Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tomek

Z własnego dośw mogę tylko powiedzieć że piec na op stały 16kw zupełnie wystarczy do ogrzania Oliwki. W rezultacie praktykuję piec Kostrzewy na pellet 15kw, oprócz CO ogrzewam zasobnik 300l. W duże mrozy pracował sobie na odpowiedniej mocy, nawet często przechodził na podtrzymanie i było cieplutko. Obecnie piec wygaszony i wodę grzeje grzałka wkręcona do bojlera z termostatem.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.mam na imie monika i własnie razem z meżem rozpoczęliśmy budowę oliwki.szczerze mówiac przegladam forum i galerie zdjec innych uzytkowników i w głowie mam coraz wiekszy metlik,jest tyle fajnych rozwiązan na które wpadli inni forumowicze zmieniając projekt.byłoby nam łatwiej gdybysmy mogli zobaczyc oliwkę w realu .w zwiazku z tym mam pytanie czy ktos buduje oliwkę w województwie kujawsko- pomorskim lub w wielkopolskim i czy ewentualnie byłaby możliwosc zobaczenia oliwki na zywo (my budujemy sie w okolicy inowrocławia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, my budujemy się w Czarnem, to przez Bydgoszcz - Nakło - Sępólno ... jakieś 160 km ;) Jeżeli bedziecie gdzieś w okolicy zapraszam. tel 609281334 Pozdrawiam

swietnie wygladajcy komin powiedzcie jednak czy nie bedzie sie on brudził...ja po pierwszym paleniu tej mam wrażenie ze mój klinkier stracił juz na swojej estetyce z pierwszych dni...ja mam piaskowiec w domu na straym kominku i niesety problem jest z utrzymaniem czystosci:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietnie wygladajcy komin powiedzcie jednak czy nie bedzie sie on brudził...ja po pierwszym paleniu tej mam wrażenie ze mój klinkier stracił juz na swojej estetyce z pierwszych dni...ja mam piaskowiec w domu na straym kominku i niesety problem jest z utrzymaniem czystosci:(

 

Witaj Zbyszek!. Aby kamień nabrał właściwej barwy, i, a raczej przed wszystkim aby zabezpieczyć go przed osadzaniem się pyłu z komina koniecznie 2 tyognie po położeniu trzeba użyć impregnatu. Cosik takiego ;)

http://www.ceneo.pl/14484961?se=QaKXitfBOezYDufBX2OgcT_H4ZjbMHZt&gclid=CMzYtvW_lLACFUJL3wodgXoTqA

 

Spodobał mi się komin Tusiak i tak poleciałem po bandzie ;) Małżonka twierdzi, że pięknie będzie się prezentował także wokół drzwi wejściowych. Tak też niebawem uczynię. Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez jestem na etapie doboru agd ale akurat bedzimy mieć płytę gazowa...ponawiam pytanko o drzwi wewnetrzne jakich firm macie i jak się sprawują?stolarz zaproponował nam, ze zrobi jesionowe sztuka za 1200 zl z montażem ale troszkę nam drogo i zastanawiamy sie nas drzwiami gotowymi...podpowiedzcie jak u was z cenami wygląda to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę nie kierować się dobrem wełny czy wykonawca będzie zadowolony. Totalna paranoja, to wy macie być zadowoleni w zimę a nie wykonawca. Czy wykonawca tez jej nie upuchal we wszystkie zakamarki bo miał być zadowolony? Oby wykonawca nie wiedział ze tak się o niego martwicie bo wtedy może być kiepsko. U siebie sam zakladalem isovera 0,032, wełna fajnie się układa bo trzyma wymiar i jest sztywna. Gryzla jak diabli, kichalem kaszlałem i ogólnie bardzo ciężka praca, wykonawca na pewno nie był by tak zadowolony. Grubość od 36 do 54.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.czy ktoś moze mi odpowiedziec z jakim kosztem musze się liczyc stawiajac Oliwke pod klucz w srednim standrdzie...Mamy ograniczony budzet a budowa domu w naszym przypadku jest po prostu koniecznoscia...pozdrawiam wszystkich oszczednych;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić płytę indukcyjną i uzasadnić wybór, ostatnio czytam różne opinie o różnych firmach i jak na razie nie mam zdania, którą wybrać, nie ukrywam, że chciałabym dobrą i w miarę tanią, może wypowie się ktoś kto ma i jest zadowolony,pozdrawiam

Cześć,

u nas Teka IR 641, działa dobrze 3 rok, cenowo w granicach 1500 zł więc droga nie jest.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...