

u nas był chwilowy zastój, na razie kładą się płytki w garażu i kotłowni.

 

Niestety nic nie wymyśliłam, już zaczęłam godzić się z myślą o listwie wyrównującej :( Choć fachowiec od podłogówki zapewnia mnie, że mogę dać grubszy podkład pod panele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cześć,

u mnie pion kanalizacji wyprowadzony na dach i zakończenie kominkiem.

A swoją drogą w kotłowni mam kratkę w podłodze i jak nie ma w niej wody to śliczny zapaszek się rozchodzi (znaczy się wentylacja działa w kotłowni :) ).

Pozdrawiam - Daniel

 

A czy ktos wypuszczał ponad dach dajac w wentylacji kominowej czy lepiej tak nie robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

u mnie pion kanalizacji wyprowadzony na dach i zakończenie kominkiem.

A swoją drogą w kotłowni mam kratkę w podłodze i jak nie ma w niej wody to śliczny zapaszek się rozchodzi (znaczy się wentylacja działa w kotłowni :) ).

Pozdrawiam - Daniel

 

Ja też mam kratkę w podłodze i ostatnio mój hydrulik mówił żeby uniknąć nieprzyjemnego zapachu należy wlać oprócz wody 100 gram oleju, bo woda szybko wyparuje a olej zostanie, niedłuo to wypróbuję

Do Wandzik! dziękuję za odopwiedź, ja mam piec gazowy, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam kratkę w podłodze i ostatnio mój hydrulik mówił żeby uniknąć nieprzyjemnego zapachu należy wlać oprócz wody 100 gram oleju, bo woda szybko wyparuje a olej zostanie

 

Można kupić kratkę z zaworem antyzapachowym -po wyschnięciu wody zamyka się otwór. Mamy taką zamontowaną w podłodze pralni nad garażem (w razie draki gdyby wąż strzelił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos wypuszczał ponad dach dajac w wentylacji kominowej czy lepiej tak nie robic?

 

cześć,

wydaje mi się, że może wytrącać się wilgoć w kanale i po pewnym czasie rozwinie się całkiem niezłe życie biologiczne na ściankach.

No i czy bliskość kratek wylotowych na kominie nie spowoduje zaciągania smrodku z kanalizy?

To takie moje przemyślenia....

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zgłasza się kolejna fanka projektu oliwka:)jestem w 99%zdecydowana na ten domek,ma wszystko czego szukam.Interesuje mnie jaki jest szacunkowy koszt stanu surowego zamkniętego czy 150tyś wystarczy razem z robocizną?wykończeniówke zrobi pomalutku mąż natomiast domek musi ktos postawić bardzo proszę o wiadomość ile wyniósł Was stan surowy zamknięty:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zgłasza się kolejna fanka projektu oliwka:)jestem w 99%zdecydowana na ten domek,ma wszystko czego szukam.Interesuje mnie jaki jest szacunkowy koszt stanu surowego zamkniętego czy 150tyś wystarczy razem z robocizną?wykończeniówke zrobi pomalutku mąż natomiast domek musi ktos postawić bardzo proszę o wiadomość ile wyniósł Was stan surowy zamknięty:)

Mnie wyniósł 127 tyś zł budowałem z H+H izoterm, dachówka ceramiczna, strop terriva, garaz powiekszony o 1 m, sciana kolankowa o 25 cm do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wyniósł 127 tyś zł budowałem z H+H izoterm, dachówka ceramiczna, strop terriva, garaz powiekszony o 1 m, sciana kolankowa o 25 cm do góry

 

Dziękuję za odpowiedz:) jestem pozytywnie zaskoczona takim kosztem:)a możesz zdradzić ile kosztowała Cię sama robocizna?u mnie firmy krzyczą ceny w granicy 45-50tyś bo rozumiem że te 127tyś jest własnie z firmą która stawiała Ci domek?a domek masz prześliczny zazdroszczę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz:) jestem pozytywnie zaskoczona takim kosztem:)a możesz zdradzić ile kosztowała Cię sama robocizna?u mnie firmy krzyczą ceny w granicy 45-50tyś bo rozumiem że te 127tyś jest własnie z firmą która stawiała Ci domek?a domek masz prześliczny zazdroszczę:D

Ja za robocizne zaplacilem 32 tyś ale pierwsze wyceny oscylowały od 44-55 tyś.

Tak jest to cena z robocizna a co do pieknosci to rzecze wzgledna nam sie bardzo podoba:), plaujemy jeszcze filarki przed wejsciem.Najwazniejsze ze domek jest funkcjonlany ostanio znajomi przechadzali sie i byli zdziwieni ze tyle miejsca, ze tak funkcjonalny jest ten domek.

Edytowane przez zbyszek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby super gdyby nam udało się wybudować domek w granicy 130tyś no ale chciec to móc:)ociepleniem,wylewkami tynkami i całą reszta zajmie się mąż, pracuje w tym fachu tyle że za granicą więc wszystko wydłuży się w czasie ale pomalutku będziemy spełniać nasze marzenia :)troche tu będę podglądać i radzić się Was bo zakochałam się w tym domku:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też Cię pocieszę karola2657. My zamykamy dom. Koszt SSZ ok. 120 000 (podwójny garaż, ceramika, dachówka cementowa). Koszt robocizny ok. 23000 (łącznie murarz + cieśle). Trochę wkładu własnego w postaci pracy męża i taty. Nie posiadaliśmy wcześniej żadnych materiałów i sprzętu. Dacie radę !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też Cię pocieszę karola2657. My zamykamy dom. Koszt SSZ ok. 120 000 (podwójny garaż, ceramika, dachówka cementowa). Koszt robocizny ok. 23000 (łącznie murarz + cieśle). Trochę wkładu własnego w postaci pracy męża i taty. Nie posiadaliśmy wcześniej żadnych materiałów i sprzętu. Dacie radę !!!

 

Naprawdę jestem miło zaskoczona tymi kosztami:)dziękuję Wam za odpowiedzi napewno jeszcze o nie jedną sprawę będę pytała:D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,a my mamy problem z paraperami zewnetrznymi :( mamy 15cm parapety plus ocieplanie 12cm 1,5 idzie pod okno i 1-1,5cm kleju siatki czyli nic nie bedzie wystawac :( problem jest w tym ze pan ktory sprzedaje parap.(jego ojciec bedzie naszym sasiadem) powiedzial ze 15cm parapet bedzie ok :( a teraz sie okazuje ze jest za maly a on sie wypiera ze my taki chcielismy! co prawda nie bylo nas przy mierzeniu bo bylismy w polsce na krotki czas i zalatwialismy to przez tel.moz pytal go kilka razy czy bedzie ok bo mu ufa . Tez zalatwialismy przez tel od niego okna,brame i bylo wszystko ok. Proponuje nam doklejenie 5cm ale mowil ze w fabryce tego nie zrobia bo przy transporcie moze sie ulamac w tym miejscu i ze skleji on sam na miejscu.Oczywiscie ja sie nie zgodzilam,niechce jakiejs atrapy za ponad 2tyz zl! nawet doniczki niebede mogla na parapet postawic bo peknie! Facet dostal zjeb...e odemnie i umywa teraz rece od wszystkiego i nie odbiera tel. Przyjezdzam do pl. musze to zalatwic przez Rzecznika praw konsumenckich. Cos strasznego! mamy stam surowy zamkniety i nigdy nam sie nic takiego nie przytrafilo!!! masakra :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wcześniejsze wpisy i inni piszą o stanie surowym zamkniętym 197tyś inni otwarty 170tyś kurcze przeraziłam się czemu taka różnica?pewnie to zależy dużo od materiałów i wyceny robocizny ale żeby aż takie różnice...

 

Kwota, którą podał ci wcześniej Zbyszek to cena za stan surowy otwarty. Jest ona całkiem realna, u mnie wyszła bardzo zbliżona (przy czym u Zbyszka nie ma schodów betonowych, zaś u mnie jest tylko jeden komin do kominka) i obaj budujemy w regionie delikatnie mówiąc nienajkorzystniejszych cen materiałów budowlanych. Okna i drzwi w zależności od klasy to kolejne 15-25 tysięcy (zakładając brak luksusowych fanaberii). Także 150 tysięcy za stan surowy zamknięty jest kwotą całkiem realną. Oczywiście należy pamiętać o dodatkowych wydatkach związanych z przyłączami mediów (to może być kilka do kilkunastu tysięcy w zależności od warunków) lub ewentualnej konieczności wykonania drenażu opaskowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota, którą podał ci wcześniej Zbyszek to cena za stan surowy otwarty. Jest ona całkiem realna, u mnie wyszła bardzo zbliżona (przy czym u Zbyszka nie ma schodów betonowych, zaś u mnie jest tylko jeden komin do kominka) i obaj budujemy w regionie delikatnie mówiąc nienajkorzystniejszych cen materiałów budowlanych. Okna i drzwi w zależności od klasy to kolejne 15-25 tysięcy (zakładając brak luksusowych fanaberii). Także 150 tysięcy za stan surowy zamknięty jest kwotą całkiem realną. Oczywiście należy pamiętać o dodatkowych wydatkach związanych z przyłączami mediów (to może być kilka do kilkunastu tysięcy w zależności od warunków) lub ewentualnej konieczności wykonania drenażu opaskowego.

Tak na ogólny koszt składa sie wiele czynników. Jednak mam wrażenie ze te sumy, o ktorych piszesz sa wysokie głownie z tego powodu, ze budowy były prowadzone w mniej korzystnym czasie ok.2-3 lat temu. Wtedy ceny były wyższe. Z Tomkiem budujemy sie mozna powiedziec po sasiedzku dlatego roznic miedzy nami nie ma duzych. Moze gdybym byl bardziej skrupulatny i mial wiecej czasu to pare złotych by sie zaoszczedziło.Poczatkowo planowalem tradycyjny suporex oraz dachowke cementową gdybym przy tym pozostal to pare tysiecy bym zaoszczedził ale wiadomo jak to na budowie inaczej sie czasami potoczy niz sie planuje:)Duzo rzeczy wychodzi w trakcie. Moze jak bede budował z trzeci dom to juz wszystko bedzie dokladnie zaplanowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...