Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Dziękuję wszystkim za rady dotyczące schodów.

1. Sylwio i Piotrze, myślę że chyba coś jest na rzeczy w tym temacie gdyż już kilka osób mi pisało że zmieniało projekt właśnie przez schody. Inka81 poszerzała budynek! Rozwiązanie Daniela jest bardzo ciekawe – ale On też dodawał jeden schodek.

To że teraz dla nas wydają się ok. to jedno ale jak się ze starości będzie coraz mniej „motorycznym”… dla starszych rodziców czy dzieci mogą być kłopotliwe. (pomijam grubszego wujka z dużymi stopami – musi sobie sam radzić  Wspinaczka kilkanaście raz dziennie, i schodząc w dół uważać by nie ściągnęło do prawej bo wtedy lecisz w dół. Przecież potem tego już się nie zmieni. Drewniane czy betonowe wymiary klatki są takie same. Po to się człowiek zarzyna z budową systemem gospodarczym aby potem te wszystkie elementy których nie można potem zmienić nie sprawiały problemów. To chyba za poważny fragment domu żeby myśleć „jakoś to będzie”. Nie wiem jak będzie się po nich chodzić – na razie porównywałem do podobnych schodów u znajomych, dlatego pytam na forum o wrażenia oliwkowiczów.

Jednego w projekcie nie mogę znaleźć – jaka jest dokładna odległość w centymetrach od początku schodów na parterze do ścianki przy której jest kominek. Czy to jest dokładnie metr?

 

2. Czy ktoś w ogóle wpadł na pomysł aby to forum podzielić na jakieś mniejsze wątki (nie wiem na ile technicznie to wykonalne jest), np. - instalacje, - wykończenia, - dach, - ilości materiałów przy zmianie takiej a takiej.... Każdy z tematów to oddzielna epopeja, ułatwiłoby to wielu osobom w jednym miejscu znaleźć konkretną informację. Jest już ponad 320 storn.. starsi koledzy nasze pytanie już po raz któryś czytają...może zbierzemy jakoś do kupy te informacje i pogrupujemy? Koniecznie musiałby być temat dla takich zielonych jak ja: „projekt – zwróć koniecznie uwagę na…” Tylko czy ta idea ma sens?

 

3. Czy poza tymi niespodziankami jak schody, ten sławny HEB w garażu, słup na piętrze (gdzieś była rada aby go "kopnąć o 90st.) jest coś co można jeszcze teraz zmienić (etap po adaptacji projektu, tuż przed rozpoczęciem budowy) by potem nie mieć niespodzianki na samej budowie? Lub coś co potem jeszcze może doskwierać podczas mieszkania, co można było łatwo zmienić...gdyby się wcześniej znalazło na forum podpowiedź. :)

pozdrawiam redif

 

Hej!! Biorąc pod uwage , ze oliwka to w gruncie rzeczy mały domek , trudno o i mega przestrzenie w każdym punkcie tego projektu. W naszym przypadku oryginalny projekt był bazą wyjściowa do kilku zmian ( teraz widzimy ze trafione ) . Schody moze nie są baardzo obszerne , ale poruszanie się na nich nie sprawia trudności. Oczywiście słusznie zauwazyłeś osoby starsze ( np. rodzice ) - z myśla o nich jest w naszym projekcie pokój na dole i w sytuacji kryzysowej tak zabezpieczylismy docieplenie garazu , że w każdym momencie można go zaadoptować na całkie spore zaplecze mieszkalne. Nam przyświecał cel : góra dla nas dół dla gości , pokój nad garazem dla rekreacji .

Przyznam się ze nam są obce wpadki projektanckie na etapie budowy poniewaz projektant adaptujacy projekt i robiący drobne korekty pozmieniał to i owo zatem nie mamy osławionego HEB'a , słup nie przeszkadza itd . Faktycznie słusznie zauwazyłeś powtarzające się co jakiś czas te same pytania i pomysł na podzielenie tego wątku jest baaardzo trafny mamy tylko obawę czy znajdzie się chętny majacy w czasie budowy wolną chwile by to pogrupowac ??? nam trudno znaleźć czas by systematycznie umieszczać zdjęcia :)) ( może szcześliwi już mieszkańcy , którzy maja budowę za sobą podejma się wysiłku )

Edytowane przez annaop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do tynków to nam wewn. wyszło 550 m/2 przy podniesionej sciance o jeden pustak i powiekszonym garazu 2 razy po 0,5 m. Mozeice podpowiedziec ile wyszlo gładzi?Mam wazenie ze napewno mniej niz tynków bo odpadaja łazienki, kotłownia...?

Do Piotr: musicie poszukac dokładnie na forum bo napewno ktoś ma w swojej galerii zastosowaną przesuwaną płyte na drzwiach kuchnia-kotłownia w kolorze mebli...powiedzcie jak dlugo czekaliscie na prad na "gołych"( moja byla kompletnie bez mediów kiedy rozpoczynalismy) dzialkach bo dzis ekipa instalujaca z elektrowni zarzucila mi ze musze miec jakies duze uklady w firmie ze mam prad po 6 miesiacach od podpisania umowy.Troche mnie rozbawili tym stwierdzeniem bo dla mnie to masakrycznie dlugo....!!!dawno powinno sie temu monopolisice pogonic kota!

Edytowane przez zbyszek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tynków to nam wewn. wyszło 550 m/2 przy podniesionej sciance o jeden pustak i powiekszonym garazu 2 razy po 0,5 m. Mozeice podpowiedziec ile wyszlo gładzi?Mam wazenie ze napewno mniej niz tynków bo odpadaja łazienki, kotłownia...?

Do Piotr: musicie poszukac dokładnie na forum bo napewno ktoś ma w swojej galerii zastosowaną przesuwaną płyte na drzwiach kuchnia-kotłownia w kolorze mebli...powiedzcie jak dlugo czekaliscie na prad na "gołych"( moja byla kompletnie bez mediów kiedy rozpoczynalismy) dzialkach bo dzis ekipa instalujaca z elektrowni zarzucila mi ze musze miec jakies duze uklady w firmie ze mam prad po 6 miesiacach od podpisania umowy.Troche mnie rozbawili tym stwierdzeniem bo dla mnie to masakrycznie dlugo....!!!dawno powinno sie temu monopolisice pogonic kota!

 

Na prąd jeszcze czekamy , wczoraj był odbiór techniczny przyłącza a czekamy od lutego 2010r!!!!!!!!!!!!!!!!!! wody nadal nie mamy - podobnie długo czekamy :((((

Oj musisz mieć układy ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam że wasze opinie na temat kosztów budowy trochę mnie na duchu podniosły. Ja będę szczęśliwa jeśli kwota zamknie się w granicach 400 tys., czyli wartości 2-pokojowego mieszkania w Warszawie.

Sylwia&Piotr macie całkiem przyzwoitą wycenę. My właśnie czekamy na wycenę od dwóch ekip budowlanych i bardzo jestem ciekawa jaką nam przedstawią ofertę. I też planujemy blat w kuch na ceglanej podmurówce tylko trochę w innym miejscu.

 

Napiszcie proszę czy ktoś z was dał radę wybudować Oliwkę w jeden sezon tzn od marca do listopada?

Hej!

My zaczęlismy w paxdzierniku, budowalismy do konca listopada, na wiosne zaczęlismy po połowie marca, półtora miesiaca przestoju, bo tynkarz sie zwinął, potem miesiąc przestoju bo glazurnik nas wystawił i 11 listopada zamieszkaliśmy, więc jakby to zliczyć, to jeden sezon by wyszedł z przerwami technicznymi, ale z SOLIDNYMI fachowcami. Najlepiej umawiać sie z min. dwoma i jednemu najwyżej podziekować, to nieładny chwyt, ale "oni" tak robią, więć trzeba pozbyć sie skrupułów. Zamieszkaliśmy bez prądu (na cienkim kabelku od sąsiada, a teraz mamy prą budowlany), a wodę podłączyli w ostatniej chwili. Więc wszystko się da. Minus jest taki, że w tym tempie prawie żadna praca nie była wykonana solidnie i teraz to wychodzi, u nas dodatkowym utrudniemiem była duża odległość od budowy, więc czasem trudno było czegos dopilnować. Ale mieszkamy i mimo trudnośći i usterek jest wspaniale.

Jeśli chodzi o koszty, to wydaliśmy 400 tys. - z grubsza wykonczony dół, dom ocieplony, otynkowany, nie ma ogrodzenia, góra - tynki i wylewki i zrobiona łazienka.

 

Powodzenia, życze stalowych nerwów, sprzyjajacej pogody, fachowców a nie partaczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! My zapożyczyliśmy pomysł od IDY i wyszło bardzo funkcjonalnie a i miejsca jest spoooro. Co prawda nie mamy przejscia w kuchni do kotłowni. Można pooglądać jak to wygląda w galerii poniżej. Pozdrawiamy

 

dzięki za info, śliczna ta Twoja kuchnia :) ale u mnie jest właśnie problem z tym że nie mam wnęki pod schodami, tylko murowaną ścianę przez co nie mogę tam zrobić zabudowanych mebli. Pozostaje mi ściana z oknem i przyległa do kotłowni co daje małe pole manewru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat też od początku uparłam się na drewniane i takie też są zamówione. Jedyne co bym zmieniła to bieg schodów, tak żeby wchodzić na nie od strony ścianki przy kuchni, a wychodzić u góry przy tzw. sypialni. Ktoś tak ma na naszym FORUM zrobione i uważam, że to jest najlepszy pomysł na to by uzyskać więcej miejsca w komunikacji przy sdandardowym rozwiązaniu.

Co do drzwi w kuchni to ja mam je przesunięte w stronę okna, co daje mi trochę więcej miejsca na mebelki (niestety jeszcze ich nie mam, są tylko w planach). Ale nie uważam żeby trzeba było je ukrywać choć ja mam za nimi dwa pomieszczenia pierwsze przy kuchni takie 1,5 na 2,2 tu będzie pralka i regał na zapasy, z tego pomieszczenia przechodzi się do kotłowni (powiększona o 50cm kosztem łazienki) gdzie mieści się piec z zasobnikiem+ 300 litrowy zbiornik na wodę. I łazienka ma jeszcze swoją szerokość jak wprojekcie, a ściana na przeciwko drzwi ma 180cm. Więc jest tam kabina 90x90 szafka z umywalką 50cm i muszelka po prawej stronie ijeszcze dużo miejsca na środku.

ALE, ALE co ja się rozbujałam tak o wszystkim, przecież miało być o schodach. POZDRAWIAM!!!!

 

Ja mam odwrócony bieg schodów, z tym że moje są wylewane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, śliczna ta Twoja kuchnia :) ale u mnie jest właśnie problem z tym że nie mam wnęki pod schodami, tylko murowaną ścianę przez co nie mogę tam zrobić zabudowanych mebli. Pozostaje mi ściana z oknem i przyległa do kotłowni co daje małe pole manewru.

My tez mieliśmy sciane bo chlopaki zrobili jak w projekcie ale wzielem piłke do suporexu, mlot i po 30 minutach rozebralem jej 80 % tak by miec zabudowe z kart-gip pod drewnianymi schodami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję wszystkim za rady dotyczące schodów.

1. Sylwio i Piotrze, myślę że chyba coś jest na rzeczy w tym temacie gdyż już kilka osób mi pisało że zmieniało projekt właśnie przez schody. Inka81 poszerzała budynek! Rozwiązanie Daniela jest bardzo ciekawe – ale On też dodawał jeden schodek.

To że teraz dla nas wydają się ok. to jedno ale jak się ze starości będzie coraz mniej „motorycznym”… dla starszych rodziców czy dzieci mogą być kłopotliwe. (pomijam grubszego wujka z dużymi stopami – musi sobie sam radzić  Wspinaczka kilkanaście raz dziennie, i schodząc w dół uważać by nie ściągnęło do prawej bo wtedy lecisz w dół. Przecież potem tego już się nie zmieni. Drewniane czy betonowe wymiary klatki są takie same. Po to się człowiek zarzyna z budową systemem gospodarczym aby potem te wszystkie elementy których nie można potem zmienić nie sprawiały problemów. To chyba za poważny fragment domu żeby myśleć „jakoś to będzie”. Nie wiem jak będzie się po nich chodzić – na razie porównywałem do podobnych schodów u znajomych, dlatego pytam na forum o wrażenia oliwkowiczów.

Jednego w projekcie nie mogę znaleźć – jaka jest dokładna odległość w centymetrach od początku schodów na parterze do ścianki przy której jest kominek. Czy to jest dokładnie metr?

 

2. Czy ktoś w ogóle wpadł na pomysł aby to forum podzielić na jakieś mniejsze wątki (nie wiem na ile technicznie to wykonalne jest), np. - instalacje, - wykończenia, - dach, - ilości materiałów przy zmianie takiej a takiej.... Każdy z tematów to oddzielna epopeja, ułatwiłoby to wielu osobom w jednym miejscu znaleźć konkretną informację. Jest już ponad 320 storn.. starsi koledzy nasze pytanie już po raz któryś czytają...może zbierzemy jakoś do kupy te informacje i pogrupujemy? Koniecznie musiałby być temat dla takich zielonych jak ja: „projekt – zwróć koniecznie uwagę na…” Tylko czy ta idea ma sens?

 

3. Czy poza tymi niespodziankami jak schody, ten sławny HEB w garażu, słup na piętrze (gdzieś była rada aby go "kopnąć o 90st.) jest coś co można jeszcze teraz zmienić (etap po adaptacji projektu, tuż przed rozpoczęciem budowy) by potem nie mieć niespodzianki na samej budowie? Lub coś co potem jeszcze może doskwierać podczas mieszkania, co można było łatwo zmienić...gdyby się wcześniej znalazło na forum podpowiedź. :)

pozdrawiam redif

 

Witam, z perspektywy czasu uważam że w Oliwce jest za mały wiatrołap i w kuchni mi brakuje miejsca na mały stolik. Co do słupów na poddaszu to mi ekipa pochowała je w ściany. Poza tym jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z perspektywy czasu uważam że w Oliwce jest za mały wiatrołap i w kuchni mi brakuje miejsca na mały stolik. Co do słupów na poddaszu to mi ekipa pochowała je w ściany. Poza tym jest super :)

 

Co do wiatrołapu - 100% racji!!! Powiększajcie Oliwkowicze, bo będziecie żałować!

Co do kuchni - my planujemy zrobić "barek" (kawałek blatu do zjedzenia śniadanka) między kuchnią a jadalnią - jakieś 100-120cm wystarczy, a będzie znacznie wygodniej.

My słupy drewniane zostawiliśmy, przeleciałem to papierem ściernym, później lakierem i piknie to się prezentuje (zarówno na klatce schodowej, jak i sypialni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że wiatrołap jest za mały. Ale ciężko go powiększyć bo trzeba to zrobić kosztem i tak już bardzo małego pokoiku na dole. My się już przyzwyczailiśmy a przecież jest nas czworo.

Co do kuchni to i my planowaliśmy mały barek pomiędzy kuchnią a jadalnią ale własnie ze względu na jej bliskość wyszło nam, że barek jest zbędny :) Przecież duży stół jest pod ręką i można na nim swobodnie zjeść szybkie śniadanie.

Schody to temat rzeka - my się do nich przyzwyczailiśmy (chociaż praktyczniejsze są schody ze spoczynkiem na półpiętrze) i nasze dzieci chodzą po nich od małego. Dzieci - goście też nie mają problemu. Dodatkowa poręcz w dolnej części schodów jest praktycznym dodatkiem ale nie jest konieczna, w dalszej części u nas poręczy brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...