Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wandzik ile m2 elewacji Ci policzyli?

Wybrałaś drzwi wewnętrzne? bo ja coś nie mogę się zdecydować....

Gratuluję domku!

Wyszło 285,6m (przy podniesionej ściance kol. o 3pustaki, poszerzonym garażu o 1m), cena za 1m robocizny ocieplenia z zagruntowaniem włącznie+ położenie parapetów zewnętrznych ceramicznych+ jak spojrzysz na zdjęcie to widać małe okrągłe okienko (w dziupli u syna) czyli+ obrobienie i wstawienie okienka+ ponowne pomalowanie podbitki, wzieli 45zł za- m kw.

Jeśli chodzi odrzwi to tak jak wybrałam na początku DRE-CELL i to będą albo drzwi CLASSIC 10- do łazienki 20, lub OPTIMA 10- do łazienki 20. Lub coś ale w bardzo podobnej konwencji. Ja jednak bardziej idę w klasykę niż nowoczesność. Sama jestem roztrzepana to chcę dom urządzić raczej klasycznie żebym miała gdzie wypoczywać, ale jak mi to wyjdzie to się zobaczy. Pozdrawiam i DZIĘKUJĘ!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest już ocieplony a to białe na ścianach to jest grunt. Przyszykowaliśmy go do zimy. W tym tygodniu przychodzą hydraulicy i zamontują piec, solary. A zima będzie na to żeby zrobić środek. Praktycznie wszystko już mam zakupione po za wanną i umywalkami, no i brakuje drzwi we wnątrz i schodów. Projekt schodów jest u stolarza tylko musimy mu powiedzieć kiedy ma robić. Jeszcze zmieniła nam się koncepcja co do kanalizy, zamiast podłączać się do kanalizacji miejskiej robimy przydomową oczyszczalnię ścieków i jak pogoda pozwoli to jeszcze przed zimą.

No ja w sumie chcialam zapytac o ten grunt :) bo my mamy ocieplony dom ale nie zagruntowany.... bo moj ojciec twierdzi ze nie trzeba i wszyscy tak maja :/ no ja jestem innego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w sumie chcialam zapytac o ten grunt :) bo my mamy ocieplony dom ale nie zagruntowany.... bo moj ojciec twierdzi ze nie trzeba i wszyscy tak maja :/ no ja jestem innego zdania.

 

My się radziliśmy u kilku żródeł, u naszego zaprzyjaźnionego hurtownika, u ludzi którzy z tynkami kolorowymi czekali nawet rok i u naszych zaufanych wykonawców. Zaważyło najbardziej to, że klej jednak ciągnie wodę a patrząc na ostatnie zimy to woleliśmy się zabezpieczyć. Narazie daliśmy biały grunt, przed robieniem tynku kolorowego będziemy dawali jeszcze raz w kolorze tynku który wybierzemy. A JAKI - TEGO NIE WIE NIKT. Pomyślimy wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się radziliśmy u kilku żródeł, u naszego zaprzyjaźnionego hurtownika, u ludzi którzy z tynkami kolorowymi czekali nawet rok i u naszych zaufanych wykonawców. Zaważyło najbardziej to, że klej jednak ciągnie wodę a patrząc na ostatnie zimy to woleliśmy się zabezpieczyć. Narazie daliśmy biały grunt, przed robieniem tynku kolorowego będziemy dawali jeszcze raz w kolorze tynku który wybierzemy. A JAKI - TEGO NIE WIE NIKT. Pomyślimy wiosną.

 

czyli jesli nie nalozymy gruntu to moze nam popekac tak? niewiem juz jakich argumentow uzyc zeby ojca przekinac.Jestesmy za granica i niestety musimy sie wszystkiego dopraszac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jesli nie nalozymy gruntu to moze nam popekac tak? niewiem juz jakich argumentow uzyc zeby ojca przekinac.Jestesmy za granica i niestety musimy sie wszystkiego dopraszac :(

 

Tak nam mówiono, że można nie robić ale żebyśmy pamiętali, że klej ciągnie wodę i przy dobrej pogodzie to on odparuje, ale może nie zdążyć i przy dużym mrozie może zacząć się złuszczać i pękać. Więc woleliśmy dmuchać na zimne, to nas dużo nie kosztowało a zawsze ma się spokojną głowę.

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczynki, nasza elewacje kończą jutro, zostawiają na kleju, tynk wiosną. Tej elewacji to trochę wychodzi... potwierdzacie to co nam zmierzyli-dzięki. Wandzik zaraz obejrzę te drzwi-dzięki. Zamieśćcie jakieś fotki, ciekawa jestem waszych wykończeniowych postępów :))

Aaaa my za chwilkę też chcemy POŚ montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj "miłoszk" dobrym rozwiązaniem jest piec z podajnikiem, oraz paleniskiem zastępczym które posiada ruszt wodny. Można w nim palić z podajnika lub zamykasz podajnik i palisz sobie normalnie w palenisku z rusztem wodnym. My zakupiliśmy piec o mocy 17kW o nazwie RED EKO DUO produkowany przez HEIZTECHNIK Sp. z o.o. . Narazie nie mogę powiedzieć nic na temat grzania w Oliwce bo mamy poślizg na montażu ( gość od instalacji jest na innej robocie), ale u kolegi taki piec pracuje już 3 lata (poprzednia wersja) i to przechyliło szalę na jego korzyść. Narazie nic mu nie szwankuje więc mam nadzieję, że będzie ok. Na książeczce od pieca jest jakiś adres jeszcze tam nie zaglądałam, jest to http://www.red-blue.pl POZDRAWIAM

Czy ten kocioł wystarczy do ogrzania domu?Mi hydraulik poleca tez heiztechnika ale 25 kW tylko ze my głownie bedziemy palić drewnem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miłoszk-jeśli wybrałeś ogrzewanie Oliwki paliwem stałym to zdaniem mojego męża(który jest instalatorem z 15letnim doświadczeniem)najlepszym kotłem jest SAS ECO z podajnikiem tłokowym i dodatkowym rusztem wodnym i miarkownikiem ciągu.W tym kotle można palić miał i groszek o granulacji do 30 mm w systemie automatycznym a na ruszcie wodnym spalać to co w zwyklym piecu korzystając z miarkownika ciągu(dwa piece w jednym).Mąż uważa,że SAS ECO 17KWhttp://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-eco.html -w zupełności wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten kocioł wystarczy do ogrzania domu?Mi hydraulik poleca tez heiztechnika ale 25 kW tylko ze my głownie bedziemy palić drewnem...[/quote

 

Nasi hydraulicy uważają, że tak. Tak jak przedmówczyni napisała o innym piecyku, który też jest dobry to ja mogę powiedzieć o RED EKO DUO, również posiada 17kW, ruszt wodny więc komora spalania jest większa niż zazwyczaj w takich piecach no i RED ma podajnik ślimakowy w którym można palić ekogroszkiem i groszkiem o wielkości 25mm i miałem węgla o wielkości 30mm. Lub mieszanką 60%+40%.

W komorze z rusztem wodnym jest do palenia węglem lub drewnem. My mamy w tym domku co mieszkamy teraz normalny piec do C.O i palenisko jest prawie takiej samej wielkości. Mam malutki stary piec i 100 metrów w starym domku ale wierz mi, że potrafi mi czasami wodę zagotować i jest bardzo ciepło. Też palimy tylko drewnem bo mamy swój las i trzeba czasami robić przecinkę no i nad polami które użytkujemy musimy robić gałęziówkę co by drzewa się nie rozrastały i nie przeszkadzały przy pracy. I pewnie nadal będziemy tak palić w nowym domku. Chociaż chcemy sprowadzić EKOGROSZEK wprost ze Śląska- jednorazowy koszt, ale za to później spokojna głowa.

Nie daj się naciągnąć bo im więcej kW tym drożej, weź pod uwagę to że ja mam podniesioną ściankękol. o 3 pustaki (ok. 60cm) i garaż poszerzony o 1m też ogrzewany. Do standardowej wielkości, czyli wg. projektu miał być piec 15 kW, ale to my zrobiliśmy chłodną analizę i daliśmy nowe wymiary do przeliczenia z tąd jest 17kW. Grzejnikom też trochę zwiększaliśmy MOC nie dawaliśmy takich jak w projekcie. Są od producenta i do tego aluminiowe, ale taniej niż w sklepie. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten kocioł wystarczy do ogrzania domu?Mi hydraulik poleca tez heiztechnika ale 25 kW tylko ze my głownie bedziemy palić drewnem...[/quote

 

Nasi hydraulicy uważają, że tak. Tak jak przedmówczyni napisała o innym piecyku, który też jest dobry to ja mogę powiedzieć o RED EKO DUO, również posiada 17kW, ruszt wodny więc komora spalania jest większa niż zazwyczaj w takich piecach no i RED ma podajnik ślimakowy w którym można palić ekogroszkiem i groszkiem o wielkości 25mm i miałem węgla o wielkości 30mm. Lub mieszanką 60%+40%.

W komorze z rusztem wodnym jest do palenia węglem lub drewnem. My mamy w tym domku co mieszkamy teraz normalny piec do C.O i palenisko jest prawie takiej samej wielkości. Mam malutki stary piec i 100 metrów w starym domku ale wierz mi, że potrafi mi czasami wodę zagotować i jest bardzo ciepło. Też palimy tylko drewnem bo mamy swój las i trzeba czasami robić przecinkę no i nad polami które użytkujemy musimy robić gałęziówkę co by drzewa się nie rozrastały i nie przeszkadzały przy pracy. I pewnie nadal będziemy tak palić w nowym domku. Chociaż chcemy sprowadzić EKOGROSZEK wprost ze Śląska- jednorazowy koszt, ale za to później spokojna głowa.

Nie daj się naciągnąć bo im więcej kW tym drożej, weź pod uwagę to że ja mam podniesioną ściankękol. o 3 pustaki (ok. 60cm) i garaż poszerzony o 1m też ogrzewany. Do standardowej wielkości, czyli wg. projektu miał być piec 15 kW, ale to my zrobiliśmy chłodną analizę i daliśmy nowe wymiary do przeliczenia z tąd jest 17kW. Grzejnikom też trochę zwiększaliśmy MOC nie dawaliśmy takich jak w projekcie. Są od producenta i do tego aluminiowe, ale taniej niż w sklepie. POZDRAWIAM.

A czy w projekcie nie jest kocioł gazowy 24 kW?Nie mam przy sobie projektu ale cos kojarze ze tam bylo jakies 24 ale nie wiem czy chodzi tu akurat o kocioł do ogrzewania...My rowniez zwiekszyliśmy grzejniki, powierzchnie zostały zwiekszone o około 30% na górze i rowniez w garaż ogrzewamy.Wandzik na dole masz wszystko w podlogowce?Mi hydraulik cos wspominał ze podlogowka jest bardziej niby wymagająca w kwesti mocy kotła ale tego to juz nie wiem?Powiedz ile wyszlo ci powierzchni posadzek?Mamy podobny chyba metraz co Ty bo garaz rowniez przedluzylismy o 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

już kiedyś się wypowiadałem w sprawie instalowanych mocy grzewczych. Strasznie dużej mocy piece podajecie i tak się zastanawiam z czego to wynika.

Czy z ocieplenia domu czy może piece na paliwa stałe tak duże trzeba zakładać.

Można policzyć zapotrzebowania na ciepło Waszych domów przy zakładanych ociepleniach itp. wtedy wiadomo jakej mocy będzie potrzebny kocioł.

U nas moc grzewcza PC to 10 KW i tyle spokojnie wystarcza, nawet jest przewymiarowana. Wszędzie podłogówka z temperaturą zasilania maksymalnie 35-36 C.

Kominek mamy 14 KW i to jest bardzo dużo, rozpalałem w dwie ostatnie soboty wieczorami, wystraczyły dwa duże kawałki drzewa na całe palenie bo w salonie 24-25 C się zrobiło.

A jak jest piec mocno przewymiarowany to jak wypada ekonomika grzania?

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nam mówiono, że można nie robić ale żebyśmy pamiętali, że klej ciągnie wodę i przy dobrej pogodzie to on odparuje, ale może nie zdążyć i przy dużym mrozie może zacząć się złuszczać i pękać. Więc woleliśmy dmuchać na zimne, to nas dużo nie kosztowało a zawsze ma się spokojną głowę.

POZDRAWIAM.

 

A ile wyszlo wam m2 elewacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w projekcie nie jest kocioł gazowy 24 kW?Nie mam przy sobie projektu ale cos kojarze ze tam bylo jakies 24 ale nie wiem czy chodzi tu akurat o kocioł do ogrzewania...My rowniez zwiekszyliśmy grzejniki, powierzchnie zostały zwiekszone o około 30% na górze i rowniez w garaż ogrzewamy.Wandzik na dole masz wszystko w podlogowce?Mi hydraulik cos wspominał ze podlogowka jest bardziej niby wymagająca w kwesti mocy kotła ale tego to juz nie wiem?Powiedz ile wyszlo ci powierzchni posadzek?Mamy podobny chyba metraz co Ty bo garaz rowniez przedluzylismy o 1m

 

Jeśli chodzi o piece to do gazowych jest jakaś inna zasada wyliczania i do tych na paliwo stałe też. I to 17 kW jest dobrane do metrażu wg wskaźnika producenta.

Co do podłogi to jest jej 226,7 m(wszystkie pomieszczenia) ale gość od posadzki wziął za 225.

Ja mam na dole w salonie w 2/3- podłogówkę, w częsci tzw telewizyjnej jest grzejnik. Reszta pomieszczeń to podłogówka jeszcze w łazience jest grzejnik łazienkowy + podłogówka.

Jeśli chodzi o wymagania podłogówka ma mniej wody do ogrzania. Mamy ją podzieloną na strefy i są zamontowane czujniki temperatury w trzech miejscach na parterze i przy osiągnięciu odpowiedniej temperatury (jaką sobie ustawimy) pompy sobie wyłączą którąś strefę i czujniki dopilnują sobie wszystkiego.

To był pomysł naszego hydraulika na który przystaliśmy.

Co do grzejników to producent życzył sobie o podanie wielkości pokoi (szer. x dł. x wys.) i sam nam wyliczył na zasadzie co byśmy nie mieli do niego pretensji, dał gwarancję na 5 lat i dobrą cenę.

Co do kW pieca to nie pamiętam gdzie, ale znalazłam na jakiejś stronie przelicznik ile jest przypisane do metrów kwadratowych z tym że każdy piec jest jakoś inaczej wyliczany EKO- inaczej, EKO DUO-inaczej, zwykły piec również i gazowy też. I nie martw się będzie dobrze. A piec EKO DUO zaczyna się od 17 kW.

POZDRAWIAM.

Edytowane przez wandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...