Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich!

My jesteśmy na etapie dachu. Planujemy zakończyć w przyszłym roku. Załączyliśmy parę zdjęć. Pozdrowienia dla wszystkich i gratulacje dla tych co ukończyli swoje Oliwki i w nich zamieszkali.

Edytowane przez Szymcio i Justa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babiszon ładny macie dach. Jaki to kolor?

 

A ja wklejam nasz projekt, choć mocno zmieniony. To jest wersja ostateczna, przemyślana, przegadana, przyklepana.

 

Parter

http://img696.imageshack.us/img696/2451/skanuj0014e.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Poddasze

http://img265.imageshack.us/img265/9823/skanuj0018r.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Mam nadzieję, że do czwartku nic nie zmienię już. Wtedy mamy ostateczne spotkanie z architektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piśka

Troszkę dużo wprowadziłaś zmian

- strasznie dużo masz drzwi

- wiatrołap dobrze jest powiększyć , pojemna szafa napewno się w nim przyda

- fajny pomysł z cofnięciem salonu aby taras był troszkę zadaszony ( ja teraz też tak bym zrobiła tylko na filarze i po łuku , dużo lepiej wygląda wtedy dom , a teraz to długi klocek) w salonie mamy jedno duże okno zamiast 3 i jest fajnie

- przemyśl okna dachowe, w łazience szczególnie

pozdrawiam życzę udanych decyzji

Oliwka to strasznie duży dom, jak dla mnie za duży (chyba jako jedyni nie podnieśliśmy kolankowej i nad garażem nie mamy pomieszczeń użytkowych tylko wejście od garażu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale dużo drzwi to mamy my ;)

 

Polecam moje rozwiązanie choć dom zrobił się naprawdę duży - za duzy- ale zmiejszać go nie będę

Sciana kolankowa podniesiona o 3 porothermy. Na poddaszu naprawdę jest przestronnie - łazienka super.

 

Motyw kotłownia - spiżarnia - dodatkowy "wiatrołap" to moje autorskie rozwiązanie :)

 

Taras - całość zadaszona - podzielona na dwie częsci - od salonu część rekraacyjna od kotłowni - "drewutnia" ;)

 

serdecznie pozdrawiam

Parter.JPG

poddasze.JPG

Edytowane przez tatrzan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aisza 26 faktycznie w korytarzu do garażu mamy dwoje drzwi ale radzono nam tak, aby nie było czuć "zapachów" z garażu.

Z wiatrołapem masz rację, warto go powiększyć. A okno w łazience pewnie będzie tylko jedno.

Co do okna w salonie to tu się jeszcze zastanawiam, jest również opcja zrobienia tam drugich drzwi tarasowych. Podoba mi się rozwiązanie Tatrzana z przesuniętym oknem w stronę jadalni.

 

Tatrzan podoba mi się ten taras na całej tylnej ścianie domu. Pytanie do Ciebie czy już mieszkacie? Czy korzystacie faktycznie z tego tarasu. I czy salon nie jest ciemny z oknem przesuniętym w stronę jadalni?

 

i dziękuję za wszelkie opinie, nie krępujcie się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale dużo drzwi to mamy my ;)

 

Polecam moje rozwiązanie choć dom zrobił się naprawdę duży - za duzy- ale zmiejszać go nie będę

Sciana kolankowa podniesiona o 3 porothermy. Na poddaszu naprawdę jest przestronnie - łazienka super.

 

Motyw kotłownia - spiżarnia - dodatkowy "wiatrołap" to moje autorskie rozwiązanie :)

 

Taras - całość zadaszona - podzielona na dwie częsci - od salonu część rekraacyjna od kotłowni - "drewutnia" ;)

 

serdecznie pozdrawiam

Witam KOLEGĘ! widzę, że skorzystałeś z mojego pomysłu co do ścianki kolankowej. Kawał domu się zrobiło tym sposobem-prawda? Ja też uważam, że każdy ma swoje pomysły na to co mu jest potrzebne. Gdy ktoś przychodzi do mnie i mówi "MOGLIŚCIE ZROBIĆ TAK, CZY SIAK" ja owszem wysłucham ale kwituję zazwyczaj tekstem: jak będziesz budował dla siebie to sobie tak zrobisz.

Pchwal się trochę jak daleko jesteś zaawansowany, a może już mieszkasz? POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aisza 26 faktycznie w korytarzu do garażu mamy dwoje drzwi ale radzono nam tak, aby nie było czuć "zapachów" z garażu.

Z wiatrołapem masz rację, warto go powiększyć. A okno w łazience pewnie będzie tylko jedno.

Co do okna w salonie to tu się jeszcze zastanawiam, jest również opcja zrobienia tam drugich drzwi tarasowych. Podoba mi się rozwiązanie Tatrzana z przesuniętym oknem w stronę jadalni.

 

Tatrzan podoba mi się ten taras na całej tylnej ścianie domu. Pytanie do Ciebie czy już mieszkacie? Czy korzystacie faktycznie z tego tarasu. I czy salon nie jest ciemny z oknem przesuniętym w stronę jadalni?

 

i dziękuję za wszelkie opinie, nie krępujcie się :)

Co do wiatrołapu to jest sens wyrównać go ze ścianą pokoju i tak nie jest za duży, ale może być.

Ja zabrałam 1 okno z sypialni i wstawiłam do łazienki. Mam okna od południa i jest super. Z tego małego "pierdzielnika" na piętrze zrobiłam drzwi do pokoju bliźniaczego i będzie tam garderoba dla córci (po podniesieniu ścianki jest tam dużo miejsca nawet na kibelek z prysznicem 80ą ale wygrała garderoba). Mam kilka drobnych zmian. Jedna rada jeżeli tak to wszystko widzicie to nie zmieniajcie swoich planów bo później będziecie żałować że nie zostaliście przy pirwotnym zarysie. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wandzik

 

Tak jeśli chodzi o ściane kolankową to wspólnie "prowadzimy" :)

U mnie wyszła trochę przez przypadek - chciałem podnieść o 2 pustaki ale kierownik zrobił takie zbrojenie że murarze myśleli że trzeba jeszcze jeden pustak dołożyć. ups... chata wielka a wszystkim mówiłem jaki mały domek.

 

Piśka

My jeszcze nie mieszkamy ... jeszcze zadaszonego tarasu nie mam - narazie konstrukcja bez dachu. Jeśli okaże sie za ciemno w kuchni zrobie w tym dachu "przeszkelnie" nad oknem kuchennym. W salonie myślę że swiatła dosyć. I tak okna prawie z każdej strony świata.

Jeżeli chodzi o jedno duże okno zamiast 3 małych to moim zdaniem bardzo dobry pomysł - nie mówie tu o wzgledach estetycznych ale o kwiestiach techniczno wykonawczych. Jak kto woli :)

 

Może moje pomysły kogoś zainspirują ;)

 

serdecznie pozdrawiam

Edytowane przez tatrzan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

My jesteśmy na etapie stan surowy zamknięty, trochę było poślizgu, bo ponad miesiąc czekalismy na dachówkę, ale to już za nami na szczeście, teraz przez zimę mamy zamiar sami ocieplac poddasze i robić elektrykę (małż mój z zawodu elektryk w stanie spoczynku :)) ale mam nadzieję że da radę. W związku z tym mam do was pytanie, czym ocieplaliście poddasze i jak cena za m2 wełny? Zastanawiamy się jeszcze jaki kominek wybrać, czy z płaszczem wodnym czy z rozprowadzeniem powietrza, ale skłaniamy się ku tej drugiej opcji. Co do ogrzewania to małż chce gazowe, ja natomiast jestem sceptycznie do tego nastawiona, boje się tych kosmicznych rachunków. A jak jest u was? Moze wypowiedzą się ci którzy już mieszkają i mają ogrzewanie gazowe jaki to koszty miesięczne?

Edytowane przez olga30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ!!!

CZARYKI - w naszym domku namierzyliśmy ok. 150m2 ocieplenia poddasza. Ocieplaliśmy skosy do stropu i strop ( skosy nie są docieplone powyżej podłogi strychu) no i nasz garaż jest nieco ( o 1,5m ) rozciągnięty w wymiarze przód-tył.

OLGA30 - ocieplenie poddasza mamy z unimaty isover 18( 15,27zl za m2netto) i 10 (8,58zl za m2 netto). Kominek mamy 16kw z DPG bez dodatkowych wentylatorów - nawiewy są w pokojach bliźniaczych , łazience i sypialni - niewielki udział w dogrzewaniu poddasza ale tez koszt tego był mały.

 

Innowacje naszych Oliwek są po to by każdy znalazł w tym projekcie swój idealny domek a to kto był pierwszy czy to ważne??:)) po to jest to forum by czerpać pomysły :) Acha pochwalimy się już ocieplonymi ścianami zewn. no i na dniach będziemy mieli łazienke dolna , kuchnie i własną oczyszczalnie . I PO 20 MIESIĄCACH CZEKANIA I PAPIERKOLOGII NA NASZEJ DZIAŁCE STANEŁA SKRZYNKA ELEKTRYCZNA!!!!!!!!!!!!!! traktujemy ją jak kapliczke :))

POZDRAWIAMY i nie dajcie się ziemie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ!!!

CZARYKI - w naszym domku namierzyliśmy ok. 150m2 ocieplenia poddasza. Ocieplaliśmy skosy do stropu i strop ( skosy nie są docieplone powyżej podłogi strychu) no i nasz garaż jest nieco ( o 1,5m ) rozciągnięty w wymiarze przód-tył.

OLGA30 - ocieplenie poddasza mamy z unimaty isover 18( 15,27zl za m2netto) i 10 (8,58zl za m2 netto). Kominek mamy 16kw z DPG bez dodatkowych wentylatorów - nawiewy są w pokojach bliźniaczych , łazience i sypialni - niewielki udział w dogrzewaniu poddasza ale tez koszt tego był mały.

 

Innowacje naszych Oliwek są po to by każdy znalazł w tym projekcie swój idealny domek a to kto był pierwszy czy to ważne??:)) po to jest to forum by czerpać pomysły :) Acha pochwalimy się już ocieplonymi ścianami zewn. no i na dniach będziemy mieli łazienke dolna , kuchnie i własną oczyszczalnie . I PO 20 MIESIĄCACH CZEKANIA I PAPIERKOLOGII NA NASZEJ DZIAŁCE STANEŁA SKRZYNKA ELEKTRYCZNA!!!!!!!!!!!!!! traktujemy ją jak kapliczke :))

POZDRAWIAMY i nie dajcie się ziemie:)

 

Annaop dzięki bardzo za info, ale czy nie trzeba ocieplać skosów powyzej stropu, tzn. na strychu? Bo tak zrozumiałam że nie macie ocieplonego strychu? Czy nie będzie za zimno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annaop dzięki bardzo za info, ale czy nie trzeba ocieplać skosów powyzej stropu, tzn. na strychu? Bo tak zrozumiałam że nie macie ocieplonego strychu? Czy nie będzie za zimno?

 

Hmm zapewne ocielenie całego dachu zwiększy walory cieplne poddasza . Ociepliliśmy tylko skosy i strop poddasza dajac wełne 18 i na nią poprzecznie 10 w sumie 28cm - myślimy że to powinno wystarczyć a czy tak będzie przekonamy się niebawem :) poza tym kwestia finansów też gra istotną rolę ( no i mamy dobrze wentylowany strych ). W przyszłości z pewnością ocieplimy dach pod sam szczyt bo na stryszku jest sporo miejsca np na fajny pokój lub coś w tym guście :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annaop dzięki bardzo za info, ale czy nie trzeba ocieplać skosów powyzej stropu, tzn. na strychu? Bo tak zrozumiałam że nie macie ocieplonego strychu? Czy nie będzie za zimno?

cześć,

jak nie planujesz nic montować na strychu to spokojnie możesz skosy i sufit ocieplać. My zrobiliśmy ocieplenie między krokowiami do samej kalenicy 20 cm wełny, potem jeszcze 10 cm na skosach i sufitach. Czasami się zastanawiam czy nie odkręcić płyt osb na strychu i jeszcze z 10 cm na sufty wełny dodać.

Na strychu mamy trochę elektroniki, router od netu, centralkę alarmu itp. Wszytko działa bez problemów już praktycznie 3 zimę.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...