Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

12KW nie za mało?

nam doradzają 25KW

 

Nie sądzę - zresztą każdy liczy moc po swojemu. Mój kocioł ma powierzchnię wymiennika 1.5 m2 ( tak jak w kotłach o mocy 17 kw )- ale mam mały żeliwny palnik - dzieki temu pracuje lepiej na niskich mocach. Moc jaka można z nigo wycisnąć to od 3 do 15 kW . W mojej okolicy pracuje taki kocioł w podobnym domku i daje radę. Dla spokojności wybierz jakiś 16 - 17- 18 kW . Polecam kociol Sekom Skam P Premium ( 12 lub 17 kW ) , Ogniwo eko plus( 10 lub 16 kw ) bądź RBR Ekouniwersal (11 lub 17 kW. ).

Ale to tylko propozycje nad którymi ja się zastanawiałem.

 

Czy ktoś z was miał styropian przyklejany tylko na placki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwkowicze,

 

jestem na 134 stronie wątku z 168, i zanim dojdę do końca, to zapomnę co było na początku. Możecie "pochwalić" się kosztami za wykonanie SSO ? chodzi o robociznę. Proszę, podajcie czy w waszej cenie SSO wchodziła więźba, czy nie.

 

Drugie pytanie - czy braliście kierownika budowy, jeśli tak, to ile was kosztował i ile wizyt wykonał? Czy taki kierbud pomagał podejmować decyzje, czy był tylko od stempelków? A może ktoś brał inspektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwkowicze,

 

jestem na 134 stronie wątku z 168, i zanim dojdę do końca, to zapomnę co było na początku. Możecie "pochwalić" się kosztami za wykonanie SSO ? chodzi o robociznę. Proszę, podajcie czy w waszej cenie SSO wchodziła więźba, czy nie.

 

Drugie pytanie - czy braliście kierownika budowy, jeśli tak, to ile was kosztował i ile wizyt wykonał? Czy taki kierbud pomagał podejmować decyzje, czy był tylko od stempelków? A może ktoś brał inspektora?

 

Robocizna SSO mysle ze od 40 tys -zalezy gdzie sie budujesz i jaka ekipe znajdziesz.

Pytania czy brał ktoś kierownika nie bardzo rozumiem.

Jak zaplacisz kierownikowi wiecej to bedzie przyjezdzal czesto i doradzal (choc tez nie zawsze) a jak zaplacisz malo to bedzie od stepelkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania czy brał ktoś kierownika nie bardzo rozumiem.

 

No tak, źle napisałem. Mea culpa. Kierbud musi być zawsze.

 

Jak zaplacisz kierownikowi wiecej to bedzie przyjezdzal czesto i doradzal (choc tez nie zawsze) a jak zaplacisz malo to bedzie od stepelkow.

 

 

 

No właśnie pytam o wasze podejście.

Jeśli braliście takiego co ma przede wszystkim doradzać i pilnować, to ile wizyt powinienem liczyć? I w związku z tym jaki koszt w przeliczeniu na wizytę brał u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwkowicze,

 

jestem na 134 stronie wątku z 168, i zanim dojdę do końca, to zapomnę co było na początku. Możecie "pochwalić" się kosztami za wykonanie SSO ? chodzi o robociznę. Proszę, podajcie czy w waszej cenie SSO wchodziła więźba, czy nie.

 

Drugie pytanie - czy braliście kierownika budowy, jeśli tak, to ile was kosztował i ile wizyt wykonał? Czy taki kierbud pomagał podejmować decyzje, czy był tylko od stempelków? A może ktoś brał inspektora?

 

Za SSO razem z wieżba i dachem dałem 32 tys zl. Kierownik budowy wziął 1500 zł i byl do dyspozycji pod telefonem-mialem problem to dzwonilem i przyjezdzał-na budowie był 7 razy+ kilka moich wizyt u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]108618[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]108614[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]108617[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]108615[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]108616[/ATTACH]Kafle położone!Salon, garaz i łazienki już wyfugowane:)!Schody zamówione-jesionowe z podstopniem. Udało nam się zejść z cena na 7 tys wiec chyba nie najgorzej. Zostaje nam jeszcze biały montaż i położenie drewna ale to już chyba niestety poczeka do lata- brak funduszy:(

Czy możecie podzielić się spostrzeżeniami na temat drzwi wewnętrznych, jakie wybraliście, jak się sprawdzają- czy polecacie, jakich unikać i jak to z cenami:) bo przy 12 sztukach to chyba ma duże znaczenie.

Zbyszek bardzo ładnie wykańczasz dom piszesz, że za schody płacisz 7 tyś napisz co w tym masz, jakie poręcze itp i w jakim rejonie się budujesz bo ja w dolnośląskim i u nas ceny wysokie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek bardzo ładnie wykańczasz dom piszesz, że za schody płacisz 7 tyś napisz co w tym masz, jakie poręcze itp i w jakim rejonie się budujesz bo ja w dolnośląskim i u nas ceny wysokie, pozdrawiam

Wiesiu schody mam z jesionu, bejca coś niby złoty dąb. Sa to schody z podstopniem, z barierkami- stolarz wliczał nam tralki stalowe, my jednak zdecydowaliśmy ze zamiast tralek będą 3 poziome falujące deski.Ja sie buduje pod Słupskiem-Pomorze a z cenami to u nas rożnie trzeba się najeździć-te same schody miałem wyceniane za blisko 11 tys zł a to już różnica. Surówkę tez miałem w cenach 60-30 tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za SSO razem z wieżba i dachem dałem 32 tys zl. Kierownik budowy wziął 1500 zł i byl do dyspozycji pod telefonem-mialem problem to dzwonilem i przyjezdzał-na budowie był 7 razy+ kilka moich wizyt u niego.

 

Ok, dzięki bardzo. Póki co moje castingowe ekip chcą od 32.000 PLN do 40.000 PLN.

Kierownik budowy mówi 250 pln za wizytę (minimum 7 wizyt koniecznych) do tego 700 pln za przygotowanie papierów do odbioru budynku.

Czy te 700 pln za odbiór budynku to norma? pierwsze słyszę o tym koszcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to cena juz z odbiorem-1000 zl dostał kierbud na starcie za opieke na budowa a 500 po oddaniu papierów po odbiorze

 

hm... to w takim razie widzę, iż mój nie jest tak tani jak myślałem.... no ale szczerze mówiąc wolę zapłacić porządne pieniądze, jeśli to ma być naprawdę profesjonalny kierownik... pewnie okaże się za jakieś półtora roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Zbyszek za odpowiedź ja mam schody wylewane i będę obkładała drewnem a jak jest u Ciebie bo nie mogę dojrzeć zdjęć, czy będziesz miał całe z drewna?, czy też masz wylewane i będziesz obkładał, pozdrawiam

Nie ja mam całe z drewna, beda z podstopniem by lodówke pod nimi umiescic od strony kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. My za SSO (jedna ekipa) płacimy 40 tyś. Kierownik budowy to wydatek rzędu 1500-2500 tyś. - wiadomo im więcej wizyt tym większa kwota, paliwo posżło w górę! ;) to jeden z argmentów, no chyba, że kierbud mieszka za płotem :). Jeżeli chodzi o piec także zastanawiałem się nad heizetechnik na eco-groszek 25kW (Q Eco duo), szukałem i doszukałem się Witkowskiego z dodatkowym rusztem wodnym - 2 tysiaki tańszy.

Ponawiam zapytanie o elewację: ile m2 (koszty robocizny i materiału), I co polecacie na komin - klinkier, a może kamień? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. My za SSO (jedna ekipa) płacimy 40 tyś. Kierownik budowy to wydatek rzędu 1500-2500 tyś. - wiadomo im więcej wizyt tym większa kwota, paliwo posżło w górę! ;) to jeden z argmentów, no chyba, że kierbud mieszka za płotem :). Jeżeli chodzi o piec także zastanawiałem się nad heizetechnik na eco-groszek 25kW (Q Eco duo), szukałem i doszukałem się Witkowskiego z dodatkowym rusztem wodnym - 2 tysiaki tańszy.

Ponawiam zapytanie o elewację: ile m2 (koszty robocizny i materiału), I co polecacie na komin - klinkier, a może kamień? Pozdrawiam

 

jeżeli chodzi o komin to nasz jest wybudowany , otynkowany i połozylismy na niego tynk żywiczny w kolorze dachu . Pisze bo moze ktos skorzysta z tego pomysłu , bo jak ogladam dachy innych domów to nigdzie sie z tym nie spotkałam , moze nasz pomysł jest nowatorski?? :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem wycenę dachu. Roben MonzaPlus antracyt 235 m2 + akcesoria dachowe, okna dachowe Velux 6szt 140/78 (w tym jedno łazienkowe) + wyłaz, stalowy system rynnowy BUD MAT Flamingo w kolorze Silver metallic oraz membrana Delta Maxx Plus od Dörken 300m2 = 30500 zł ! Hmm... nogi mi się ugieły, ale.. to wszystko z 23% VAT'em, więc ostatecznie wyjdzie ok. 26 tysiaków. Cena wysoka, ale 30 LAT GWARANCJI PRODUCENTA - czy warto oszczędzać na tym elemencie, to ma służyć na lata ???

 

Alooooo!! Czy ktoś pochwali się swoją elewacją ??? Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem wycenę dachu. Roben MonzaPlus antracyt 235 m2 + akcesoria dachowe, okna dachowe Velux 6szt 140/78 (w tym jedno łazienkowe) + wyłaz, stalowy system rynnowy BUD MAT Flamingo w kolorze Silver metallic oraz membrana Delta Maxx Plus od Dörken 300m2 = 30500 zł ! Hmm... nogi mi się ugieły, ale.. to wszystko z 23% VAT'em, więc ostatecznie wyjdzie ok. 26 tysiaków. Cena wysoka, ale 30 LAT GWARANCJI PRODUCENTA - czy warto oszczędzać na tym elemencie, to ma służyć na lata ???

 

Alooooo!! Czy ktoś pochwali się swoją elewacją ??? Pozdrowionka :)

 

Ja miałem również robioną wycenę Twojego robena i u mnie w komplecie tylko o jedno okno mniej wyszło niecałe 24 tys zł z rynnami Lidab. Ostatecznie po przeczytaniu wielu forów i rozmowach z sprzedawcami, dekarzami wybrałem w tej samej cenie Nelskampa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...