Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardzo ładnie macie Czyraki jeżeli to możliwe proszę o zdjęcie całej kuchni, bo się zastanawiam jak się zmieścił u Was w kuchni stół, ja dopiero kuchnię będę robiła we wrześniu dlatego wszędzie gdzie się da podglądam jakieś pomysły zarówno na kuchnię jak i na dużą garderobę, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czaryki...proszę o więcej zdjęć:)...też jestem ciekawa kuchni i czy macie przejście z kuchni do pom gosp, pokaż jeśli możesz resztę domku, no i łazienek jestem ciekawa:)...plisss:)...cudowne są te oliwki:)...widzę, że też macie lustrzane odbicie, tym bardziej proszę o więcej zdjęć...pozdrawiam:) Edytowane przez Tamara1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

Na wstępie pochwalę się - mam już prawomocne Pozwolenie na budowę:)

 

No więc za chwilkę zaczynamy budowę. Z cyklu pytanie na dziś:

- kto budował z porothermu wersję z 2 garażami i dodatkowo podnosił o 2 pustaki? Jeśli jest ktoś taki aktywny, to chciałbym potwierdzenia ile należy zamówić cegieł porothermu 30 oraz porothermu 25...

Niestety od HB studio dostałem tylko zestawienie materiałowe dotyczące wersji z 1 garażem i o standardowej wysokości...

Moje wyliczenia (tak na szybko) mówią: 2700 szt porotherm 30, 530szt porotherm 25. Dużo się pomyliłem?

 

PS - tak, wiem, jest przeszukiwarka forumowa, ale tutaj jest prawie 7.000 postów i nie da rady już niczego wyszukiwać...

 

Z góry dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie szanownych Oliwkowiczów ;) mam do was pytanie czy ktoś ma kocioł CO na paliwo stałe, i jaki macie model kotła oraz jaką macie średnicę komina. Pozdrawiam

 

Ja mam tzw smieciucha,kocioł na wszystko i sprawuje się jak na razie ok.Komin mam o srednicy f180, link do pieca ponizej

 

http://www.heiztechnik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=11&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaryki - GRATULACJE ! - Piękny domek, potwierdzam, że ujęcie z paproci kapitalne ;).

 

Drodzy oliwkowicze, mam gorącą prośbę: Czy możecie podesłać jakieś rozwiązania odnośnie rozmieszczenia elektryki. Nie chcemy sygerować się projektem, mamy co prawda swoje przemyślenia (czyt.potrzeby) jednakże od przybytku głowa nie boli ;) i z chęcią będziemy papugować cosik oryginalnego od Was. Pozdrawiamy !!!

Ps. My na dobre zakończyliśmy SSZ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 25 kW, tyle zasugerował hydraulik i hurtownia gdzie kupiłem, troche mialem wrazenie ze za duzo ale teraz widze ze raczej nie...

 

Zbyszek1982, ja też jestem na etapie centralnego ogrzewania, już we wrześniu instalujemy kocioł. Mnie też hydraulik zaproponował 25kW i wszyscy z mojej rodziny też mówią 25kW, jednak ja mam zamiar zainwestować w kocioł z podajnikiem ślimakowym i decyduję się na 17kW, mam nadzieję, że się nie przeliczę. Jak nie to będą mówić "a nie mówiłem", zaufam fachowcom z tematów poświęconym kotłom, wszyscy jak jeden mąż mówią, że nawet 17kW może być zbyt dużo. Myślę jednak że śmieciuch różni się znacznie od kotła z podajnikiem stąd taka różnica w doborze mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas hydraulik bedzie "rządził" w wakacje. Planujemy kociołek Witkowski KMB-RP PLUS 19 kW z podajnikiem ślimakowym. Kociołek ma zamontowany ruszt wodny, co ważne nie jest to tzw palenisko awaryjne. Sterownik obsługuje zarówno podajnik jak i ruszt. Dół będzie wyłącznie w podłogówce + grzejnik w garażu. Góra kaloryfery, w łazienkach dodatkowo "drabinki". Typer dał przykład jak ogrzewać mamy ;)!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek1982, ja też jestem na etapie centralnego ogrzewania, już we wrześniu instalujemy kocioł. Mnie też hydraulik zaproponował 25kW i wszyscy z mojej rodziny też mówią 25kW, jednak ja mam zamiar zainwestować w kocioł z podajnikiem ślimakowym i decyduję się na 17kW, mam nadzieję, że się nie przeliczę. Jak nie to będą mówić "a nie mówiłem", zaufam fachowcom z tematów poświęconym kotłom, wszyscy jak jeden mąż mówią, że nawet 17kW może być zbyt dużo. Myślę jednak że śmieciuch różni się znacznie od kotła z podajnikiem stąd taka różnica w doborze mocy.

 

Nie nieprzeliczysz się, my mamy podniesioną ściankę kolankową o 3 YTONGI i mamy hainztechnika o mocy 17kw i wierz mi daje radę aż zabardzo zanim założyliśmy termostaty to normalnie UKROP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nieprzeliczysz się, my mamy podniesioną ściankę kolankową o 3 YTONGI i mamy hainztechnika o mocy 17kw i wierz mi daje radę aż za bardzo zanim założyliśmy termostaty to normalnie UKROP.

W kwestii ogrzewania zaufałem hydraulikowi i przedstawicielowi firmy ale tak jak pisał szczudło mówiono mi ze śmieciuch się rożni od pieca z podajnikiem, wszyscy hydraulicy , którzy robili mi wyceny wstawiali mi kocioł w przedziale 22-25kW. Poruszałem ten tema z hydraulikiem i przedstawicielem firmy opierając się na forum na waszych danych o mocach pieca i jednak sugerowali mi 25KW, kolejnym w hazitechniku był piec o 20 kW a tu hydraulik argumentował, ze przy takiej ilości podlodówki mogę mieć problemy. Ten co wybrałem 25 kW w rzeczywistości pracuje w zakresie mocy 8-25 kW, 25 KW to na "śmieciach" ponoć nigdy z niego nie wyciągnę....mi osobiście tez zależało na dużej komorze spalania bym mógł wkładać grube i duże drewno a akurat ten piec ma komorę wręcz ogromna...:+)

Powiedzcie ile dokładnie wyszło Wam elewacji w oliwce z 1 garażem, coś wcześniej czytałem ale nie mogę odnaleźć, ze około 160m/2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 kW to już mała lokomotywa:) u mnie 9 kW

 

Cześć,

już kilka razy pisałem, u nas jest 10 KW mocy grzewczej i wszędzie podłogówka, daje radę bez problemu nawet w największe mrozy. Faktycznie 25 KW to bardzo dużo, pytanie jest czy kiedykolwiek taka moc zostanie wykorzystana tzn. czy sprzedawcy nie wciskają większych mocy żeby więcej zarobić?

Wiadomo że każdy domek jest inaczej ocieplony i zbudowany ale takie wielkie różnice to chyba nie występują. No i ciekawe czy duży nadmiar mocy nie powoduje większego zużycia opału......

Pewnie najlepszym rozwiązaniem pewnie by było policzyć OZC dla konkretnych warunków budowanego domu i do otrzymanego wyniku dobrać piec.

U nas wyszło zapotrzebowanie na poziomie 8 KW, dodaliśmy 2 KW zapasu i na lepsze wykorzystanie 2 taryfy prądowej.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...