Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,mam pytanko do tych co przebrnęli instalacje elektryczna,gdzie montowaliście skrzynkę rozdzielczą na dole a gdzie na górze,zastanawiam się na dole pod schodami nie wiem czy to dobry pomysł ale całkiem nie wiem gdzie zrobić drugą na górze,pilne.za inf.będę bardzo wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanko do tych co przebrnęli instalacje elektryczna,gdzie montowaliście skrzynkę rozdzielczą na dole a gdzie na górze,zastanawiam się na dole pod schodami nie wiem czy to dobry pomysł ale całkiem nie wiem gdzie zrobić drugą na górze,pilne.za inf.będę bardzo wdzięczny.

 

Mamy tylko jedną skrzynkę elektryczną na dom w wiatrołapie i tam jest wszystko ładnie podzielone. A czyj ten pomysł na dwie?

Pod schodami mamy skrzynkę rozdzielczą od podłogówki jeszcze jedna jest w garderobie.

Edytowane przez wandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dodanie otuchy. Napiszcie mi, czy zmiany, które wymyśliłam da się przeprowadzić. Fizycznie nie widzę domu a z rzutów nie wiem czy to da się zrobić;

1 Wyrzucić drzwi z kuchni a do pomieszczenia po. zrobić drzwi wejściowe obok łazienki,

2 Wyrzucić drzwi na strych z sypialni a zrobić wejście na strych z górnej łazienki i zrobić na strychu przyłącze do pralki.

 

Hej!! szczerze to nie spotkaliśmy się na tym forum z takim rozwiazaniem odn. pkt1 tzn bezposrednie wejście do kotłowni z ominieciem kuchni. My nie mamy przejścia przez kuchnie , do garażu wchodzi sie obok łazienki - wszystko jest w naszej galerii łacznie z rzutami. Pkt 2 jak najbardziej realny - w naszym przypadku wygrałą duuuuża garderoba za sypialnią i dodatkowy pokój z osobnym wejściem :)

 

Do TRUSKAWEK36 - tez nie uważamy za niezbeddne montowanie 2 osobnych skrzynek elektr. - u nas jest jedna w garażu i to wystarczy a inst. alarmowa hmmm chyba warto ten problem rozwiązać z fachowcem od tych bajerów - oni sami rozplanuja czujki i centrale. nam elektrycy i instalator alarmu jednocześnie kłądli instalacje i siew ten sposób uzupełniali.

 

WITAJCIE NOWI OLIWKOWICZE:)) " starych" wyjadaczy też pozdrawiamy serdecznie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam projektu, bo rysowałem sobie na kartce ale postaram się opisać. Centralka zamontowana w garderobie na górze. Czujniki:

- kontaktrony w każdym skrzydle okiennym (reagują na otwarcie i uchylenie tak że wiem czy wszystkie okna są zamknięte przy aktywacji alarmu)

- czujnik ruchu dualny w pom. gospodarczym (ściana na przeciw drzwi wejściowych z garażu) i salonie (narożnik przy drzwiach tarasowych - obejmuje cały salon i dodatkowo drzwi wejściowe z wiatrołapu)

- czujniki ruchu podczerwień w wiatrołapie ( narożnik naprzeciw drzwi), pokój na dole (narożnik przy oknie), kuchnia (ściana nośna na korytarzu skierowany na okno), pokoje na górze (ściany na przeciw okien), korytarz na górze (narożnik przy garderobie - obejmuje cały korytarz skierowany na ono dachowe), garderoba (ochrania centralkę)

- czujnik zbicia szyb na dole na ścianie nośnej przy kominie (obejmuje cały salon i kuchnie)

- czujnik tlenku węgla na ścianie nośnej w korytarzu między kuchnią i salonem

- czujnik gazu w pom. gosp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanko do tych co przebrnęli instalacje elektryczna,gdzie montowaliście skrzynkę rozdzielczą na dole a gdzie na górze,zastanawiam się na dole pod schodami nie wiem czy to dobry pomysł ale całkiem nie wiem gdzie zrobić drugą na górze,pilne.za inf.będę bardzo wdzięczny.

My mamy skrzynke w tak jak annaop garażu przy wejsciu do kotłowni.Jedna nam wystarczyła, elektryk stwierdzil ze nie jest to az taki wielki dom by podzielic na 2 skrzynki.Mowil ze oszczednosci z tego tytułu nie bedzie wielkich a funkcjonalnośc jest wrecz podobna wiec zostalismy przy jednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annaop dzięki za powitanie :)

Martius my zdecydowaliśmy się na kolumny murowane i przedłużony daszek już przy zmianach w projekcie (niełatwo było zdecydować który daszek).

Teraz podobnie jak Ty zastanawiam się nad kolorem dachówki.Widzę coraz częściej ciemne kolory dachów-grafit,antracyt.Podobają mi się.No i mam dylemat czy wybrać coś w odcieniu czerni czy kasztanu.Okna prawdopodobnie będą w kolorze złoty dąb.Muszę podjąć decyzję o kolorze dachówki już w tym tygodniu.Proszę o opinie.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annaop dzięki za powitanie :)

Martius my zdecydowaliśmy się na kolumny murowane i przedłużony daszek już przy zmianach w projekcie (niełatwo było zdecydować który daszek).

Teraz podobnie jak Ty zastanawiam się nad kolorem dachówki.Widzę coraz częściej ciemne kolory dachów-grafit,antracyt.Podobają mi się.No i mam dylemat czy wybrać coś w odcieniu czerni czy kasztanu.Okna prawdopodobnie będą w kolorze złoty dąb.Muszę podjąć decyzję o kolorze dachówki już w tym tygodniu.Proszę o opinie.:confused:

Co do koloru dachowki to wedle gustu i kieszeni:)Kolory niestandardowe niestety sa droższe. My wybralismy bliżej kasztanu-migdalowy braz z Nelskampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annaop dzięki za powitanie :)

Martius my zdecydowaliśmy się na kolumny murowane i przedłużony daszek już przy zmianach w projekcie (niełatwo było zdecydować który daszek).

Teraz podobnie jak Ty zastanawiam się nad kolorem dachówki.Widzę coraz częściej ciemne kolory dachów-grafit,antracyt.Podobają mi się.No i mam dylemat czy wybrać coś w odcieniu czerni czy kasztanu.Okna prawdopodobnie będą w kolorze złoty dąb.Muszę podjąć decyzję o kolorze dachówki już w tym tygodniu.Proszę o opinie.:confused:

 

Do tych "modnych dachów" w kolorze antracytu pasuje każdy kolor okien , widziałm ostatnio ładne połączenie , dachu antracyt i okien złoty dąb , do tego była podbitka w kolorze złotego debu , bardzo ładnie to wygląda , my mamy okna orzechowe i antracyt dach i pewnie tez zrobimy orzechową podbitke . Pozdrawiam i witam wsród Oliwkowiczów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annaop dzięki za powitanie :)

Martius my zdecydowaliśmy się na kolumny murowane i przedłużony daszek już przy zmianach w projekcie (niełatwo było zdecydować który daszek).

Teraz podobnie jak Ty zastanawiam się nad kolorem dachówki.Widzę coraz częściej ciemne kolory dachów-grafit,antracyt.Podobają mi się.No i mam dylemat czy wybrać coś w odcieniu czerni czy kasztanu.Okna prawdopodobnie będą w kolorze złoty dąb.Muszę podjąć decyzję o kolorze dachówki już w tym tygodniu.Proszę o opinie.:confused:

 

A my wybraliśmy właśnie antracyt nie dlatego że modny (??) lecz względy czysto estetyczne - wokół nas domy z brązowymi i czerwonymi dachami pokryte są zielonobrudnymi nalotami. Wiemy że pewnie są jakieś sposoby na "czystą" dachówke lecz to tez pewnie podnosi jej cene. Wybraliśmy celtyckiego brasa w antracycie a podbitke mamy brązową i okna drzwi brama złoty orzech całkiem to fajnie wygląda :) ale jak wcześniej wspominiał zbyszek1982 wszystko kwestią gustu :)) pozdrawiamy ( na zdj widac jak sięto prezentuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Darek_D i Typer za informacje.

Centralkę alarmowa chciałbym umieścić na samej górze ,wejście z korytarza na górze po drabince czy to dobry pomysł

 

Elektronika nie lubi wilgoci. Jeśli ocieplenie i paroizolacja będzie na krokwiach i jeszcze na suficie to może być, ale jeśli tylko na suficie to moim zdaniem nie jest to dobry pomysł. Druga kwestia to zabezpieczenie samej centralki. Czy przewidujesz na strychu czujkę? Jeśli nie to jedynym zabezpieczeniem centrali alarmowej będzie sabotażówka. Hipotetycznie ktoś może wejść przez wyłaz dachowy i ma centralkę na talerzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jaki kładliście kabel pod płytę indukcyjna,jestem na etapie kładzenia kabli i nie wiem jaki pociągnąć.

cześć,

3-fazy, nie znam się do końca na elektryce, jest tak że mogę włączyć tylko jedną fazę na kuchenkę lub trzy w zależności jaką się kupi. Zresztą część kuchenek może pracować na jednej lub po przepięciu kabli na 3 fazach. Elektryk w tych sprawach sporo pomógł przy układaniu kabli, a samo podłączenie zrobiłem już sam.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile daliscie styropianu na posadzke na parterze?Mam wrazenie ze u gory nie powinno wilgoci i chyba 4 cm wystarczy by tylko zaizlolowac od betonu...

Witaj, u nas na parterze dawaliśmy 10cm na górze 5cm, a nad garażem 15 cm aby odizolować zimno z dołu, pomimo że będzie grzejnik w garażu to i tak będzie chłodniej. To akurat uważam nie jest jakiś wielki wydatek, a warto. Tak na przyszłość.

Edytowane przez wandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mataja! jak ustawiłam temperaturę na 15 stopni to na dole gdzie jest podłogówka jest ciepło i to wyraźnie odczuwalne jest tam sterownik pokazujący temperaturę powietrza 15 stopni, ale na górze grzejniki były tylko ciepłe jak włączałam piec a teraz są zimne, czy pamiętasz jak to było u Ciebie jak miałeś nastawioną taką niską temperaturę czy na górze miałeś ciepłe grzejniki czy nie, pozdrawiam

 

My mamy zawór 3 drożny. Z niego jeden obieg prowadzi na kaloryfery, drugi miesza wodę z "powrotem" i daje na podłogówkę. Nie możesz puścić takiej temperatury jak na kaloryfery na podłogówkę. Na kaloryferach ustawiasz temperaturę regulatorem, na podłogówkę mieszasz wodę zależnie od upodobania, ale nie wyżej niż 35 stopni. My nie mieliśmy termostatu pokojowego podpiętego do kotła. Do tej pory reguluję pracą na kotle sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...