Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Znajomy z betoniarni której biorę beton powiedział mi to samo żeby nie polewać stropu wodą bo pogoda jest dobra żeby sobie powoli dojrzewał a dodatkowo żeby strop nakryć folią. No ale nie za bardzo mam czas bo w poniedziałek wchodzi ekipa na ściankę kolankowa i szczytowe przed świętami jeszcze lejemy górny wieniec i schody a potem niech sobie to przez święta schnie, mam nadzieję że mrozy tylko nie przyjdą zbyt szybko a najlepiej wcale :) A stemple zostawię do lutego niech dobrze zwiąże.

No i małe porządki zrobiłem przed świętami przed domkiem niech jakoś wygląda :)

My całą budowę pilnowaliśmy porządku a właściwie mój mąż systematycznie wywoziliśmy śmieci czy jakieś odpady , obecnie kończymy środek zrobione są już dwie łazienki tylko zostały podłogi, przed domem czysto skoszony i wyrównany teren, podjazdy zrobione i jest satysfakcja, polecam i pozdrawiam i życzę wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szczęśliwie udało nam się zakończyć stan surowy przed zimą:lol2: Załączam parę fotek przedstawiających, jak teraz wygląda domek oraz rzuty Oliwki ze wszystkimi zmianami, jakich dokonaliśmy. Reszta zdjęć jest w galerii na blogu - link w stopce.

 

Byloeb, nasza Oliwka stoi pod Wrocławiem:)

 

Pozdrawiamy Oliwkowiczów!

 

DSCF1920.jpgDSCF1954.jpgRzuty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwie udało nam się zakończyć stan surowy przed zimą:lol2: Załączam parę fotek przedstawiających, jak teraz wygląda domek oraz rzuty Oliwki ze wszystkimi zmianami, jakich dokonaliśmy. Reszta zdjęć jest w galerii na blogu - link w stopce.

 

Byloeb, nasza Oliwka stoi pod Wrocławiem:)

 

Pozdrawiamy Oliwkowiczów!

 

[ATTACH=CONFIG]90678[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]90679[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]90680[/ATTACH]

 

Twój blog :eek: szczęka opada, REWELACJA.

 

Jestem ze stabłowic a działkę mam w Gałowie.

 

Czy możemy z żoną podjechać i oglądnąć oliwkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadamy projekt Oliwka jesteśmy już po większości spraw papierkowych teraz czekamy na pozwolenie o budowę niestety trochę z zagapienia nie skserowałem żadnego sobie projektu i teraz nie mam zbytnio co pokoazywać ekipom budowlanym byłby ktoś tak miły i podesłał jakieś podstawowe dane może rzuty fundamentów poddasza i parteru więźbe dachowa oraz jakiś przekruj oczywiście jak ktoś ma zeskanowane na adres [email protected]

Mam nadzieję że już na wiosnę będziemy mogli się chwalić naszymi postępami budowlanymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, możecie podać orientacyjne ceny kompletnego pokrycia dachowego dachówką ceramiczną. Cały komplet oprócz więźby, czyli dachówka wykończenia okna itp. Ja dziś zamówiłem z BRAAS-a kolor Rubin 13 taki brozowy kolor tak jakby lakierowana. cena kompletu 20 tyś. Nie wiem czy to drogo czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, możecie podać orientacyjne ceny kompletnego pokrycia dachowego dachówką ceramiczną. Cały komplet oprócz więźby, czyli dachówka wykończenia okna itp. Ja dziś zamówiłem z BRAAS-a kolor Rubin 13 taki brozowy kolor tak jakby lakierowana. cena kompletu 20 tyś. Nie wiem czy to drogo czy nie.

My mamy Nelskampa w ceramice, z kompletem okien, wylaz, ławeczki, obróbki komina, pasy, rynny lindab itp-calosciowo wyniosł 23 tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy oliwki, zmagających się z jej powstawaniem i tych, którzy dopiero planują...

Śledzę forum od ponad roku. Jestem fanką projektu. Uważam, że to nieduży, funkcjonalny dom. dla mojej rodzinki idealny.

Będzie słodki i przytulny - DOM, nie tylko budynek.

Moja oliwka powstaje koło Legnicy. Buduje się od wiosny. Powoli, bardzo powoli, ale do przodu.

 

koszt dachu (wszystkie materiały, dachówka nescampel, okna dachowe) 23.000

robocizna(kompleksowo tzn. podbitka, rynny itd.) 17.500

Prace trwają. Mam nadzieję, że niebawem będzie więźba nad domem. Obecnie tylko nad garażem.

Okna zamówione, kosztowały 21.000 (vetrex)

Dom budowany z itonga 36 energo. Czy to dobry pomysł? Odpowiem za kilka lat...

Tymczasem pozdrawiam, dziękuję wszystkim posiadaczom oliwki za wiele cennych inf.

Od dziś będę nie tylko czytać, ale i pisać - czasami.

 

Życzę Wam Wesołych Świąt, a sobie życzę, żeby w tym roku obyło się bez śniegu....

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3553

Edytowane przez arrass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy oliwki, zmagających się z jej powstawaniem i tych, którzy dopiero planują...

Śledzę forum od ponad roku. Jestem fanką projektu. Uważam, że to nieduży, funkcjonalny dom. dla mojej rodzinki idealny.

Będzie słodki i przytulny - DOM, nie tylko budynek.

Moja oliwka powstaje koło Legnicy. Buduje się od wiosny. Powoli, bardzo powoli, ale do przodu.

 

koszt dachu (wszystkie materiały, dachówka nescampel, okna dachowe) 23.000

robocizna(kompleksowo tzn. podbitka, rynny itd.) 17.500

Prace trwają. Mam nadzieję, że niebawem będzie więźba nad domem. Obecnie tylko nad garażem.

Okna zamówione, kosztowały 21.000 (vetrex)

Dom budowany z itonga 36 energo. Czy to dobry pomysł? Odpowiem za kilka lat...

Tymczasem pozdrawiam, dziękuję wszystkim posiadaczom oliwki za wiele cennych inf.

Od dziś będę nie tylko czytać, ale i pisać - czasami.

 

Życzę Wam Wesołych Świąt, a sobie życzę, żeby w tym roku obyło się bez śniegu....

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3553

Witaj!Widze ze mamy podobne gusty-nelskamp, okna vetrex...tylko dziwi mnie tak duza suma za nie...jaki masz typ i ile szyb, ja za VS 70 2 szyby zaplaciłem 10400 zł z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy oliwki, zmagających się z jej powstawaniem i tych, którzy dopiero planują...

Śledzę forum od ponad roku. Jestem fanką projektu. Uważam, że to nieduży, funkcjonalny dom. dla mojej rodzinki idealny.

Będzie słodki i przytulny - DOM, nie tylko budynek.

Moja oliwka powstaje koło Legnicy. Buduje się od wiosny. Powoli, bardzo powoli, ale do przodu.

 

koszt dachu (wszystkie materiały, dachówka nescampel, okna dachowe) 23.000

robocizna(kompleksowo tzn. podbitka, rynny itd.) 17.500

Prace trwają. Mam nadzieję, że niebawem będzie więźba nad domem. Obecnie tylko nad garażem.

Okna zamówione, kosztowały 21.000 (vetrex)

Dom budowany z itonga 36 energo. Czy to dobry pomysł? Odpowiem za kilka lat...

Tymczasem pozdrawiam, dziękuję wszystkim posiadaczom oliwki za wiele cennych inf.

Od dziś będę nie tylko czytać, ale i pisać - czasami.

 

Życzę Wam Wesołych Świąt, a sobie życzę, żeby w tym roku obyło się bez śniegu....

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3553

 

Nieduży ????? Hihi Jest wieeeeelki!!

Pozdrawiam i życzę bezpoślizgowego procesu budowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek - cena moich okien też z montażem, plus wszystkie rolety, duże drzwii " wyjście tarasowe" (zamiast tych trzech okien w salonie) i brama garażowa.

Co do szyb nie mogę odp, cała dokumentacja została w Polsce i nie pamiętam. Buduję na odległość - niestety :(

 

Annaop - wiele osób się buduje, a moja oliwka najmniejsza ze wszystkich nowo wybudowanych domów jakie mogłam obejrzeć, odwiedzając znajomych. Albo mi się wydaje, albo ludzie idą na ilość... metrów kw. Nawet moi rodzice troszkę marudzą, że DOM a taaaki mały, więc może dobrze skoro twierdzisz, że jest inaczej.

Przeczytałam wiele Twoich wpisów, ale jakoś nie pamiętam czy podnosiliście ściankę kol., u mnie o jeden pustak. Nawet nie chciałam, ale fachowcy namawiali.

 

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3553

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kot.jpgarras to zmienia stan rzeczy z oknami. Ja z drzwiami zewnetrznymi i brama zaplacilem 17 tys. Dzis hydraulik mozna powiedziec ze skończyl kotłownie.Zostalo mu jeszcze tylko podlaczenie kablami pomp i wstawienie sterowników do pieca, podlogowki i końcowka zabudowy. Troszke przeraża nas ta duza ilośc zaworów i rurek ale mam nadzieje ze przyzwyczaimy sie i ogarniemy to:) Edytowane przez zbyszek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annaop - wiele osób się buduje, a moja oliwka najmniejsza ze wszystkich nowo wybudowanych domów jakie mogłam obejrzeć, odwiedzając znajomych. Albo mi się wydaje, albo ludzie idą na ilość... metrów kw. Nawet moi rodzice troszkę marudzą, że DOM a taaaki mały, więc może dobrze skoro twierdzisz, że jest inaczej.

Przeczytałam wiele Twoich wpisów, ale jakoś nie pamiętam czy podnosiliście ściankę kol., u mnie o jeden pustak. Nawet nie chciałam, ale fachowcy namawiali.

 

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3553

 

Nam też się dom wydawał mały dopóki nie zrobiliśmy środka nawet poszczególne pomieszczenia jak były niezrobione wydawały się małe, ostatnio robiliśmy łazienki i przed wykafelkowaniem były małe ale po zrobieniu powiększyły się, jest dużo przestrzeni w tym domu, dla mnie jest duży a powiększy się sporo jak będziemy musieli sprzątać, myć okna itp. teraz zapominamy jak wyglądały betony bo do dobrego szybko się człowiek przyzwyczaja (też zależy ile osób będzie mieszkało?), większy dom- droższe utrzymanie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...