Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzięki za info, śliczna ta Twoja kuchnia :) ale u mnie jest właśnie problem z tym że nie mam wnęki pod schodami, tylko murowaną ścianę przez co nie mogę tam zrobić zabudowanych mebli. Pozostaje mi ściana z oknem i przyległa do kotłowni co daje małe pole manewru.

 

Witaj, możesz wykorzystać tę ścianę od strony schodów tylko drzwi od kotłowni zrób otwierane właśnie do kotłowni, a nie do kuchni. U mnie właśnie tak będzie(drzwi już się robią). Mam drzwi przesunięte w stronę okna. Meble będą na ścianie od schodów i od kotłowni, na części z oknem będą tylko szafki dolne z blatem roboczym, szafek górnych nie będzie. A lodówka będzie na ścianie od strony schodów.

Jak dla mnie ta kuchnia nie jest problemem bo mam doświadczenie z kuchnią, która ma 4,5m na 2,0 i na jednej ścianie są dwa okna, na innych ścianach jest po jednym otworze z drzwiami i naprawdę mało miejsca na meble, więc cieszę się z mojej przyszłej kuchni. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wiatrołapu - 100% racji!!! Powiększajcie Oliwkowicze, bo będziecie żałować!

Co do kuchni - my planujemy zrobić "barek" (kawałek blatu do zjedzenia śniadanka) między kuchnią a jadalnią - jakieś 100-120cm wystarczy, a będzie znacznie wygodniej.

My słupy drewniane zostawiliśmy, przeleciałem to papierem ściernym, później lakierem i piknie to się prezentuje (zarówno na klatce schodowej, jak i sypialni).

 

Tu święta racja-, co do wiatrołapu, narazie wydaje mi się że zrównanie ściany z tą gabinetową wystarczy. Oaże się już niedługo. Co do blatu też i nad tym się też zastanawiam, bo co do stolika w kuchni to normalnie... daleko jest do jadalni HI. A ze słupami to zrobiliśmy tak jak u WAS i uważam, że to ma swój urok. Po co wszystko psuć jakimiś zabudowami. ŚWIĘTA RACJA PANIE MATAJ. POZDRAWIAM!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę w sprawie drzwi zewnętrznych tzn jakie wybrać?

Polecacie jakiś producentów?

Polecam drzwi firmy CAL- ceny powalają, my zaczynaliśmy przegląd od KMT poprzez dziesięć innych firm, faforytem były właśnie CAL ale i tak skończyliśmy na KMT. Modziliśmy chyba ze 3 miesiące " jeździliśmy, dotykaliśmy, wąchaliśmy(żart)" słuchaliśmy opini ludzi którzy już mieszkają i wybraliśmy KMT. Zaważyło to, że koleżanka która mieszkała pierwszą zimę i miała piękne drewniane drzwi, po zimie już nie miała pięknych drewnianych drzwi bo miała obgryzione drewniane drzwi.(przez szczurka) I to w mieście. I powiem więcej, jestem z nich zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandzik ciekawi mnie to rozwią♣zanie , które proponujesz , mam juz zbudowana kuchnie , ale Twój pomysł mnie zastanowił , mogłabyś załączyc jakies zdjęcia ??[/QUO

 

Nie mam zdjęć kuchni gotowej bo jeszcze jej nie ma, na razie wykańcza mi się góra(zostały tylko panele do położenia), gdzieś w połowie przyszłego tygodnia lub pod koniec chłopaki zejdą na dół i będą go wykańczać. Ale kuchnię od początku mam rozplanowaną i pod tym kątem wszysto było robione. Projektu też nie mam bo to jest mój autorski plan i mam go w głowie. Ma m tylko stare zdjęcia pustych ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można wiedziec gdzie kupowałeś/

Na stronie KTM tańsze o tys zł niż u przedstawiciela we wrocławiu:jawdrop: czy to możliwe?

My w KMT wzielismy komplet wejsciowe i te od garazu.Wejsciowe wyniosły nas 1900 zl a od kotłowni 1200 z montazem juz. Kupilismy je w slupsku u przedstawiciela u ktorego rowniez bralismy bramy i okna.U producenta bo akurat robia w Słupsku wyszły nas drozej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że wiatrołap jest za mały. Ale ciężko go powiększyć bo trzeba to zrobić kosztem i tak już bardzo małego pokoiku na dole.

 

 

Nie takie powiększanie miałem na myśli. W naszym przypadku wystarczyłoby przesunięcie ściany z drzwiami do holu o 50cm? To pomogłoby ZNACZNIE. Teraz w wiatrołapie ledwo mieszczą się dwie osoby, które zakładają buty i kurtki + wieszak ścienny + mała szafka na buty. 50 cm pozwoliłoby chociaż na ustawienie wózka, który teraz niestety albo musimy zostawiać na zewnątrz, albo wprowadzać zabłocony do holu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie powiększanie miałem na myśli. W naszym przypadku wystarczyłoby przesunięcie ściany z drzwiami do holu o 50cm? To pomogłoby ZNACZNIE. Teraz w wiatrołapie ledwo mieszczą się dwie osoby, które zakładają buty i kurtki + wieszak ścienny + mała szafka na buty. 50 cm pozwoliłoby chociaż na ustawienie wózka, który teraz niestety albo musimy zostawiać na zewnątrz, albo wprowadzać zabłocony do holu :/

 

Mataj ja tak zrobiłam z tym przesunięciem ścianki i jest trochę lepiej, ale ogólnie wiatrołap jest zdecydowanie za mały i uważam go za największy błąd w projekcie Oliwki. Po wstawieniu jakiejś nawet małej szafy zrobi się strasznie ciasno. Jakoś patrząc na projekt zdawało mi się, że nie jest taki mały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej Pani Architekt nie podobał się pomysł z powiększeniem wiatrołapu, ale się uparliśmy i powiększyliśmy. I mam nadzieję że wózek się tam zmieści w przyszłości .

 

Buczynkaa fajnie wyglądają te płytki, u nas będą podobne i mam nadzieję, że goście będą się nabierać, że to drewno. A jaki kolor fugi macie?

Napisz mi proszę ile kosztowało to okno tarasowe z łukiem, bo firma wyliczyła mi 4800zł!! za to okno, a chciałam dwa. Teraz się zastanawiam nad jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie powiększanie miałem na myśli. W naszym przypadku wystarczyłoby przesunięcie ściany z drzwiami do holu o 50cm? To pomogłoby ZNACZNIE. Teraz w wiatrołapie ledwo mieszczą się dwie osoby, które zakładają buty i kurtki + wieszak ścienny + mała szafka na buty. 50 cm pozwoliłoby chociaż na ustawienie wózka, który teraz niestety albo musimy zostawiać na zewnątrz, albo wprowadzać zabłocony do holu :/

My mamy wiatrołap powiekszony, tzn zrównany ze scianą salonu i nie uważam by był mały (widziałam mniejsze), u nas spokojnie we wnece miesci sie szafka na buty, wieszak na ubrania, skrzynki z wodą i wiadro dla psa, wczoraj równoczesnie rozbierały sie w nim 4 osoby. No cóż domek jest nieduży wiec i nie ma co sie spodziewac po wiatrołapie kolosalnych wymiarów...

 

edit: ktoś pytał o zabudowe w kuchni schodów- my tak mamy- zapraszam do galerii

ps:w sobotę w koncu po 2 kiesiacach mieszkania parapetówka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko do buczynka, kiziorowo jak i pozostałych-jak zamiescici link z fotkami np z galerii google by w każdym opisie znajdowal sie link do owej galerii?

 

Zbyszku wejdź w ustawienia i kliknij na edytuj sygnaturę, tam wpisz np. Nasza Oliwka, zaznacz tekst i podepnij link http://

 

Sygnatura pojawi sie przy kolejnym nowym poście !

Edytowane przez Sylwia&Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek zauważyłem, że przedzieliłeś pomieszczenie nad garażem na garderobę/pralnię i zostawiłeś okienko w szczycie. Czy to jedyne okno w tej części ? A z łazienki do pralni też masz wejście? Ja przedzieliłem na pół, okno szczytowe zniknęło, w zamian będą połaciowe ale mniejsze. A i jeszcze jedno, zrezygnowałem ze schodków poddasze/garaż podnosząc strop garażu :). Poza tym zazdroszczę, jesteś już tak dalekoooo, widać golym okiem, że to DOM! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek zauważyłem, że przedzieliłeś pomieszczenie nad garażem na garderobę/pralnię i zostawiłeś okienko w szczycie. Czy to jedyne okno w tej części ? A z łazienki do pralni też masz wejście? Ja przedzieliłem na pół, okno szczytowe zniknęło, w zamian będą połaciowe ale mniejsze. A i jeszcze jedno, zrezygnowałem ze schodków poddasze/garaż podnosząc strop garażu :). Poza tym zazdroszczę, jesteś już tak dalekoooo, widać golym okiem, że to DOM! Pozdrawiam

Tak przedzielilem strych na 1/3 pralnia i tam dalem okno dachowe pcv, 2/3 garderoba z oknem w szczycie tak jak w projekcie.Nie podnosilismy stropu bo juz tam nie jest za wysoko, a co powiedziec po podniesieniu. Wejscia nie mamy z lazienki. Myslelismy o tym ale zrezygnowalismy, nie pasowało nam jakos miec dwoje drzwi w lazience, bylismy w Oliwce z takim rozwiazaniem (mieli tam sypialnie na strychu) i lazienka byla jak dla nas nie za bardzo przy tym rozwiązaniu- malo ustawna i ograniczona ale wiadomo cos za cos;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...