Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Parter: 20 cm styropianu + 9cm wylewki, piętro 5 cm styropianu + 6cm wylewki. Garaż 0 cm styropianu i 20 cm wylewki (:D tak to jest, jak się pewnych rzeczy nie przemyśli wcześniej, bo miało być 10 cm styropianu + 10 cm wylewki, ale postanowiłem się nie odcinać od darmowego źródła ciepła z gruntu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się pochwalić jakiej grubości wylewki robiliście w waszych oliwkach oraz ile styropianu dawaliscie pod wylewki właśnie. Interesują mnie przypadki bez ogrzewania podłogowego. Pozdrawiam.

U mnie na parterze jest podłogówka. Na parterze mam 15 cm styropianu i 6-7 cm wylewki, na poddaszu mam 2 cm styropianu i 6-7 wylewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dam 10cm styro.

 

Mam jeszcze pytanko o słynne podnoszenie ściany kolankowej.

Jak się podniesie o 1 pustak, to drzwi nad garażu od strony łazienki i sypialni spokojnie wejdą?

 

Ciągle się waham czy podnosić o 1 czy o 2 i chyba będzie o 1.... przedłużanie krokwi chyba nie będzie wtedy potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym za nic nie zamieniła tych 3 okien na jedno...przecież to jest cały urok salonu:)...ktoś wcześniej pokazywał oliwkę z tym jednym oknem, nie podobało mi się...

 

To co komu się podoba to jego prywatna sprawa...jeżeli ktoś mieszkał wcześniej w bloku to na pewno popełni kupę błędów w zmianach. Najważniejsze jest to że może sobie pozwolić na to aby wybudować ten wymarzony domek.

Ja mam mało ale jak dla mnie istotnych i praktycznych zmian. Ktoś kiedyś zapytał o drzwi, ja mam drewniane z jesiona wszystkie...po co pytał jak mnie później podsumował. Aaaa że jego nie stać na takie, aaaa że jestem cwana bo mogę sobie na to pozwolić...itd itp

Chciałam zaznaczyć raz jeszcze dom to prywatna sprawa każdego z osobna i to czy jest to Twój kolejny czy pierwszy to nic nie znaczy cieszy tak samo...a jeśli ktoś pyta o zmiany jakie ktoś wprowadził, to pyta po to by móc wybrać opcję najlepszą dla siebie...jedną z wielu...

Ja mam również jedno okno a nie trzy i uważam to za bardzo dobrą zmianę...

Mnie denerwuje u większości ludzi brak zmiany okna w gabinecie z tego pojedynczego badziewia na pasujące do całości szerszego na 150cm i dzielone na dwa skrydła, ja mam. Drażnią mnie te filarki które na siłę ze zwykłego domku robią pałacyki, co uważam nie pasuje do całości...denerwuje mnie to ale inni jak chcą to niech mają co mi tam to oni to mają nie ja....

Każdy uważa, że jego zmiany są najlepsze i co tu się wymądrzać. Trzymam kciuki za dobre zmiany dla Was POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podniosłem ściankę kolankową o 3 pustaki (porotherm dla jasności ). Jak teraz patrze na te skosy to nie wiem jak mogły by być niższe ;)

Co do wydłużania krokwi to nie wiem ile wydłużone - mój cieśla zrobił tak żeby było dobrze. Ale patrząc na sąsiadów mój dach wystaje dalej od ściany.

Wandzik - ja prawie się skusiłem na jesionowe drzwi :) ale za to mam jesionowe schody i kuchnię :) Okno mam jedno ( 240 cm) - dzielone na 3 i przesunięte do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandzik zgadzam się z tym co napisałaś. Ile ludzi tyle opinii i upodobań, jednemu podoba się jedno okno innym trzy. Każdy szuka rozwiązań najlepszych dla siebie. Ja buduję mój pierwszy dom, wydawało mi się że po przeczytaniu netowych mądrości wszystko wiem jak zrobić, niestety popełniłam kilka błędów a pierwszym zasadniczym było wprowadzanie zmian do gotowego projektu. Już wiem że przy drugim domu będę szukała dotąd aż znajdę ideał bez poprawek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Oliwkowicze, szukamy kogoś kto zrealizowałby u nas zabudowę schodów + balustradę.

Ile zapłaciliście za schody u siebie? Jak wyglądają te schody? Z jakiego są materiału? (celujemy w buk parzony)

Oczywiście jeśli istnieje taka możliwość - prosilibyśmy o kontakt do zaufanych specjalistów na PM.

 

Przy okazji - ile szacunkowo kosztował was kominek? Chcemy zrobić kominek z wkładem. Nie chcemy nim grzać, a co najwyżej podgrzewać. Myślimy o wkładzie ok 12-14KW i jakiejś dość prostej zbudowie. Możecie coś w tej kwestii doradzić? Na coś zwrócić uwagę? Podobnie jak wyżej - jeśli macie jakiś dobrych, godnych zaufania ludzi - prosimy o kontakty.

 

Ps. Robota - okolice na wschód od Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyszek1982 na razie mam dość tej budowy a najbardziej budowy zjazdu z działki (mam drogę wojewódzką za płotem) i to jest jakiś horror, chciałam być w porządku i zrobić to według przepisów i to był mój błąd :/ Niestety mnie też kredyt ogranicza, ale mimo to mam nadzieję kiedyś postawić drugi dom, napewno w spokojnieszje okolicy niż mam i parterowy, ale to na razie tylko sfera marzeń ;)

 

mataj ja mam schody dębowe - trepy i balustrada, a podstopnie mdf lakierowany koszt 7tys. ; mogę polecić, wykonawca z okolic Góry Kalwarii pod W-wą

Kominek mamy też tylko do podrzegwania klimatu i salonu - wkład Maja 12kw Kratki 3tys. + obudowa 1tys. (wykonana samodzielnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podniosłem ściankę kolankową o 3 pustaki (porotherm dla jasności ). Jak teraz patrze na te skosy to nie wiem jak mogły by być niższe ;)

Co do wydłużania krokwi to nie wiem ile wydłużone - mój cieśla zrobił tak żeby było dobrze. Ale patrząc na sąsiadów mój dach wystaje dalej od ściany.

Wandzik - ja prawie się skusiłem na jesionowe drzwi :) ale za to mam jesionowe schody i kuchnię :) Okno mam jedno ( 240 cm) - dzielone na 3 i przesunięte do tyłu.

 

jesli mozna poprosze fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kesja, INKA - dzieki za blyskawiczna odpowiedz.

 

mataj ja mam schody dębowe - trepy i balustrada, a podstopnie mdf lakierowany koszt 7tys. ; mogę polecić, wykonawca z okolic Góry Kalwarii pod W-wą

Kominek mamy też tylko do podrzegwania klimatu i salonu - wkład Maja 12kw Kratki 3tys. + obudowa 1tys. (wykonana samodzielnie )

 

Inka - jest mozliwosc zalaczenia materialu pogladowego w postaci zdjec? Plyta mdf nie brzmi zachecajaco, ale z drugiej strony nie wiemy co robic z podstopniami, nie chcemy robic pelnych schodow tak jak Kesja (chociaz macie sliczne schody! nam takie rozwiazanie wydaje sie "ciezkie").

 

Troszke nas uspokoiliscie z cenami schodow... :) Niestety wykonawcy jak slysza "Warszawa" to staje im przed oczami Zamek Krolewski :p

Inka, Kesja - cos zmienilybyscie w swoich schodach? Materialy? Wykonczenie? Kolor? Inaczej poprowadzily balustrade?

 

Ps. Jak wklad Kratek sie sprawuje? ja slyszalem raczej pozytywne opinie, a Maje sami chcielismy kupic (wersje z lewa szyba). 12KW to tylko ozdoba? Niestety co do obudowy mam opory, troche boje sie to robic sam... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich Oliwkowiczów. Mam pytanko do Kasja1 co zrobiliście że okno dachowe na górze w korytarzyku wyszło wam na środku.Bardzo ładnie to u was wygląda.Od samego początku dręczy mnie ta sprawa, ponieważ w projekcie to okno przyklejone jest (stojąc na wprost niego) do prawej(łazienkowej) ściany.Bardzo mi się to nie podoba i również chciałabym umieścić je na środku proszę o podpowiedź co z tym można zrobić z góry dziękuję.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich Oliwkowiczów. Mam pytanko do Kasja1 co zrobiliście że okno dachowe na górze w korytarzyku wyszło wam na środku.Bardzo ładnie to u was wygląda.

 

Nie chce sie wtracac, ale takie rozwiazanie zwieksza kat otwierania drzwi lazienkowych. Nie wiem czy u innych jest tak samo, u nas umozliwia to otwarcie drzwi niemalze na plasko na scianie. Niby pierdola, ale pare razy uchronilo to przed walnieciem drzwiami o lukarne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc odpowiadając....

Nie mam zielonego pojęcia czemu okno dachowe w korytarzu znalazło się na środku :)

Może dlatego, że usuneliśmy jedno okno w łazience i dołożyliśmy je do pokoiku nad wejściem tarasowym, więc okno w holu wykonawcy przesuneli by było symetrycznie... Ale to już na etapie wykonania dachu.

 

 

Co do ścianki kolankowej - my mamy podniesiona o 2 pustaki (porotherm) wiec razem są 3 pustaki na górze +wieniec. Myślę że optymalnie. Nigdy w życiu nie zmniejszyła bym tej ilości.

 

Co do schodów - nic bym nie zmieniła. Są śliczne i funkcjonalne :) Też chciałam podstopnice z kafelek aby schody nie były ciężkie. Nasz stolarz proponowął też położenie specjalnego tynku. Ale koniec końców okazało się, że cena za schody z podstopnicami drewnianymi jest taka sama jakby ich nie było. Więc zostały drewniane (koszt kafelek, kafelkarza itd. byłby wyższy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...